Knoeiende Rode Duivel maakt puinhoop bij Tedesco

door
Knoeiende Rode Duivel maakt puinhoop bij Tedesco

In de oefenwedstrijd tegen Servië kreeg Loïs Openda een nieuwe kans in de basisopstelling van bondscoach Domenico Tedesco. De hoop was dat Openda eindelijk de gewenste klik zou vinden in de nationale ploeg en net zo succesvol zou zijn als bij zijn club RB Leipzig. Helaas verliep dat plan anders dan gehoopt.

LEES OOK: 'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

0 doelpunten voor de Rode Duivels in 2023

Openda onderscheidde zich tegen Servië met zijn snelheid, diepgang en hoge pressing. Hij kreeg meerdere grote kansen voor het doel, maar hij slaagde er opnieuw niet in te scoren voor de Rode Duivels onder leiding van Domenico Tedesco. In het kalenderjaar 2023 heeft Openda zelfs geen enkel doelpunt weten te maken voor de nationale ploeg.

Marc Degryse uitte scherpe kritiek op Openda's afwerking. “Ik telde toch vier goede mogelijkheden. Voor een spits in vorm, zoals hij er toch één is, moet daar minstens één van tegen de touwen. In het shirt van Leipzig had Openda er vanavond twee gemaakt.”

René Vandereycken merkte op dat de afwerking alleen voor de keeper nochtans een van Openda’s grote sterktes is. 

Underperformer bij de Duivels, overperformer bij Leipzig

Onder Tedesco kwam Openda in actie tijdens de wedstrijden tegen Zweden, Duitsland, Oostenrijk (2x), Azerbeidzjan, Estland en Servië, waarbij hij in totaal 1,12 expected goal verzamelde, maar geen enkel daadwerkelijk doelpunt wist te scoren. Deze cijfers staan in schril contrast met zijn prestaties bij RB Leipzig dit seizoen.

In clubverband scoort Openda aan de lopende band en hij staat momenteel op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga, na Harry Kane (Bayern München) en Serhou Guirassy (VfB Stuttgart). Hij vergaarde dit seizoen 9,66 expected goals in de Bundesliga en de Champions League, maar wist in werkelijkheid al 12 doelpunten te maken.

Komt Openda’s tijd bij de Rode Duivels nog?

Bij Leipzig overtreft Openda duidelijk de verwachtingen, maar bij de nationale ploeg blijft zijn prestatie op het gebied van afwerking en doelpunten maken ondermaats. L'Avenir gaat zelfs zo ver om het 'Luc Nilis-syndroom' te benoemen.

“Openda lijkt niet zo op zijn gemak in het nationale team als bij zijn club, waar hij 56 doelpunten maakte in tweeënhalf jaar voor drie verschillende clubs.” Ex-Rode Duivel en gewezen spits Alex Czerniatynski steekt Openda in Le Soir een hart onder de riem.

"Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt Czernia. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen." 

LEES OOK: Krediet Rode Duivel op dieptepunt: de bodem is bereikt

Moet Openda starten tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

3
3
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

44
44
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

67
67
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

28
28
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

142
142
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

63
63
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

64
64
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

99
99
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

235
235
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

448
448
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

114
114
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

209
209
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

357
357
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

115
115
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

295
295
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

110
110
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

48
48
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

478
478
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

438
438
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

287
287
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

211
211
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

53
53
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

339
339
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

68
68

Meer sportnieuws