Knoeiende Rode Duivel maakt puinhoop bij Tedesco

door
Knoeiende Rode Duivel maakt puinhoop bij Tedesco

In de oefenwedstrijd tegen Servië kreeg Loïs Openda een nieuwe kans in de basisopstelling van bondscoach Domenico Tedesco. De hoop was dat Openda eindelijk de gewenste klik zou vinden in de nationale ploeg en net zo succesvol zou zijn als bij zijn club RB Leipzig. Helaas verliep dat plan anders dan gehoopt.

LEES OOK: Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

0 doelpunten voor de Rode Duivels in 2023

Openda onderscheidde zich tegen Servië met zijn snelheid, diepgang en hoge pressing. Hij kreeg meerdere grote kansen voor het doel, maar hij slaagde er opnieuw niet in te scoren voor de Rode Duivels onder leiding van Domenico Tedesco. In het kalenderjaar 2023 heeft Openda zelfs geen enkel doelpunt weten te maken voor de nationale ploeg.

Marc Degryse uitte scherpe kritiek op Openda's afwerking. “Ik telde toch vier goede mogelijkheden. Voor een spits in vorm, zoals hij er toch één is, moet daar minstens één van tegen de touwen. In het shirt van Leipzig had Openda er vanavond twee gemaakt.”

René Vandereycken merkte op dat de afwerking alleen voor de keeper nochtans een van Openda’s grote sterktes is. 

Underperformer bij de Duivels, overperformer bij Leipzig

Onder Tedesco kwam Openda in actie tijdens de wedstrijden tegen Zweden, Duitsland, Oostenrijk (2x), Azerbeidzjan, Estland en Servië, waarbij hij in totaal 1,12 expected goal verzamelde, maar geen enkel daadwerkelijk doelpunt wist te scoren. Deze cijfers staan in schril contrast met zijn prestaties bij RB Leipzig dit seizoen.

In clubverband scoort Openda aan de lopende band en hij staat momenteel op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga, na Harry Kane (Bayern München) en Serhou Guirassy (VfB Stuttgart). Hij vergaarde dit seizoen 9,66 expected goals in de Bundesliga en de Champions League, maar wist in werkelijkheid al 12 doelpunten te maken.

Komt Openda’s tijd bij de Rode Duivels nog?

Bij Leipzig overtreft Openda duidelijk de verwachtingen, maar bij de nationale ploeg blijft zijn prestatie op het gebied van afwerking en doelpunten maken ondermaats. L'Avenir gaat zelfs zo ver om het 'Luc Nilis-syndroom' te benoemen.

“Openda lijkt niet zo op zijn gemak in het nationale team als bij zijn club, waar hij 56 doelpunten maakte in tweeënhalf jaar voor drie verschillende clubs.” Ex-Rode Duivel en gewezen spits Alex Czerniatynski steekt Openda in Le Soir een hart onder de riem.

"Openda moet gewoon blijven presteren bij zijn club", stelt Czernia. "Zijn beurt bij de Rode Duivels zal dan wel nog komen." 

LEES OOK: Krediet Rode Duivel op dieptepunt: de bodem is bereikt

Moet Openda starten tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

15
15
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

115
115
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

48
48
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

25
25
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

62
62
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

47
47
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

20
20
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

105
105
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

217
217
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

105
105
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

312
312
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

41
41
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

191
191
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

60
60
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

256
256
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

75
75
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

204
204
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

468
468
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

273
273
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

71
71
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

122
122
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

236
236
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

151
151
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

119
119

Meer sportnieuws