‘EK-verrassing op komst bij Rode Duivels’

door
‘EK-verrassing op komst bij Rode Duivels’

België heeft zijn laatste rechte lijn richting het EK ingezet met een overwinning. Zo werd de oefencampagne voor het toernooi in Duitsland op gang getrapt met een 1-0-zege tegen Servië. Bondscoach Domenico Tedesco was dan ook tevreden over zijn opvallend jonge basiself.

De opvolger van Roberto Martinez had bij de bekendmaking van zijn selectie al benadrukt dat hij van het oefenduel gebruik zou maken op bepaalde zaken uit te proberen. En dat deed hij ook. Terwijl ervaren sterkhouders als Jan Vertonghen en Romelu Lukaku op de bank of tribune plaatsnamen, pakte Tedesco uit met een bijzonder jonge basisploeg.

Daarin had de bondscoach zelfs drie basisdebutanten voorzien: Arthur Vermeeren, Olivier Deman en Ameen Al-Dakhil. En die jonkies brachten het er ook meer dan behoorlijk vanaf. Vermeeren liet zich op het middenveld bijvoorbeeld amper op een foutje betrappen en stond vrij stevig in de duels. Deman toonde dan weer dat hij kan uitgroeien tot waardig alternatief als linksback.

Snelle Al-Dakhil

Ook Zeno Debast mocht overigens nog eens opdraven en maakte een goede beurt. Tedesco zwaaide achteraf dan ook met lof naar de jonkies in zijn elftal. "Het is nooit makkelijk om de juiste balans te vinden in vriendschappelijke wedstrijden. Jonge spelers komen vaak wat ervaring tekort, maar vandaag deden onder meer Al-Dakhil, Vermeeren en Debast het uitstekend", klonk het bij Sporza.

De bondscoach toonde zich echter het meest enthousiast over Al-Dakhil. "Hij heeft enorme snelheid. Al-Dakhil zit misschien wel bij de drie snelste verdedigers in Premier League. Hij kan herstellen wanneer het positioneel niet goed staat. Hij is steeds kalm en lijkt niet 21 jaar. Hij is niet de sterkste, maar heeft tijd om te groeien. We moeten vertrouwen tonen in hem", lijkt de deur open te staan voor een EK-selectie.

Vanheusden of Debast

Debast werd op zijn beurt dan weer uitgespeeld als rechtsback en deed het opvallend goed in deze nieuwe rol. De centrale verdediger van Anderlecht oogstte daarvoor lof bij de analisten en ook Tedesco hield een goed gevoel over aan het experiment. Al heeft hij nog meer alternatieven als rechtsback. "Ik had er al even geleden over nagedacht. Maar ook Zinho Vanheusden is een optie op die positie."

JOUW MENING TELT:
Welke basisdebutant maakte op u de beste indruk?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

114
114
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

31
31
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

45
45
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

94
94
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

158
158
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

673
673
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

90
90
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

391
391
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

88
88
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1188
1188
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

685
685
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

488
488
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1718
1718
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

743
743
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

648
648
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

517
517
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

100
100
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

573
573
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

201
201
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

423
423
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws