'Hoefkens krijgt versterking: gesprekken met oude bekende'

door
'Hoefkens krijgt versterking: gesprekken met oude bekende'

Standard heeft afgelopen weekend een flinke mokerslag geïncasseerd en verloor met zware 6-0-cijfers van Antwerp FC. Desondanks zou een ontslag van coach Carl Hoefkens niet aan de orde zijn. De trainer krijgt er weldra zelfs een nieuwe rechterhand bij.

De Rouches zijn bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen. De competitiestart onder het bewind van Hoefkens was immers bijzonder tegenvallend. Tijdens de eerste zes speeldagen konden de Rouches geen enkele wedstrijd winnen.

In het slot van de transferperiode volgde echter een extra kwaliteitsimpuls en daarmee leek de ommekeer ingezet. De Luikenaars konden plots wel goede resultaten neerzetten, waarmee een inhaalbeweging werd ingezet. Zelfs toppers zoals tegen Club Brugge en Anderlecht werden winnend afgesloten.

Hoefkens blijft op post

Maar sinds de zege tegen Paars-Wit loopt het opnieuw fout. Standard verloor op het veld van Gent, gooide thuis twee punten te grabbel tegen KV Mechelen en afgelopen weekend volgde dus de pandoering in Antwerpen. Hierdoor zijn de Rouches weer teruggezakt naar een tegenvallende negende plaats.

Met name in de Waalse pers neemt de kritiek op Hoefkens dan ook toe. Desondanks zou een vroegtijdig vertrek van de trainer niet aan de orde zijn. Het bestuur blijft voorlopig in hem geloven, niet voor niets werd hem afgelopen zomer een contract van drie jaar voorgeschoteld.

Vervanger Touré op komst

Meer zelfs, de clubleiding zou Hoefkens van extra 'versterking' willen voorzien. Zo maakt Standard werk van een directe opvolger voor Yaya Touré. De Ivoriaan werd in de zomer aangesteld als assistent-coach, maar vertrok onlangs alweer om in Saudi-Arabië aan de slag te gaan.

Volgens La Dernière Heure zou men daarvoor denken aan een oude bekenden. Naar verluidt wordt gesproken met Bernd Thijs. De oud-middenvelder werkte destijds zelf meer dan 100 matchen bij de Rouches af. Bovendien heeft hij heel wat ervaring als assistent-coach. Eerst enkele jaren bij AA Gent, vervolgens als rechterhand van Besnik Hasi bij Al-Raed. Nu zou hij dus goed op weg zijn om als secondant van Hoefkens aan de slag te gaan, al worden nog andere pistes gevolgd.

POLL: Hoefkens blijft de juiste man voor dit Standard ...

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

27
27
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

42
42
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

113
113
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

34
34
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

129
129
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

287
287
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

950
950
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

151
151
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

372
372
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

223
223
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

316
316
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

98
98
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

305
305
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

399
399
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

431
431
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

111
111
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

661
661
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

158
158
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1306
1306
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

539
539

Meer sportnieuws