Anderlecht ontsnapt: "Rood was op zijn plaats geweest"

door
Anderlecht ontsnapt:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een gouden zaak gedaan. Terwijl enkele concurrenten met de punten smodderden, pakte RSCA wél de volle buit op het veld van Cercle Brugge. Al mochten de Brusselaars ook van geluk spreken.

De ploeg van coach Brian Riemer was op voorhand gewaarschuwd voor een lastige match tegen het verraderlijke Cercle. En in de aanvangsfase van had Paars-Wit het ook behoorlijk lastig met de typische pressing van de Bruggelingen.

Maar vlak voor rust kon Anderlecht uitlopen tot een dubbele voorsprong na doelpunten van Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Na de pauze deed Mario Stroeykens de boeken helemaal dicht. Al bij al een verdiende overwinning, al kwamen de bezoekers ook goed weg.

LEES OOK: Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

Referee Department eist rood

Na een duel met Kevin Denkey, kwam Zeno Debast immers met de onderkant van zijn voet op de kuiten van zijn tegenstander terecht. Scheidsrechter Jan Boterberg besloot vervolgens om geel te trekken, maar werd door de VAR naar het scherm geroepen. De videoref vond het immers een rode kaart.

Desondanks bleef Boterberg bij zijn initiële beslissing, maar dat werd hem niet in dank afgenomen: het Referee Department verlangde immers wel rood. "De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus Frank De Bleeckere in de wekelijkse terugblik.

Analisten achter Boterberg

Maar Boterberg krijgt ook de nodige steun. Bij Extra Time lieten analisten Gert Verheyen en Wesley Sonck bijvoorbeeld verstaan dat zij de gele kaart wél een correcte beslissing vonden. "Geel was hier genoeg. Het is doordat Denkey valt, dat Debast erop stapt", aldus Sonck. "Debast stond er ook dicht tegen, het is niet dat hij van een afstand afkomt. Hij wou zijn voet ook meteen van die kuit afhalen", besluit Verheyen.

Debast had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

50
50
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

7
7
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

58
58
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

31
31
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

45
45
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

257
257
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

253
253
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

678
678
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

179
179
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

35
35
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

358
358
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

207
207
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

832
832
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

288
288
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

356
356
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

205
205
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

100
100
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

618
618
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

260
260
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

124
124
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

561
561
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

478
478
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

713
713
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

258
258
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

556
556

Meer sportnieuws