Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

door
Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

Opschudding zaterdag op de Bosuil, waar Lothar D'Hondt zijn VAR te overrulede. Een dag later deed Jan Boterberg in Jan Breydel hetzelfde. In het wekelijkse Under Review laat Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op beide beslissingen.

Beginnen doen we in Antwerpen, waar KRC Genk een strafschop claimde nadat Soumaïla Coulibaly in de zestien Bryan Heynen omver liep. Penalty, zo vond Erik Lambrechts in Tubeke, waarop hij zijn collega sommeerde om zelf ook eens een kijkje te komen nemen.

LEES OOK: Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Penalty op Heynen

Na het bekijken van de beelden bleef D'Hondt evenwel bij zijn oorspronkelijk oordeel. Een verkeerde keuze, geeft De Bleeckere toe. "Wij vinden dit een strafschop. Heynen wordt langs achteren aangelopen en meegenomen in zijn val. Een correcte VAR-interventie dus."

Dat de ref de mening van zijn video-assistent niet volgt is in principe nochtans geen probleem. "De scheidsrechter heeft altijd het laatste woord. Dit is overal zo. Men heeft vaak de indruk dat de VAR automatisch wordt gevolgd. Dat is niet het geval", klinkt het namelijk.

Rood voor Debast

Dat werd daags nadien nog eens duidelijk toen Boterberg geen gehoor gaf aan Lawrence Visser zijn suggestie om Zeno Debast, die slechts geel kreeg na een nogal ongelukkige ingreep op Kévin Denkey, van het veld te sturen. Al denkt het PRD er ook hier anders over.

"Wij vinden dit een rode kaart. De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus De Bleeckere.

Janssen & Dreyer?

Opvallend: in beide matchen was er ook nog heel wat te doen omtrent een eventuele rode kaart voor Vincent Janssen én het discutabele doelpunt van Anders Dreyer, die ook op de herhaling offside leek te staan. Over beide situaties wordt helaas met geen woord gerept.

Had u op meer uitleg gehoopt?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

25
25
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

46
46
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

22
22
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

45
45
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

229
229
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

266
266
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

170
170
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

211
211
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

248
248
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

478
478
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

95
95
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

158
158
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

207
207
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

111
111
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

60
60
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

154
154
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

225
225
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

613
613

Meer sportnieuws