Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

door
Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

Opschudding zaterdag op de Bosuil, waar Lothar D'Hondt zijn VAR te overrulede. Een dag later deed Jan Boterberg in Jan Breydel hetzelfde. In het wekelijkse Under Review laat Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op beide beslissingen.

Beginnen doen we in Antwerpen, waar KRC Genk een strafschop claimde nadat Soumaïla Coulibaly in de zestien Bryan Heynen omver liep. Penalty, zo vond Erik Lambrechts in Tubeke, waarop hij zijn collega sommeerde om zelf ook eens een kijkje te komen nemen.

LEES OOK: Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Penalty op Heynen

Na het bekijken van de beelden bleef D'Hondt evenwel bij zijn oorspronkelijk oordeel. Een verkeerde keuze, geeft De Bleeckere toe. "Wij vinden dit een strafschop. Heynen wordt langs achteren aangelopen en meegenomen in zijn val. Een correcte VAR-interventie dus."

Dat de ref de mening van zijn video-assistent niet volgt is in principe nochtans geen probleem. "De scheidsrechter heeft altijd het laatste woord. Dit is overal zo. Men heeft vaak de indruk dat de VAR automatisch wordt gevolgd. Dat is niet het geval", klinkt het namelijk.

Rood voor Debast

Dat werd daags nadien nog eens duidelijk toen Boterberg geen gehoor gaf aan Lawrence Visser zijn suggestie om Zeno Debast, die slechts geel kreeg na een nogal ongelukkige ingreep op Kévin Denkey, van het veld te sturen. Al denkt het PRD er ook hier anders over.

"Wij vinden dit een rode kaart. De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus De Bleeckere.

Janssen & Dreyer?

Opvallend: in beide matchen was er ook nog heel wat te doen omtrent een eventuele rode kaart voor Vincent Janssen én het discutabele doelpunt van Anders Dreyer, die ook op de herhaling offside leek te staan. Over beide situaties wordt helaas met geen woord gerept.

Had u op meer uitleg gehoopt?

Meest recent

'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

7
7
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

34
34
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

52
52
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

96
96
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

145
145
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

129
129
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

113
113
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

259
259
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

190
190
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

203
203
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

163
163
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

142
142
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

295
295
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

172
172
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

156
156
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

377
377
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

654
654
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

426
426
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

251
251
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

373
373
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

533
533
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

82
82
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

338
338
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

134
134

Meer sportnieuws