Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

door
Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

Opschudding zaterdag op de Bosuil, waar Lothar D'Hondt zijn VAR te overrulede. Een dag later deed Jan Boterberg in Jan Breydel hetzelfde. In het wekelijkse Under Review laat Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op beide beslissingen.

Beginnen doen we in Antwerpen, waar KRC Genk een strafschop claimde nadat Soumaïla Coulibaly in de zestien Bryan Heynen omver liep. Penalty, zo vond Erik Lambrechts in Tubeke, waarop hij zijn collega sommeerde om zelf ook eens een kijkje te komen nemen.

LEES OOK: Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Penalty op Heynen

Na het bekijken van de beelden bleef D'Hondt evenwel bij zijn oorspronkelijk oordeel. Een verkeerde keuze, geeft De Bleeckere toe. "Wij vinden dit een strafschop. Heynen wordt langs achteren aangelopen en meegenomen in zijn val. Een correcte VAR-interventie dus."

Dat de ref de mening van zijn video-assistent niet volgt is in principe nochtans geen probleem. "De scheidsrechter heeft altijd het laatste woord. Dit is overal zo. Men heeft vaak de indruk dat de VAR automatisch wordt gevolgd. Dat is niet het geval", klinkt het namelijk.

Rood voor Debast

Dat werd daags nadien nog eens duidelijk toen Boterberg geen gehoor gaf aan Lawrence Visser zijn suggestie om Zeno Debast, die slechts geel kreeg na een nogal ongelukkige ingreep op Kévin Denkey, van het veld te sturen. Al denkt het PRD er ook hier anders over.

"Wij vinden dit een rode kaart. De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus De Bleeckere.

Janssen & Dreyer?

Opvallend: in beide matchen was er ook nog heel wat te doen omtrent een eventuele rode kaart voor Vincent Janssen én het discutabele doelpunt van Anders Dreyer, die ook op de herhaling offside leek te staan. Over beide situaties wordt helaas met geen woord gerept.

Had u op meer uitleg gehoopt?

Meest recent

Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

19
19
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

64
64
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

61
61
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

389
389
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

303
303
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

411
411
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

342
342
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

101
101
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

156
156
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

185
185
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

221
221
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

94
94
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

229
229
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

581
581
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

68
68
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

238
238
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

396
396
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

124
124
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

95
95
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

436
436
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

84
84
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

226
226
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

718
718
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

156
156

Meer sportnieuws