Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

door
Under Review: Penalty voor Genk, rood voor Debast?

Opschudding zaterdag op de Bosuil, waar Lothar D'Hondt zijn VAR te overrulede. Een dag later deed Jan Boterberg in Jan Breydel hetzelfde. In het wekelijkse Under Review laat Frank De Bleeckere namens het Referee Department zijn licht schijnen op beide beslissingen.

Beginnen doen we in Antwerpen, waar KRC Genk een strafschop claimde nadat Soumaïla Coulibaly in de zestien Bryan Heynen omver liep. Penalty, zo vond Erik Lambrechts in Tubeke, waarop hij zijn collega sommeerde om zelf ook eens een kijkje te komen nemen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Penalty op Heynen

Na het bekijken van de beelden bleef D'Hondt evenwel bij zijn oorspronkelijk oordeel. Een verkeerde keuze, geeft De Bleeckere toe. "Wij vinden dit een strafschop. Heynen wordt langs achteren aangelopen en meegenomen in zijn val. Een correcte VAR-interventie dus."

Dat de ref de mening van zijn video-assistent niet volgt is in principe nochtans geen probleem. "De scheidsrechter heeft altijd het laatste woord. Dit is overal zo. Men heeft vaak de indruk dat de VAR automatisch wordt gevolgd. Dat is niet het geval", klinkt het namelijk.

Rood voor Debast

Dat werd daags nadien nog eens duidelijk toen Boterberg geen gehoor gaf aan Lawrence Visser zijn suggestie om Zeno Debast, die slechts geel kreeg na een nogal ongelukkige ingreep op Kévin Denkey, van het veld te sturen. Al denkt het PRD er ook hier anders over.

"Wij vinden dit een rode kaart. De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus De Bleeckere.

Janssen & Dreyer?

Opvallend: in beide matchen was er ook nog heel wat te doen omtrent een eventuele rode kaart voor Vincent Janssen én het discutabele doelpunt van Anders Dreyer, die ook op de herhaling offside leek te staan. Over beide situaties wordt helaas met geen woord gerept.

Had u op meer uitleg gehoopt?

Meest recent

Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

9
9
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

10
10
Spaanse fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

190
190
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

127
127
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

328
328
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

253
253
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

235
235
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

118
118
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

82
82
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

94
94
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

83
83
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

64
64
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

136
136
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

149
149
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

354
354
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

116
116
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

323
323
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

121
121
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

428
428
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

47
47
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

96
96

Meer sportnieuws