Anderlecht raakt stevig verstrikt in grote transferchaos

door
Anderlecht raakt stevig verstrikt in grote transferchaos

Ludwig Augustinsson is een belangrijke pion in de doelstelling van Brian Riemer om meer ‘georganiseerde chaos’ in de ploeg te brengen, en linksback van Anderlecht behoort op dit moment zelfs tot de top tien spelers in de Jupiler Pro League wat betreft de kansencreatie.

Als zeldzame verdediger prijkt hij die lijst naast puur aanvallend ingestelde en spelers en klinkende namen zoals onder meer Cameron Puertas (Union SG), Hyun-Seok Hong (AA Gent), Bilal El Khannouss (KRC Genk), Antonio Nusa (Club Brugge), Joseph Paintsil (KRC Genk) en Andreas Skov-Olsen (Club Brugge).

Eind dit seizoen loopt het huurcontract zonder aankoopoptie van Augustinsson af bij Anderlecht, en de Zweedse international heeft alvast verklaard dat hij langer in Brussel wil blijven. Op die manier ligt de bal in het kamp van Jesper Fredberg om Augustinsson definitief bij de club te houden.

LEES OOK: Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

Augustinsson belooft meer aanvallend geweld bij Anderlecht

Brian Riemer heeft graag een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een belangrijke rol spelen. Anderlecht voetbalt met één hoog opkomende back en eentje die meer in positie blijft.

Dit seizoen is Ludwig Augustinsson de vaste basisspeler op de linkerkant, waar hij op zijn flank meer op zijn positie blijft hangen, terwijl Louis Patris en Killian Sardella op rechts meer de vrijheid hebben om in te schuiven.

Tijdens de eerste weken van het seizoen herstelde Augustinsson van een spierblessure, wat hem belette om voluit te trainen en een volledige wedstrijd uit te spelen.

Hoewel hij in zijn eerste wedstrijden solide presenteerde, zowel met als zonder de bal, was zijn gebrek aan wedstrijdritme merkbaar en kon hij zich op offensief gebied nauwelijks uitleven. “In de toekomst, als ik helemaal fit ben, wil ik zelf ook meer bijdragen met mijn voorzetten”, beloofde de 52-voudige Zweedse international toen.

Augustinsson wint de concurrentiestrijd van N’Diaye bij Anderlecht

Ludwig Augustinsson heeft zich ondertussen ontwikkeld tot een betrouwbare linksback bij Anderlecht, en als een van de ervaren spelers neemt hij de ploeg bij de hand. Hij heeft momenteel de concurrentiestrijd met Moussa N'Diaye gewonnen en zijn invloed op de ploeg neemt steeds steviger toe.

Augustinsson is minder spectaculair dan N'Diaye, terwijl de Zweed wel gecontroleerd en beheerster voetbalt. Hij kiest zijn momenten om op te rukken en in die situatie is hij ook efficiënt. Bovendien verloopt de samenwerking met Thorgan Hazard steeds vloeiender. “De wisselwerking met Augustinsson verliep prima”, zei Hazard daarover.

Hoewel de 29-jarige Augustinsson misschien niet de snelste speler is en soms moeite heeft met dribbels, past zijn speelstijl toch perfect bij de dominante aanpak die Brian Riemer bij Anderlecht nastreeft.

Zijn hoge voetbalintelligentie en flexibiliteit zijn grote troeven op het veld, en bovendien beschikt de linksback over uitstekende traptechniek. Augustinsson heeft eerder dit seizoen beloofd om offensief meer bij te dragen met zijn voorzetten, en hij komt die belofte daadwerkelijk na.

Verrassende Augustinsson tussen grote namen in de JPL-top tien

De linksback van Anderlecht behoort op dit moment zelfs tot de top tien spelers in de Jupiler Pro League wat betreft het creëren van kansen op gemiddelde basis. Opvallend genoeg is hij, samen met Alessio Castro-Montes van Union SG, zelfs de enige verdediger in deze top tien.

De overige posities in de lijst worden ingenomen door puur aanvallend ingestelde spelers en klinkende namen zoals:

Patrick Pflücke (KV Mechelen), Xavier Mercier (RWD Molenbeek), Cameron Puertas (Union SG), Hyun-Seok Hong (AA Gent), Bilal El Khannouss (KRC Genk), Antonio Nusa (Club Brugge), Joseph Paintsil (KRC Genk), en Andreas Skov-Olsen (Club Brugge).

Augustinsson staat al lang bekend om zijn vermogen om kansen te creëren, een kwaliteit die heeft geleid tot talrijke assists en een van zijn belangrijkste troeven vormde bij zijn vorige clubs.

Bij FC Kopenhagen wist hij bijvoorbeeld 37 assists te leveren in 108 officiële wedstrijden. Dit komt neer op bijna één assist per twee wedstrijden, een opmerkelijk hoog gemiddelde voor een linksback. Ook in de Bundesliga bij Werder Bremen leverde hij 11 assists in 98 wedstrijden.

Tot dusver heeft Augustinsson bij Anderlecht één assist aangeleverd in zes wedstrijden, maar op basis van de expected assists zouden er dat meer geweest moeten zijn.

Gehuurde Augustinsson wil bij Anderlecht blijven

Ludwig Augustinsson werd afgelopen zomer aangetrokken met het doel om directe versterking te bieden aan Anderlecht. Als huurspeler zonder aankoopoptie is hij weliswaar geen strategische aankoop, maar desondanks heeft hij gestaag zijn stempel gedrukt op de paars-witte ploeg.

Met vier opeenvolgende basisplaatsen is hij ondertussen de vaste linksback geworden onder Brian Riemer. Dat verraste Christian Wilhelmsson, landgenoot van Augustinsson en zelf ex-speler van Anderlecht, absoluut niet. “Ik ken hem goed. Hij heeft het niveau voor Anderlecht”, zei hij aan La Dernière Heure.

Augustinsson is voor slechts één seizoen gehuurd van Sevilla FC, zonder aankoopoptie. Desondanks hoopt de Zweed dat hij langer in Brussel kan blijven. “Dat baart me geen zorgen”, zei hij aan Het Nieuwsblad. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven.”

Anderlecht moet Augustinsson houden

Meest recent

Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

29
29
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

62
62
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

48
48
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

67
67
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

57
57
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

240
240
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

20
20
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

300
300
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

222
222
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

377
377
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

190
190
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

92
92
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

163
163
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

229
229
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

378
378
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

138
138
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

305
305
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

88
88
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

377
377
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

312
312
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

195
195
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

474
474
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

446
446
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

104
104
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

927
927

Meer sportnieuws