Antwerp vs. Porto: dit is het gigantische verschil

door
Antwerp vs. Porto: dit is het gigantische verschil

Woensdagavond staat Royal Antwerp FC voor zijn derde duel van het seizoen in de UEFA Champions League. The Great Old is nog steeds op zoek naar zijn eerste punten in het kampioenenbal, en met de komst van FC Porto dringt zich een nieuwe kans op. Op papier is het verschil tussen beide clubs wel bijzonder groot. 

Volgens Transfermarkt heeft FC Porto namelijk een totale selectiewaarde van ongeveer 290 miljoen euro. Doelman Diogo Costa is de meest waardevolle speler van de Portugese topclub, en bezit een marktwaarde van 45 miljoen euro. Daarna heerst er dan weer een (kleine) kloof met Pepe (25 miljoen euro), Evanilson (22 miljoen euro) en Galeno (20 miljoen euro). Het speerpunt van de aanval, Mehdi Taremi, heeft op zijn 31-jarige leeftijd dan weer nog een martkwaarde van 18 miljoen euro. 

Bij Antwerp kon u vandaag al lezen dat er heel wat spelers een boost van hun marktwaarde kregen. Zo is Arthur Vermeeren met een marktwaarde van 25 miljoen euro uiteraard de meest waardevolle speler bij de Belgische landskampioen. Hij wordt dan weer gevolgd door Mandela Keita (11 miljoen euro), Vincent Janssen (9 miljoen euro) en Jean Butez (8 miljoen euro). Het brengt de totale selectiewaarde tot een ruw geschatte 121 miljoen euro. 

LEES OOK: 'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enorm verschil

Het verschil in selectiewaarde tussen beide clubs bedraagt dus met andere woorden een slordige 170 miljoen euro. De selectie van Sergio Conceicao is dus dubbel zo veel waard als de troepen van Mark Van Bommel. Met een drie op zes is de Portugese topclub uiteraard ook beter gestart dan Antwerp. Zij moeten woensdag op de Bosuil op zoek naar een eerste punt, én laat dat nu net een stunt zijn als we beide ploegen op papier gaan vergelijken met elkaar. 

Wie haalt het woensdag?

Meest recent

Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

11
11
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

179
179
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

194
194
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

228
228
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

175
175
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

278
278
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

434
434
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

497
497
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

402
402
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

209
209
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

440
440
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

424
424
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

405
405
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

402
402
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

450
450
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

566
566
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

716
716
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

39
39
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

720
720
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

324
324
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1535
1535
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

509
509
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

492
492
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

494
494
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

339
339

Meer sportnieuws