Update Transfermarkt: Vermeeren en Nusa grijpen de macht

door
Update Transfermarkt: Vermeeren en Nusa grijpen de macht

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot dé autoriteit op het gebied van de marktwaardes van voetballers en dus is het altijd uitkijken naar de updates van de websites. De voorbije weken kregen heel wat competities al een update en maandag werden ook de nieuwe marktwaardes van de Jupiler Pro League gepubliceerd.

Daarbij valt op dat de tieners de macht gegrepen hebben in de Belgische competitie. Van de tien duurste spelers in de Jupiler Pro League zijn er maar liefst vier jonger dan 20 jaar. Daarbij ook de nieuwe meest waardevolle speler van de vaderlandse competitie: Arthur Vermeeren.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Vermeeren de nieuwe primus

Het 18-jarige goudhaantje van Antwerp maakte de voorbije maanden indruk in de Champions League en debuteerde deze maand ook bij de Rode Duivels met een invalbeurt in Oostenrijk. Dat zorgt ervoor dat zijn waarde verder stijgt van 17 miljoen euro naar 25 miljoen, waarmee hij de duurste speler uit onze competitie is.

De grootste stijger in het Belgische voetbal is echter Antonio Nusa. De eveneens 18-jarige sensatie van Club Brugge is helemaal aan het doorbreken en maakte de voorbije maanden ook furore bij de Noorse nationale ploeg. Daardoor maakt hij een sprong van maar liefst 16 miljoen(!): van 4 miljoen euro naar 20 miljoen euro. En dat zal wellicht alleen maar verder stijgen.

Club Brugge meest waardevolle kern

Andere 'winnaars' van de update zijn onder meer Bilal El Khannouss (Genk), Zeno Debast (Anderlecht) en Mandela Keita (Antwerp), die ook allemaal in de top tien prijken. Daaruit verdwijnen onder meer Hans Vanaken en Yari Verschaeren, nadat zij jaren bij de meest waardevolle spelers uit onze competitie hoorden.

Club Brugge blijft de meest waardevolle ploeg uit onze competitie met een totaalwaarde van 148,75 milljoen euro, ondanks dat er met Casper Nielsen en Ferran Jutgla enkele spelers toch moesten inboeten aan waarde. Ook KRC Genk (128,3 miljoen) en Antwerp (121 miljoen) weten nog de kaap van 100 miljoen te ronden.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League

  1. Arthur Vermeeren (18, Antwerp) - 25 miljoen euro
  2. Gift Orban (21, AA Gent) - 20 miljoen euro
  3. Antonio Nusa (18, Club Brugge) - 20 miljoen euro
  4. Andreas Skov Olsen (23, Club Brugge) - 18 miljoen euro
  5. Bilal El Khannouss (19, KRC Genk) - 18 miljoen euro
  6. Hugo Cuypers (26, AA Gent) - 14 miljoen euro
  7. Zeno Debast (19, Anderlecht - 13 miljoen euro
  8. Joseph Paintsil (25, KRC Genk) - 12 miljoen euro
  9. Mandela Keita (21, Antwerp) - 11 miljoen euro
  10. Bryan Heynen (26, KRC Genk) - 11 miljoen euro

Vermeeren levert Antwerp straks...

Meest recent

Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

16
16
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

198
198
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

199
199
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

238
238
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

177
177
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

279
279
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

437
437
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

500
500
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

406
406
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

210
210
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

443
443
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

427
427
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

408
408
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

407
407
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

453
453
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

569
569
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

717
717
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

39
39
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

720
720
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

324
324
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1537
1537
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

511
511
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

494
494
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

496
496
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

340
340

Meer sportnieuws