Update Transfermarkt: Vermeeren en Nusa grijpen de macht

346 stemmen
Update Transfermarkt: Vermeeren en Nusa grijpen de macht

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot dé autoriteit op het gebied van de marktwaardes van voetballers en dus is het altijd uitkijken naar de updates van de websites. De voorbije weken kregen heel wat competities al een update en maandag werden ook de nieuwe marktwaardes van de Jupiler Pro League gepubliceerd.

Daarbij valt op dat de tieners de macht gegrepen hebben in de Belgische competitie. Van de tien duurste spelers in de Jupiler Pro League zijn er maar liefst vier jonger dan 20 jaar. Daarbij ook de nieuwe meest waardevolle speler van de vaderlandse competitie: Arthur Vermeeren.

LEES OOK: Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Vermeeren de nieuwe primus

Het 18-jarige goudhaantje van Antwerp maakte de voorbije maanden indruk in de Champions League en debuteerde deze maand ook bij de Rode Duivels met een invalbeurt in Oostenrijk. Dat zorgt ervoor dat zijn waarde verder stijgt van 17 miljoen euro naar 25 miljoen, waarmee hij de duurste speler uit onze competitie is.

De grootste stijger in het Belgische voetbal is echter Antonio Nusa. De eveneens 18-jarige sensatie van Club Brugge is helemaal aan het doorbreken en maakte de voorbije maanden ook furore bij de Noorse nationale ploeg. Daardoor maakt hij een sprong van maar liefst 16 miljoen(!): van 4 miljoen euro naar 20 miljoen euro. En dat zal wellicht alleen maar verder stijgen.

Club Brugge meest waardevolle kern

Andere 'winnaars' van de update zijn onder meer Bilal El Khannouss (Genk), Zeno Debast (Anderlecht) en Mandela Keita (Antwerp), die ook allemaal in de top tien prijken. Daaruit verdwijnen onder meer Hans Vanaken en Yari Verschaeren, nadat zij jaren bij de meest waardevolle spelers uit onze competitie hoorden.

Club Brugge blijft de meest waardevolle ploeg uit onze competitie met een totaalwaarde van 148,75 milljoen euro, ondanks dat er met Casper Nielsen en Ferran Jutgla enkele spelers toch moesten inboeten aan waarde. Ook KRC Genk (128,3 miljoen) en Antwerp (121 miljoen) weten nog de kaap van 100 miljoen te ronden.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League

  1. Arthur Vermeeren (18, Antwerp) - 25 miljoen euro
  2. Gift Orban (21, AA Gent) - 20 miljoen euro
  3. Antonio Nusa (18, Club Brugge) - 20 miljoen euro
  4. Andreas Skov Olsen (23, Club Brugge) - 18 miljoen euro
  5. Bilal El Khannouss (19, KRC Genk) - 18 miljoen euro
  6. Hugo Cuypers (26, AA Gent) - 14 miljoen euro
  7. Zeno Debast (19, Anderlecht - 13 miljoen euro
  8. Joseph Paintsil (25, KRC Genk) - 12 miljoen euro
  9. Mandela Keita (21, Antwerp) - 11 miljoen euro
  10. Bryan Heynen (26, KRC Genk) - 11 miljoen euro

Vermeeren levert Antwerp straks...

Meest recent

‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

148
148
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

50
50
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

168
168
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

136
136
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

28
28
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

207
207
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

44
44
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

62
62
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

353
353
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

53
53
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

373
373
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

494
494
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

72
72
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

241
241
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1305
1305
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

133
133
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

215
215
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

669
669
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1110
1110
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

107
107
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

769
769
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

513
513
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

133
133
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

497
497
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

402
402

Meer sportnieuws