'Clement laat enorm salaris liggen voor Rangers-avontuur'

169 stemmen
'Clement laat enorm salaris liggen voor Rangers-avontuur'

Een halfjaartje na zijn ontslag bij AS Monaco, heeft Philippe Clement een nieuwe club gevonden. De Belgische trainer tekende zondag immers tot medio 2027 bij de Schotse topclub Rangers FC. Nochtans trokken nog meer ploegen aan zijn mouw.

De voormalige Rode Duivel bouwde in ons land al een fraaie trainerscarrière uit. Via de jeugd van Club Brugge kreeg Clement destijds bij Waasland-Beveren zijn eerste kans als T1. Daar maakte hij dusdanig indruk dat KRC Genk hem na amper een half seizoen al kwam wegplukken op de Freethiel. In Genk pakte hij anderhalf jaar later dan weer zijn eerste titel.

Vervolgens keerde Clement door de grote poort terug naar Club Brugge, waar hij zijn prijzenkast verder aandikte. Ondanks de successen vertrok bij begin 2022 echter naar de Franse Ligue 1. Clement kreeg immers de kans om bij AS Monaco aan de slag te gaan. Daar zette hij ondanks een woelige start ook knappe prestaties neer.

Iconische club

Maar eind vorig seizoen besloten de Monegasken dan toch om de Belgische trainer op straat te zetten nadat zijn ploeg naast de Europese tickets greep. Enkele maanden later heeft hij echter een nieuwe uitdaging beet. Zondag werd hij immers officieel voorgesteld bij Rangers FC.

In Glasgow krijgt hij de lastige taak om de club te doen aanknopen met de successen van weleer. "Ik ben vereerd dat ik ben aangesteld als de nieuwe trainer van Rangers. Ik wil het bestuur bedanken dat ze me deze kans hebben gegeven", klikt het in een eerste reactie. "Ik ben enorm enthousiast over deze kans om dit seizoen in 4 competities succes te boeken bij een van Europa's meest iconische clubs."

Saudische miljoenen

Clement werd al enkele dagen gelinkt aan een overstap naar Rangers, waar hij de recent ontslagen Michael Beale zal opvolgen. Al lager nog meer kapers op de kust. Volgens Het Nieuwsblad trok ook het Saudische Al-Shabab aan zijn mouw. Naar verluidt kon hij daar 15 miljoen euro gaan verdienen op 2.5 jaar tijd. Maar Clement raakte onvoldoende overtuigd. Door een combinatie van familiale en sportieve redenen gaf hij uiteindelijk de voorkeur aan de Schotse grootmacht.

Begrijpt u de keuze van Clement?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

109
109
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

85
85
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

99
99
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

25
25
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

181
181
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

44
44
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

79
79
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

353
353
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

342
342
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

151
151
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

196
196
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

374
374
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

49
49
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

195
195
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

417
417
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

413
413
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

645
645
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

762
762
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

458
458
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws