Oostenrijkers slikken nieuwe klap voor clash met Duivels

door
Oostenrijkers slikken nieuwe klap voor clash met Duivels

De Rode Duivels kunnen zich vrijdagavond al verzekeren van hun ticket voor het EK 2024. Dan moeten ze wel de volle buit zien te pakken op het veld van Oostenrijk. En de tegenstander van dienst zal gehavend aan de aftrap verschijnen.

Na vijf wedstrijden staan België en Oostenrijk momenteel samen aan de leiding in poule F van de kwalificatiecampagne. Beide landen tellen momenteel 13 op 15. Al hebben de Duivels wel een aanzienlijk beter doelsaldo: +12 tegenover +8.

Zowel de Oostenrijkers als de Belgen wonnen tot dusver dus al hun kwalificatiematchen, behalve hun onderlinge duel. In juni eindigde de confrontatie op 1-1. Voorlopig is er dus weinig verschil tussen de twee naties. En dus wordt de match van vrijdagavond extra belangrijk.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Oostenrijkse blessuregolf

Het land dat dan wint, beschikt namelijk over uitstekende papieren om groepswinnaar te worden. En dat levert dan weer een voordeel op tijdens de loting voor de poules op de EK-eindronde. Er staat dus wel degelijk heel wat op het spel.

Maar in aanloop naar de clash met de Duivels, kreeg de Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick flink wat tegenvallers te verwerken. Zo kan hij geen beroep doen op enkele belangrijke krachten. David Alaba, Stefan Posch, Phillipp Mwene, Gernot Trauner en Marko Arnautovic ontbreken immers met blessures.

Doelpuntenmaker ook afwezig

En ook de volgende afhaker is een feit. Verschillende Oostenrijkse bronnen bevestigen namelijk dat ook Michael Gregoritsch evenmin in actie zal komen. De aanvaller ondervindt te veel hinder. Een zorg minder dus voor Tedesco en co: in juni was het namelijk Gregoritsch die de Belgen op achterstand zette.

België wint in Oostenrijk ...

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

86
86
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

67
67
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

80
80
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

95
95
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

107
107
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

99
99
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

74
74
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

203
203
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

128
128
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

242
242
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

227
227
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

406
406
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

662
662
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

328
328
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

506
506
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

436
436
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws