De Winter: "Dan verlaat ik Juventus definitief voor Genoa"

door
De Winter:

Domenico Tedesco blijft zijn verjonging bij de Rode Duivels verderzetten. Hij haalde deze maand Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie, terwijl ook Zinho Vanheusden zijn rentree maakt na twee jaar blessureleed. Er zitten echter nog enkele talenten in de wachtkamer.

Achterin bijvoorbeeld kreeg Vanheusden nog de voorkeur op onder meer Koni De Winter. De 21-jarige verdediger geldt al enkele jaren als één van de grootste defensieve talenten van ons land, maar moet voorlopig nog rijpen bij de Jonge Duivels. Daar is hij wel al jaren een vaste waarde en verzamelde hij al vijftien caps.

LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

De Winter lijkt definitief bij Genoa te blijven

De Winter is nu ook goed op weg om een vaste waarde te worden in de Serie A. Vorig seizoen slaagde hij er bij Empoli niet echt in om een basisplaats af te dwingen, maar bij Genoa lijkt dat nu wel te lukken. Hij begon het seizoen nog op de bank, maar kwam op speeldag vier in de ploeg als rechtsachter. Sindsdien kreeg hij in elke match minuten, goed voor vier basisplaatsen en een invalbeurt.

In gesprek met RTBF komt De Winter ook met nieuws over zijn toekomst. "Als ik dit seizoen 23 wedstrijden speel, dan blijf ik bij Genoa. Er zit in mijn uitleenbeurt immers een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht wordt", onthult de jonge verdediger.

Daarna Rode Duivels?

Genoa zou 8 miljoen euro moeten neertellen om De Winter definitief over te nemen van Juventus. Daar speelde onze landgenoot twee wedstrijden in het A-elftal. In 2021 mocht hij meespelen in de Champions League tegen Chelsea en Malmö. De grote doorbraak kwam er echter niet.

De Winter ziet Genoa echter niet als een eindstation. "Ik heb geen carrièreplan, maar wel een idee van welke stappen ik wil zetten. Ik wil spelen, want ik heb minuten nodig. Die krijg ik nu ook. Ik wil naam maken voor mezelf", vertelt hij. "Ik weet dat ik op mijn 21ste volwassen ben en dat ik klaar ben voor de top. Ik wil spelen bij een topclub en prijzen winnen."

Als De Winter zijn evolutie kan verderzetten, dan zullen op termijn de Rode Duivels ook volgen. Hij vertelt in hetzelfde interview dat Tedesco hem volgt en dat ze al een paar keer met elkaar gesproken hebben. Hij lijkt vooral te zullen moeten strijden met Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil en Zinho Vanheusden voor een stek in de selectie.

Zal De Winter nog de absolute top halen?

Meest recent

Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

3
3
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

30
30
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

7
7
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

34
34
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

87
87
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

93
93
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

40
40
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

49
49
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

81
81
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

104
104
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

283
283
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

49
49
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

301
301
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1011
1011
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

66
66
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

142
142
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

221
221
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

615
615
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

616
616
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

415
415
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

562
562
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

170
170
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

558
558
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

665
665

Meer sportnieuws