De Winter: "Dan verlaat ik Juventus definitief voor Genoa"

door
De Winter:

Domenico Tedesco blijft zijn verjonging bij de Rode Duivels verderzetten. Hij haalde deze maand Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie, terwijl ook Zinho Vanheusden zijn rentree maakt na twee jaar blessureleed. Er zitten echter nog enkele talenten in de wachtkamer.

Achterin bijvoorbeeld kreeg Vanheusden nog de voorkeur op onder meer Koni De Winter. De 21-jarige verdediger geldt al enkele jaren als één van de grootste defensieve talenten van ons land, maar moet voorlopig nog rijpen bij de Jonge Duivels. Daar is hij wel al jaren een vaste waarde en verzamelde hij al vijftien caps.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De Winter lijkt definitief bij Genoa te blijven

De Winter is nu ook goed op weg om een vaste waarde te worden in de Serie A. Vorig seizoen slaagde hij er bij Empoli niet echt in om een basisplaats af te dwingen, maar bij Genoa lijkt dat nu wel te lukken. Hij begon het seizoen nog op de bank, maar kwam op speeldag vier in de ploeg als rechtsachter. Sindsdien kreeg hij in elke match minuten, goed voor vier basisplaatsen en een invalbeurt.

In gesprek met RTBF komt De Winter ook met nieuws over zijn toekomst. "Als ik dit seizoen 23 wedstrijden speel, dan blijf ik bij Genoa. Er zit in mijn uitleenbeurt immers een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht wordt", onthult de jonge verdediger.

Daarna Rode Duivels?

Genoa zou 8 miljoen euro moeten neertellen om De Winter definitief over te nemen van Juventus. Daar speelde onze landgenoot twee wedstrijden in het A-elftal. In 2021 mocht hij meespelen in de Champions League tegen Chelsea en Malmö. De grote doorbraak kwam er echter niet.

De Winter ziet Genoa echter niet als een eindstation. "Ik heb geen carrièreplan, maar wel een idee van welke stappen ik wil zetten. Ik wil spelen, want ik heb minuten nodig. Die krijg ik nu ook. Ik wil naam maken voor mezelf", vertelt hij. "Ik weet dat ik op mijn 21ste volwassen ben en dat ik klaar ben voor de top. Ik wil spelen bij een topclub en prijzen winnen."

Als De Winter zijn evolutie kan verderzetten, dan zullen op termijn de Rode Duivels ook volgen. Hij vertelt in hetzelfde interview dat Tedesco hem volgt en dat ze al een paar keer met elkaar gesproken hebben. Hij lijkt vooral te zullen moeten strijden met Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil en Zinho Vanheusden voor een stek in de selectie.

Zal De Winter nog de absolute top halen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

113
113
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

68
68
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

34
34
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

82
82
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

51
51
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

260
260
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

35
35
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

53
53
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

192
192
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

70
70
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

410
410
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

236
236
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

342
342
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

35
35
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

178
178
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

236
236
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

210
210
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

956
956
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

185
185
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws