De Winter: "Dan verlaat ik Juventus definitief voor Genoa"

door
De Winter:

Domenico Tedesco blijft zijn verjonging bij de Rode Duivels verderzetten. Hij haalde deze maand Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie, terwijl ook Zinho Vanheusden zijn rentree maakt na twee jaar blessureleed. Er zitten echter nog enkele talenten in de wachtkamer.

Achterin bijvoorbeeld kreeg Vanheusden nog de voorkeur op onder meer Koni De Winter. De 21-jarige verdediger geldt al enkele jaren als één van de grootste defensieve talenten van ons land, maar moet voorlopig nog rijpen bij de Jonge Duivels. Daar is hij wel al jaren een vaste waarde en verzamelde hij al vijftien caps.

LEES OOK: ‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

De Winter lijkt definitief bij Genoa te blijven

De Winter is nu ook goed op weg om een vaste waarde te worden in de Serie A. Vorig seizoen slaagde hij er bij Empoli niet echt in om een basisplaats af te dwingen, maar bij Genoa lijkt dat nu wel te lukken. Hij begon het seizoen nog op de bank, maar kwam op speeldag vier in de ploeg als rechtsachter. Sindsdien kreeg hij in elke match minuten, goed voor vier basisplaatsen en een invalbeurt.

In gesprek met RTBF komt De Winter ook met nieuws over zijn toekomst. "Als ik dit seizoen 23 wedstrijden speel, dan blijf ik bij Genoa. Er zit in mijn uitleenbeurt immers een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht wordt", onthult de jonge verdediger.

Daarna Rode Duivels?

Genoa zou 8 miljoen euro moeten neertellen om De Winter definitief over te nemen van Juventus. Daar speelde onze landgenoot twee wedstrijden in het A-elftal. In 2021 mocht hij meespelen in de Champions League tegen Chelsea en Malmö. De grote doorbraak kwam er echter niet.

De Winter ziet Genoa echter niet als een eindstation. "Ik heb geen carrièreplan, maar wel een idee van welke stappen ik wil zetten. Ik wil spelen, want ik heb minuten nodig. Die krijg ik nu ook. Ik wil naam maken voor mezelf", vertelt hij. "Ik weet dat ik op mijn 21ste volwassen ben en dat ik klaar ben voor de top. Ik wil spelen bij een topclub en prijzen winnen."

Als De Winter zijn evolutie kan verderzetten, dan zullen op termijn de Rode Duivels ook volgen. Hij vertelt in hetzelfde interview dat Tedesco hem volgt en dat ze al een paar keer met elkaar gesproken hebben. Hij lijkt vooral te zullen moeten strijden met Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil en Zinho Vanheusden voor een stek in de selectie.

Zal De Winter nog de absolute top halen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

51
51
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

71
71
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

89
89
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

246
246
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

130
130
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

431
431
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

162
162
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

217
217
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

449
449
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

689
689
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

683
683
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

378
378
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

593
593
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

541
541
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws