De Winter: "Dan verlaat ik Juventus definitief voor Genoa"

72 stemmen
De Winter:

Domenico Tedesco blijft zijn verjonging bij de Rode Duivels verderzetten. Hij haalde deze maand Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie, terwijl ook Zinho Vanheusden zijn rentree maakt na twee jaar blessureleed. Er zitten echter nog enkele talenten in de wachtkamer.

Achterin bijvoorbeeld kreeg Vanheusden nog de voorkeur op onder meer Koni De Winter. De 21-jarige verdediger geldt al enkele jaren als één van de grootste defensieve talenten van ons land, maar moet voorlopig nog rijpen bij de Jonge Duivels. Daar is hij wel al jaren een vaste waarde en verzamelde hij al vijftien caps.

De Winter lijkt definitief bij Genoa te blijven

De Winter is nu ook goed op weg om een vaste waarde te worden in de Serie A. Vorig seizoen slaagde hij er bij Empoli niet echt in om een basisplaats af te dwingen, maar bij Genoa lijkt dat nu wel te lukken. Hij begon het seizoen nog op de bank, maar kwam op speeldag vier in de ploeg als rechtsachter. Sindsdien kreeg hij in elke match minuten, goed voor vier basisplaatsen en een invalbeurt.

In gesprek met RTBF komt De Winter ook met nieuws over zijn toekomst. "Als ik dit seizoen 23 wedstrijden speel, dan blijf ik bij Genoa. Er zit in mijn uitleenbeurt immers een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht wordt", onthult de jonge verdediger.

Daarna Rode Duivels?

Genoa zou 8 miljoen euro moeten neertellen om De Winter definitief over te nemen van Juventus. Daar speelde onze landgenoot twee wedstrijden in het A-elftal. In 2021 mocht hij meespelen in de Champions League tegen Chelsea en Malmö. De grote doorbraak kwam er echter niet.

De Winter ziet Genoa echter niet als een eindstation. "Ik heb geen carrièreplan, maar wel een idee van welke stappen ik wil zetten. Ik wil spelen, want ik heb minuten nodig. Die krijg ik nu ook. Ik wil naam maken voor mezelf", vertelt hij. "Ik weet dat ik op mijn 21ste volwassen ben en dat ik klaar ben voor de top. Ik wil spelen bij een topclub en prijzen winnen."

Als De Winter zijn evolutie kan verderzetten, dan zullen op termijn de Rode Duivels ook volgen. Hij vertelt in hetzelfde interview dat Tedesco hem volgt en dat ze al een paar keer met elkaar gesproken hebben. Hij lijkt vooral te zullen moeten strijden met Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil en Zinho Vanheusden voor een stek in de selectie.

Zal De Winter nog de absolute top halen?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

2
2
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

4
4
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

46
46
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

66
66
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

81
81
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

337
337
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

91
91
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

93
93
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

42
42
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

119
119
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

275
275
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

99
99
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

50
50
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

62
62
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

189
189
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

60
60
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

147
147
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

392
392
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

259
259
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

526
526
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

142
142
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

142
142
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

111
111
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

444
444

Meer sportnieuws