De Winter: "Dan verlaat ik Juventus definitief voor Genoa"

door
De Winter:

Domenico Tedesco blijft zijn verjonging bij de Rode Duivels verderzetten. Hij haalde deze maand Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie, terwijl ook Zinho Vanheusden zijn rentree maakt na twee jaar blessureleed. Er zitten echter nog enkele talenten in de wachtkamer.

Achterin bijvoorbeeld kreeg Vanheusden nog de voorkeur op onder meer Koni De Winter. De 21-jarige verdediger geldt al enkele jaren als één van de grootste defensieve talenten van ons land, maar moet voorlopig nog rijpen bij de Jonge Duivels. Daar is hij wel al jaren een vaste waarde en verzamelde hij al vijftien caps.

LEES OOK: 'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

De Winter lijkt definitief bij Genoa te blijven

De Winter is nu ook goed op weg om een vaste waarde te worden in de Serie A. Vorig seizoen slaagde hij er bij Empoli niet echt in om een basisplaats af te dwingen, maar bij Genoa lijkt dat nu wel te lukken. Hij begon het seizoen nog op de bank, maar kwam op speeldag vier in de ploeg als rechtsachter. Sindsdien kreeg hij in elke match minuten, goed voor vier basisplaatsen en een invalbeurt.

In gesprek met RTBF komt De Winter ook met nieuws over zijn toekomst. "Als ik dit seizoen 23 wedstrijden speel, dan blijf ik bij Genoa. Er zit in mijn uitleenbeurt immers een aankoopoptie die onder bepaalde voorwaarden automatisch gelicht wordt", onthult de jonge verdediger.

Daarna Rode Duivels?

Genoa zou 8 miljoen euro moeten neertellen om De Winter definitief over te nemen van Juventus. Daar speelde onze landgenoot twee wedstrijden in het A-elftal. In 2021 mocht hij meespelen in de Champions League tegen Chelsea en Malmö. De grote doorbraak kwam er echter niet.

De Winter ziet Genoa echter niet als een eindstation. "Ik heb geen carrièreplan, maar wel een idee van welke stappen ik wil zetten. Ik wil spelen, want ik heb minuten nodig. Die krijg ik nu ook. Ik wil naam maken voor mezelf", vertelt hij. "Ik weet dat ik op mijn 21ste volwassen ben en dat ik klaar ben voor de top. Ik wil spelen bij een topclub en prijzen winnen."

Als De Winter zijn evolutie kan verderzetten, dan zullen op termijn de Rode Duivels ook volgen. Hij vertelt in hetzelfde interview dat Tedesco hem volgt en dat ze al een paar keer met elkaar gesproken hebben. Hij lijkt vooral te zullen moeten strijden met Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil en Zinho Vanheusden voor een stek in de selectie.

Zal De Winter nog de absolute top halen?

Meest recent

Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

23
23
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

66
66
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

76
76
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

99
99
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

11
11
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

51
51
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

243
243
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

324
324
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

73
73
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

86
86
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

718
718
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

277
277
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

40
40
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

121
121
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

146
146
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

112
112
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1270
1270
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

294
294
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

805
805
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

223
223
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

70
70
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

217
217
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

439
439

Meer sportnieuws