Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

172
Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

De afgelopen jaren trokken heel wat jonge Belgische talenten naar Europese topclubs. Het is echter niet makkelijk om vanuit de jeugdafdelingen door te breken bij een groot Europees team. Juventus heeft een aantal Belgische spelers in de rangen. Eén van hen is 

Samuel Mbangula trok drie jaar geleden voor 250.000 euro van Anderlecht naar Juventus. Hij was toen 16 jaar. Op zijn 19de heeft hij momenteel nog niet echt uitzicht op een plaats in de A-kern van de Oude Dame.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Eerste elftal

Toch mocht hij al meetrainen met het eerste elftal. "Ja, een paar keer. Vooral dit seizoen. En het is een ander niveau! Maar dat is waar we leren. Als ik bepaalde spelers zie, is dat echt inspirerend. Federico Chiesa bijvoorbeeld: als je ziet wat hij doet op training, is dat indrukwekkend.. En juist door dat te zien, wordt je ertoe aangezet om het beter te doen", zegt hij in La Capitale.

Toekomst onduidelijk

Mbangula weet voorlopig niet echt wat de plannen zijn van Juventus met hem. "Ik weet het niet echt. Ik weet gewoon dat ik mij moet tonen. Daarvoor moet ik werken aan mijn afwerking."

Hij weet ook niet of zijn toekomst bij Juventus ligt. "Dat weet ik eerlijk gezegd niet. Ik zit bij het tweede elftal van Juventus en mijn focus ligt op ons kampioenschap;" 

Mbangula, die ook nog voor Club Brugge uitkwam, ligt nog tot medio 2026 onder contract in Turijn. De linkerflankaanvaller wordt in januari 2024 20 jaar, waardoor het stilaan tijd wordt dat hij speelminuten gaat vergaren bij een eerste team. Misschien is een terugkeer naar een Belgische topclub wel een optie,

Moeten Belgische topclubs eens polsen naar hem?

Meest recent

Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

9
9
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

53
53
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

160
160
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

30
30
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

11
11
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

61
61
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

54
54
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

92
92
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

117
117
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

251
251
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

463
463
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

208
208
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

165
165
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

435
435
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

403
403
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

70
70
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

124
124
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22

Meer sportnieuws