Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

door
Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

De afgelopen jaren trokken heel wat jonge Belgische talenten naar Europese topclubs. Het is echter niet makkelijk om vanuit de jeugdafdelingen door te breken bij een groot Europees team. Juventus heeft een aantal Belgische spelers in de rangen. Eén van hen is 

Samuel Mbangula trok drie jaar geleden voor 250.000 euro van Anderlecht naar Juventus. Hij was toen 16 jaar. Op zijn 19de heeft hij momenteel nog niet echt uitzicht op een plaats in de A-kern van de Oude Dame.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Eerste elftal

Toch mocht hij al meetrainen met het eerste elftal. "Ja, een paar keer. Vooral dit seizoen. En het is een ander niveau! Maar dat is waar we leren. Als ik bepaalde spelers zie, is dat echt inspirerend. Federico Chiesa bijvoorbeeld: als je ziet wat hij doet op training, is dat indrukwekkend.. En juist door dat te zien, wordt je ertoe aangezet om het beter te doen", zegt hij in La Capitale.

Toekomst onduidelijk

Mbangula weet voorlopig niet echt wat de plannen zijn van Juventus met hem. "Ik weet het niet echt. Ik weet gewoon dat ik mij moet tonen. Daarvoor moet ik werken aan mijn afwerking."

Hij weet ook niet of zijn toekomst bij Juventus ligt. "Dat weet ik eerlijk gezegd niet. Ik zit bij het tweede elftal van Juventus en mijn focus ligt op ons kampioenschap;" 

Mbangula, die ook nog voor Club Brugge uitkwam, ligt nog tot medio 2026 onder contract in Turijn. De linkerflankaanvaller wordt in januari 2024 20 jaar, waardoor het stilaan tijd wordt dat hij speelminuten gaat vergaren bij een eerste team. Misschien is een terugkeer naar een Belgische topclub wel een optie,

Moeten Belgische topclubs eens polsen naar hem?

Meest recent

Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

262
262
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

90
90
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

49
49
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

60
60
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

87
87
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

38
38
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

421
421
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

37
37
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

53
53
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

65
65
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

328
328
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

51
51
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

90
90
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

152
152
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

303
303
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

323
323
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

248
248
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

182
182
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

106
106
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

149
149
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

130
130
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

189
189

Meer sportnieuws