Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

172 stemmen
Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

De afgelopen jaren trokken heel wat jonge Belgische talenten naar Europese topclubs. Het is echter niet makkelijk om vanuit de jeugdafdelingen door te breken bij een groot Europees team. Juventus heeft een aantal Belgische spelers in de rangen. Eén van hen is 

Samuel Mbangula trok drie jaar geleden voor 250.000 euro van Anderlecht naar Juventus. Hij was toen 16 jaar. Op zijn 19de heeft hij momenteel nog niet echt uitzicht op een plaats in de A-kern van de Oude Dame.

LEES OOK: 'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Eerste elftal

Toch mocht hij al meetrainen met het eerste elftal. "Ja, een paar keer. Vooral dit seizoen. En het is een ander niveau! Maar dat is waar we leren. Als ik bepaalde spelers zie, is dat echt inspirerend. Federico Chiesa bijvoorbeeld: als je ziet wat hij doet op training, is dat indrukwekkend.. En juist door dat te zien, wordt je ertoe aangezet om het beter te doen", zegt hij in La Capitale.

Toekomst onduidelijk

Mbangula weet voorlopig niet echt wat de plannen zijn van Juventus met hem. "Ik weet het niet echt. Ik weet gewoon dat ik mij moet tonen. Daarvoor moet ik werken aan mijn afwerking."

Hij weet ook niet of zijn toekomst bij Juventus ligt. "Dat weet ik eerlijk gezegd niet. Ik zit bij het tweede elftal van Juventus en mijn focus ligt op ons kampioenschap;" 

Mbangula, die ook nog voor Club Brugge uitkwam, ligt nog tot medio 2026 onder contract in Turijn. De linkerflankaanvaller wordt in januari 2024 20 jaar, waardoor het stilaan tijd wordt dat hij speelminuten gaat vergaren bij een eerste team. Misschien is een terugkeer naar een Belgische topclub wel een optie,

Moeten Belgische topclubs eens polsen naar hem?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

0
0
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

34
34
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

41
41
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

36
36
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

152
152
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

130
130
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

131
131
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

239
239
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

396
396
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

64
64
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

202
202
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

133
133
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

254
254
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

140
140
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

412
412
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

182
182
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

151
151
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

300
300
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

131
131
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

255
255
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

748
748
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

148
148
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

768
768
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

319
319
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

725
725

Meer sportnieuws