Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

door
Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

De afgelopen jaren trokken heel wat jonge Belgische talenten naar Europese topclubs. Het is echter niet makkelijk om vanuit de jeugdafdelingen door te breken bij een groot Europees team. Juventus heeft een aantal Belgische spelers in de rangen. Eén van hen is 

Samuel Mbangula trok drie jaar geleden voor 250.000 euro van Anderlecht naar Juventus. Hij was toen 16 jaar. Op zijn 19de heeft hij momenteel nog niet echt uitzicht op een plaats in de A-kern van de Oude Dame.

LEES OOK: KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

Eerste elftal

Toch mocht hij al meetrainen met het eerste elftal. "Ja, een paar keer. Vooral dit seizoen. En het is een ander niveau! Maar dat is waar we leren. Als ik bepaalde spelers zie, is dat echt inspirerend. Federico Chiesa bijvoorbeeld: als je ziet wat hij doet op training, is dat indrukwekkend.. En juist door dat te zien, wordt je ertoe aangezet om het beter te doen", zegt hij in La Capitale.

Toekomst onduidelijk

Mbangula weet voorlopig niet echt wat de plannen zijn van Juventus met hem. "Ik weet het niet echt. Ik weet gewoon dat ik mij moet tonen. Daarvoor moet ik werken aan mijn afwerking."

Hij weet ook niet of zijn toekomst bij Juventus ligt. "Dat weet ik eerlijk gezegd niet. Ik zit bij het tweede elftal van Juventus en mijn focus ligt op ons kampioenschap;" 

Mbangula, die ook nog voor Club Brugge uitkwam, ligt nog tot medio 2026 onder contract in Turijn. De linkerflankaanvaller wordt in januari 2024 20 jaar, waardoor het stilaan tijd wordt dat hij speelminuten gaat vergaren bij een eerste team. Misschien is een terugkeer naar een Belgische topclub wel een optie,

Moeten Belgische topclubs eens polsen naar hem?

Meest recent

'Saudische megaplannen: twee Duivels op verlanglijst'

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

7
7
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

4
4
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

25
25
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

57
57
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

211
211
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

119
119
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

184
184
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

271
271
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

45
45
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

416
416
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

278
278
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

581
581
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

420
420
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

329
329
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

72
72
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

126
126
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

768
768
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

594
594
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

288
288
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

350
350
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

883
883
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

405
405
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

338
338
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

448
448
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

185
185

Meer sportnieuws