Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

door
Krijgen Belgische topclubs gouden kans op parel van Juventus?

De afgelopen jaren trokken heel wat jonge Belgische talenten naar Europese topclubs. Het is echter niet makkelijk om vanuit de jeugdafdelingen door te breken bij een groot Europees team. Juventus heeft een aantal Belgische spelers in de rangen. Eén van hen is 

Samuel Mbangula trok drie jaar geleden voor 250.000 euro van Anderlecht naar Juventus. Hij was toen 16 jaar. Op zijn 19de heeft hij momenteel nog niet echt uitzicht op een plaats in de A-kern van de Oude Dame.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

Eerste elftal

Toch mocht hij al meetrainen met het eerste elftal. "Ja, een paar keer. Vooral dit seizoen. En het is een ander niveau! Maar dat is waar we leren. Als ik bepaalde spelers zie, is dat echt inspirerend. Federico Chiesa bijvoorbeeld: als je ziet wat hij doet op training, is dat indrukwekkend.. En juist door dat te zien, wordt je ertoe aangezet om het beter te doen", zegt hij in La Capitale.

Toekomst onduidelijk

Mbangula weet voorlopig niet echt wat de plannen zijn van Juventus met hem. "Ik weet het niet echt. Ik weet gewoon dat ik mij moet tonen. Daarvoor moet ik werken aan mijn afwerking."

Hij weet ook niet of zijn toekomst bij Juventus ligt. "Dat weet ik eerlijk gezegd niet. Ik zit bij het tweede elftal van Juventus en mijn focus ligt op ons kampioenschap;" 

Mbangula, die ook nog voor Club Brugge uitkwam, ligt nog tot medio 2026 onder contract in Turijn. De linkerflankaanvaller wordt in januari 2024 20 jaar, waardoor het stilaan tijd wordt dat hij speelminuten gaat vergaren bij een eerste team. Misschien is een terugkeer naar een Belgische topclub wel een optie,

Moeten Belgische topclubs eens polsen naar hem?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

55
55
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

25
25
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

39
39
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

328
328
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

519
519
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

237
237
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

85
85
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

92
92
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

367
367
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

154
154
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

97
97
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

257
257
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

21
21
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

447
447
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

187
187
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

551
551
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

298
298
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

162
162
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

122
122
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws