Westerlo speelt rode lantaarn door na buitenspel-drama KVK

346 stemmen
Westerlo speelt rode lantaarn door na buitenspel-drama KVK

KVC Westerlo heeft zijn eerste overwinning van het seizoen eindelijk beet. De Kemphanen boekten zaterdagavond immers een erg gevleide 1-0-zege tegen KV Kortrijk. De Kerels, die twee doelpunten zagen afgekeurd worden wegens buitenspel, worden zo ook de nieuwe hekkensluiter. 

KVK nam na de nederlaag tegen Charleroi afscheid van coach Still en die trainerswissel had meteen het gewenste effect. Zo pakten de Kerels vorig weekend een gouden driepunter tegen Cercle Brugge. Daarmee speelde het de rode lantaarn door aan Westerlo, dat afgelopen weekend wel een knap punt pakte op het veld van KRC Genk.

In het Kuipje werd dus in een rechtstreeks duel gestreden om de laatste plaats. Het waren echter de bezoekers, met nieuwe trainer De Boeck een eerste keer aan de zijlijn, die het beste aan de partij begonnen. Kortrijk zette goed druk en prikte zo nu en dan tegen via onder meer Kadri, El Idrissy en Avenatti.

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Westerlo op een diefje

Westerlo kon daar in de eerste helft weinig tegenover zetten. Maar het was toch de thuisploeg die op een voorsprong kon gaan rusten. Stassin legde de bal in de zestien klaar voor Reynolds. Die besloot om zelf niet te schieten, maar speelde verrassend door naar Daci. De Macedoniër werkte op zijn beurt netjes af.

Vlak na de pauze leek KVK echter langszij te komen. El Idrissy wist Bolat dit keer wel te knoppen na een goede tegenaanval. Het Kortrijkse feestje ging echter niet door: de treffer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. En de bezoekers leken behoorlijk aangeslagen door die nieuwe tegenvaller.

VAR is Kortrijkse spelbreker

In het vervolg van de tweede periode kwam Kortrijk immers veel minder sterk voor de dag. De betere kansen waren dan ook voor Westerlo, maar Matsuo en Daci waren onvoldoende efficiënt. En daar leken de bezoekers dan weer optimaal van te profiteren.

In de 85ste minuut kreeg de thuisploeg de bal immers onvoldoende weggewerkt, waarna Kadri de gelijkmaker netjes voorbij Bolat krulde. Maar de bezoekers kregen snel weer het deksel op de neus. De VAR had immers opnieuw buitenspel gesignaleerd vlak voor het doelpunt en dus werd de 1-1 afgekeurd. 

Een bedenkelijke beslissing, maar door de 7 minuten extra tijd had KVK wel nog een kans om de achterstand alsnog weg te werken. Verder aan een vergeefse penaltyclaim kwamen de bezoekers echter niet. Westerlo kon zo eindelijk nog eens vieren, De Boeck weet wat hem te doen staat tijdens de komende interland-break.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

27
27
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

45
45
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

29
29
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

99
99
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

335
335
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

477
477
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

446
446
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

75
75
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

394
394
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

519
519
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

243
243
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

63
63
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

229
229
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

456
456
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

266
266
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

718
718
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

218
218
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

566
566
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

392
392
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

743
743
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

624
624
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

733
733
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws