Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

door
Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

De Serie A is al verschillende jaren een competitie waar er een stuk aanvallender wordt gespeeld dan het cliché luidt. Het ‘catenaccio’ zoals het ooit bestond, is al een tijdje niet meer. Zo is onder meer Sassuolo een leuke ploeg om volgen. Daar hebben ze misschien wel de beste Italiaan in de rangen die niet voor een topclub speelt.

Domenico Berardi is een speler met een begenadigde techniek. Hij kan dribbelen, een defensie openbreken met een heerlijke passe én scoren. Op zijn 29ste is het stilaan onbegrijpelijk dat hij niet voor een Italiaanse topclub speelt.

Sterk begonnen

Berardi is uitstekend begonnen aan het seizoen. Hij scoorde al 4 keer en deelde ook 1 assist uit in 4 wedstrijden. Sassuolo haalde Berardi in 2015 voor 10 miljoen euro weg bij Juventus. Twee jaar eerder had de Oude Dame hem daar nog voor 4,5 miljoen euro weggekocht. In Turijn kwam hij niet aan spelen toe. Daar zullen ze spijt over hebben, maar later meer over Juventus en Berardi.

Sinds Berardi terugkeerde naar Sassuolo groeide hij uit tot een sensatie op de Italiaanse velden. Hij speelde tot op heden 356 wedstrijden voor de club. Daarin trof hij 137 keer raak en deelde hij 92 assists uit in 27.598 minuten. De man met de geniale linkervoet toverde om de 120,51 minuten een beslissende actie uit zijn voeten. Zijn balans in de Serie A: 117 doelpunten en 81 assists in 301 matchen.

Toptransfer op til?

Hallo Italiaanse topclubs? De kans bestaat dat de grootmachten eindelijk in actie gaan komen. Zo zou Juventus, dat vooraan duidelijk wat genie kan gebruiken, terug interesse tonen. “Berardi is een heel goede speler”, zei Juventus-directeur Giuntoli. De Oude Dame moet volgens hem eerst bekijken of het financieel wel mogelijk is. Juventus moet immers besparen. Volgens Fabrizio Romano vraagt Sassuolo 35 miljoen euro voor de 25-voudige international. Wie hapt eindelijk?

CR

Onbegrijpelijk dat hij nog bij Sassuolo speelt?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

45
45
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

100
100
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

44
44
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

151
151
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

164
164
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

361
361
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

664
664
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

75
75
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

171
171
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

184
184
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

102
102
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

337
337
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

76
76
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

198
198
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

301
301
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

720
720
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1039
1039
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

332
332
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

368
368
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

70
70
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

783
783
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws