Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

door
Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

De Serie A is al verschillende jaren een competitie waar er een stuk aanvallender wordt gespeeld dan het cliché luidt. Het ‘catenaccio’ zoals het ooit bestond, is al een tijdje niet meer. Zo is onder meer Sassuolo een leuke ploeg om volgen. Daar hebben ze misschien wel de beste Italiaan in de rangen die niet voor een topclub speelt.

Domenico Berardi is een speler met een begenadigde techniek. Hij kan dribbelen, een defensie openbreken met een heerlijke passe én scoren. Op zijn 29ste is het stilaan onbegrijpelijk dat hij niet voor een Italiaanse topclub speelt.

Sterk begonnen

Berardi is uitstekend begonnen aan het seizoen. Hij scoorde al 4 keer en deelde ook 1 assist uit in 4 wedstrijden. Sassuolo haalde Berardi in 2015 voor 10 miljoen euro weg bij Juventus. Twee jaar eerder had de Oude Dame hem daar nog voor 4,5 miljoen euro weggekocht. In Turijn kwam hij niet aan spelen toe. Daar zullen ze spijt over hebben, maar later meer over Juventus en Berardi.

Sinds Berardi terugkeerde naar Sassuolo groeide hij uit tot een sensatie op de Italiaanse velden. Hij speelde tot op heden 356 wedstrijden voor de club. Daarin trof hij 137 keer raak en deelde hij 92 assists uit in 27.598 minuten. De man met de geniale linkervoet toverde om de 120,51 minuten een beslissende actie uit zijn voeten. Zijn balans in de Serie A: 117 doelpunten en 81 assists in 301 matchen.

Toptransfer op til?

Hallo Italiaanse topclubs? De kans bestaat dat de grootmachten eindelijk in actie gaan komen. Zo zou Juventus, dat vooraan duidelijk wat genie kan gebruiken, terug interesse tonen. “Berardi is een heel goede speler”, zei Juventus-directeur Giuntoli. De Oude Dame moet volgens hem eerst bekijken of het financieel wel mogelijk is. Juventus moet immers besparen. Volgens Fabrizio Romano vraagt Sassuolo 35 miljoen euro voor de 25-voudige international. Wie hapt eindelijk?

CR

Onbegrijpelijk dat hij nog bij Sassuolo speelt?

Meest recent

Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

30
30
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

6
6
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

121
121
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

78
78
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

56
56
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

177
177
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

153
153
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

223
223
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

253
253
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

248
248
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

89
89
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

337
337
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

78
78
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

113
113
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

106
106
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

280
280
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

83
83
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

61
61
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

64
64
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

55
55
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

28
28
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

552
552
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

163
163
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

130
130

Meer sportnieuws