Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

door
Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

De Serie A is al verschillende jaren een competitie waar er een stuk aanvallender wordt gespeeld dan het cliché luidt. Het ‘catenaccio’ zoals het ooit bestond, is al een tijdje niet meer. Zo is onder meer Sassuolo een leuke ploeg om volgen. Daar hebben ze misschien wel de beste Italiaan in de rangen die niet voor een topclub speelt.

Domenico Berardi is een speler met een begenadigde techniek. Hij kan dribbelen, een defensie openbreken met een heerlijke passe én scoren. Op zijn 29ste is het stilaan onbegrijpelijk dat hij niet voor een Italiaanse topclub speelt.

Sterk begonnen

Berardi is uitstekend begonnen aan het seizoen. Hij scoorde al 4 keer en deelde ook 1 assist uit in 4 wedstrijden. Sassuolo haalde Berardi in 2015 voor 10 miljoen euro weg bij Juventus. Twee jaar eerder had de Oude Dame hem daar nog voor 4,5 miljoen euro weggekocht. In Turijn kwam hij niet aan spelen toe. Daar zullen ze spijt over hebben, maar later meer over Juventus en Berardi.

Sinds Berardi terugkeerde naar Sassuolo groeide hij uit tot een sensatie op de Italiaanse velden. Hij speelde tot op heden 356 wedstrijden voor de club. Daarin trof hij 137 keer raak en deelde hij 92 assists uit in 27.598 minuten. De man met de geniale linkervoet toverde om de 120,51 minuten een beslissende actie uit zijn voeten. Zijn balans in de Serie A: 117 doelpunten en 81 assists in 301 matchen.

Toptransfer op til?

Hallo Italiaanse topclubs? De kans bestaat dat de grootmachten eindelijk in actie gaan komen. Zo zou Juventus, dat vooraan duidelijk wat genie kan gebruiken, terug interesse tonen. “Berardi is een heel goede speler”, zei Juventus-directeur Giuntoli. De Oude Dame moet volgens hem eerst bekijken of het financieel wel mogelijk is. Juventus moet immers besparen. Volgens Fabrizio Romano vraagt Sassuolo 35 miljoen euro voor de 25-voudige international. Wie hapt eindelijk?

CR

Onbegrijpelijk dat hij nog bij Sassuolo speelt?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

39
39
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

65
65
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

44
44
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

154
154
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

41
41
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

412
412
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

126
126
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

165
165
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

50
50
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

100
100
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

117
117
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

92
92
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

37
37
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

208
208
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

350
350
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

546
546
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

451
451
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

380
380
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

432
432
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

422
422
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

682
682
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

641
641
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

150
150

Meer sportnieuws