Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

81 stemmen
Hét raadsel van de Serie A: Italiaanse top ontdekt nu pas 'het genie'

De Serie A is al verschillende jaren een competitie waar er een stuk aanvallender wordt gespeeld dan het cliché luidt. Het ‘catenaccio’ zoals het ooit bestond, is al een tijdje niet meer. Zo is onder meer Sassuolo een leuke ploeg om volgen. Daar hebben ze misschien wel de beste Italiaan in de rangen die niet voor een topclub speelt.

Domenico Berardi is een speler met een begenadigde techniek. Hij kan dribbelen, een defensie openbreken met een heerlijke passe én scoren. Op zijn 29ste is het stilaan onbegrijpelijk dat hij niet voor een Italiaanse topclub speelt.

Sterk begonnen

Berardi is uitstekend begonnen aan het seizoen. Hij scoorde al 4 keer en deelde ook 1 assist uit in 4 wedstrijden. Sassuolo haalde Berardi in 2015 voor 10 miljoen euro weg bij Juventus. Twee jaar eerder had de Oude Dame hem daar nog voor 4,5 miljoen euro weggekocht. In Turijn kwam hij niet aan spelen toe. Daar zullen ze spijt over hebben, maar later meer over Juventus en Berardi.

Sinds Berardi terugkeerde naar Sassuolo groeide hij uit tot een sensatie op de Italiaanse velden. Hij speelde tot op heden 356 wedstrijden voor de club. Daarin trof hij 137 keer raak en deelde hij 92 assists uit in 27.598 minuten. De man met de geniale linkervoet toverde om de 120,51 minuten een beslissende actie uit zijn voeten. Zijn balans in de Serie A: 117 doelpunten en 81 assists in 301 matchen.

Toptransfer op til?

Hallo Italiaanse topclubs? De kans bestaat dat de grootmachten eindelijk in actie gaan komen. Zo zou Juventus, dat vooraan duidelijk wat genie kan gebruiken, terug interesse tonen. “Berardi is een heel goede speler”, zei Juventus-directeur Giuntoli. De Oude Dame moet volgens hem eerst bekijken of het financieel wel mogelijk is. Juventus moet immers besparen. Volgens Fabrizio Romano vraagt Sassuolo 35 miljoen euro voor de 25-voudige international. Wie hapt eindelijk?

CR

Onbegrijpelijk dat hij nog bij Sassuolo speelt?

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

8
8
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

60
60
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

170
170
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

84
84
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

392
392
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

147
147
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

371
371
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

642
642
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

200
200
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

599
599
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

507
507
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

174
174
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

338
338
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1070
1070
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

435
435
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

311
311
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

447
447
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

388
388
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

274
274
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

209
209
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

461
461
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

372
372
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

150
150
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

131
131
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

207
207

Meer sportnieuws