Grote twijfels bij Anderlecht-ingreep: "Bijna iedereen verrast"

door
Grote twijfels bij Anderlecht-ingreep:

RSC Anderlecht heeft een mooie reeks neergezet, sinds de nederlaag op de openingsspeeldag tegen Union werd immers niet meer verloren. Goed werk dus van coach Brian Riemer. Die werd vorige week dan ook beloond met een onverwachte contractverlenging tot medio 2026.

De Deen werd tijdens de WK-break van vorig seizoen aangeworven door de recordkampioen. Een opvallende zet, vermits Riemer tot dan vooral in de schaduw had gewerkt en amper ervaring als hoofdtrainer kon voorleggen. Onder zijn bewind bleven de resultaten in eigen land vorig seizoen ook tegenvallen, met een pijnlijke elfde plaats in de eindstand als gevolgd.

Riemer leidde zijn ploeg echter wel doorheen een mooie campagne in de knock out-fase van de Conference League. En in de huidige jaargang zijn de resultaten dus meer dan behoorlijk. Voetballend gezien blijft er weliswaar veel ruimte voor beterschap. Maar de club is er dus zeker van dat Riemer de geschikte man is om daarvoor te zorgen.

Spelniveau ondermaats

De ingreep van Paars-Wit doet echter de wenkbrauwen fronsen. Voorlopig legde de Deen geen echt overtuigend parcours af, zeker op tactisch vlak kon hij nog geen potten breken. En het blijft maar de vraag of Riemer in staat is om de kwaliteit die hij momenteel in zijn spelerskern ter beschikking heeft om te zetten in een dominante en aanvallende ploeg.

Bij het Waalse La Tribune werden dan ook openlijk bedenkingen geplaatst. "Momenteel mogen ze tevreden zijn over de resultaten, maar niet over het geleverde spel. Daarom is bijna iedereen verrast door de verlenging", stelt analist Swann Borsellino. "Het is veel te vroeg in het seizoen", voegt Philippe Albert daar aan toe.

Engelse interesse?

Riemer zou nochtans ook op interesse vanuit Engeland kunnen rekenen, aldus zijn management. Maar daar gelooft Peter Vandenbempt weinig van. "Riemer heeft de voorbije maanden geen prestaties neergezet die andere clubs kunnen hebben opgemerkt. Dat kan ik me moeilijk voorstellen", klonk het bij Extra Time.

Ook Vandenbempt heeft dus grote twijfels bij de contractverlenging. "Dat is toch om te vermijden dat er gedoe komt en er elke week vragen worden gesteld? Ik kan me niet voorstellen dat Anderlecht een contract is aangegaan dat hen een pak geld kost bij een ontslag van Riemer. Dat zou geen goed beleid zijn."

POLL: Begrijpt u dat Anderlecht het contract van Riemer verlengde?

Meest recent

Hasi trekt harde conclusie over verliezend Anderlecht

Vorige week zag Anderlecht zijn droom om een trofee te pakken in rook opgaan na de nederlaag in de ...

163
163
Ontsnapt aan rood? Burgess reageert laconiek

Union heeft de landstitel nu stilaan helemaal binnen handbereik. Het zette zaterdag een nieuwe stap ...

167
167
'Strijd om Jashari barst los: grootmacht meldt zich'

Club Brugge wacht een zeer lastige transferzomer. Na de sterke campagne in de Champions League, ...

152
152
Union geeft Anderlecht nieuwe tik en reikt hand naar titel

Union reikt opnieuw wat meer de hand naar een eerste titel. Het trok aan het langste eind na een ...

164
164
Om deze reden werd penalty Union niet opnieuw getrapt

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde heel wat spanning op, maar ook heel wat voer ...

129
129
Vanderbiest meteen wild van nieuw goudhaantje KV Mechelen

KV Mechelen mag zijn laatste sprankeltje hoop op Europa opbergen. Het kon zaterdag zijn laatste ...

118
118
Zulte Waregem verbijsterd: stadion gevandaliseerd

Zulte Waregem maakt volgend seizoen zijn wederoptreden op het hoogste niveau na twee jaar ...

95
95
Geweldige zaak KV Mechelen: Europese kleppers afgetroefd

KV Mechelen zal volgend seizoen geen Europees voetbal spelen, want het liet zaterdag zijn laatste ...

64
64
VAR-klucht in Anderlecht-Union: "Wat een drama weer!"

De achtste speeldag in de Champions' Play-Off van de Jupiler Pro League wordt zaterdagavond op gang ...

287
287
‘Laatste droomtransfer Cristiano Ronaldo’

Op zijn 40ste is Cristiano Ronaldo nog lang niet verzadigd. De Portugese vedette lijkt niet van plan ...

169
169
Cercle-aanvoerder haalt keihard uit: "Te belachelijk"

Cercle Brugge zal zich moeten redden via een barrage tegen de winnaar van de play-offs in de ...

227
227
KV Mechelen kraakt tienkoppig Standard niet: Charleroi wint PO2

De winnaar van de Europe Play-Off is twee speeldagen voor het einde bekend. Charleroi is immers ...

47
47
Anderlecht ziet smaakmaker wegvallen, twee wissels bij Union

Leider Union SG staat zaterdagavond opnieuw voor een cruciaal duel in de titelstrijd. Om zijn lot in ...

108
108
Real flikt het weer: scheidsrechter Clasico hard aangepakt

Zondagnamiddag staat in La Liga de clash tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. In ...

121
121
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden ...

249
249
Selectie Club: Hayen moet dubbele knoop doorhakken

Amper een week na de bekerwinst moet Club Brugge alweer vol aan de bak in de Champions' ...

187
187
Peperdure slipper De Bruyne en co, geen CL voor Leipzig-Belgen

In de strijd om de Champions League-tickets heeft Manchester City zondag dure punten verspeeld in de ...

62
62
STVV blijft in 1A! Cercle rouwt na knotsgekke ontknoping

STVV heeft zich zaterdagnamiddag verzekerd van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. De ...

363
363
Ruud Vormer legt keuze voor opmerkelijke uitdaging uit

Ruud Vormer gaat aan de slag als jeugdcoach bij FC Knokke. De Nederlander begint zo verrassend aan ...

133
133
‘Sensationele Europese terugkeer Cristiano Ronaldo’

Cristiano Ronaldo maakte enkele jaren geleden de verrassende overstap naar Saudi-Arabië. De ...

162
162

Meer sportnieuws