Albert volledig verbijsterd door Anderlecht-transfer

781 stemmen
Albert volledig verbijsterd door Anderlecht-transfer

Anderlecht was de voorbije maanden bijzonder actief op de transfermarkt en bleef tot het bittere einde op zoek naar versterkingen. Daarbij gingen ze resoluut voor ervaring, want er streken heel wat bekende internationals neer in het Lotto Park. In het slot van de mercato pakten ze nog uit met de komst van Kasper Schmeichel en Thorgan Hazard.

De komst van die eerste zorgt er echter wel voor dat Anderlecht plots met een keeperskwestie zit. Schmeichel is uiteraard gekomen om te spelen, maar eerder op de zomer was er met Maxime Dupé al een ervaren doelman gehaald. De Fransman had ook de belofte gekregen dat hij sowieso de nummer één zou zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Onnodige druk op Dupé

Dat is nu plots echter hoogst onzeker. Dupé bewees zichzelf zondag bovendien geen diensten door een ontluisterende zwakke partij te spelen in Kortrijk. Hij voetbalde een paar keer dramatisch uit en één van zijn slechte passes lag ook aan de basis van de strafschop die leidde tot de 2-1 en de rode kaart voor Debast.

Philippe Albert vindt het echter niet onlogisch dat Dupé plots met zichzelf worstelde. "Het verbaasde me niet, want de komst van Schmeichel heeft onnodige druk op hem gelegd", oordeelt de analist bij Sudpresse. "Zijn seizoensbegin was nochtans goed. Maar dat er nu een icoon - met ook nog eens die Deense connectie - neerstrijkt, brengt hem uit balans."

Albert had Schmeichel niet gehaald

Albert geeft dan ook aan dat hij Schmeichel nooit gehaald zou hebben. Zijn komst leek zeker niet noodzakelijk te zijn, want Dupé begon zoals gezegd goed aan het seizoen en met Colin Coosemans stond er een nummer twee die ook meer dan voldoende ervaring heeft om te depanneren.

Maar bij Paars-Wit vonden ze Schmeichel een opportuniteit, die zich bovendien zelf kwam aanbeiden bij Jesper Fredberg nadat zijn contract bij OGC Nice ontbonden was. De passage van de 36-jarige in Frankrijk was ook geen overweldigend succes en dus wordt het afwachten welk niveau hij bij Anderlecht zal halen.

Had Anderlecht er beter aan gedaan Schmeichel niet te halen?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

34
34
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

20
20
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

84
84
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

206
206
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

74
74
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

320
320
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

116
116
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

245
245
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

362
362
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

556
556
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

608
608
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

648
648
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

456
456
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

85
85
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

403
403
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

90
90
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

120
120
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

562
562
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

76
76
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

543
543
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

616
616
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

100
100
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

323
323
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1725
1725

Meer sportnieuws