'Pijnlijke details keeperskwestie Anderlecht lekken uit'

1096 stemmen
'Pijnlijke details keeperskwestie Anderlecht lekken uit'

RSC Anderlecht heeft het tweede luik van het seizoen met een slippertje ingezet. Op het veld van staartploeg KV Kortrijk werd in extremis wel nog een punt gepakt, maar de algemene prestatie was ondermaats. Bovendien lijkt RSCA met een nieuwe keeperskwestie opgescheept.

Paars-Wit moest aan het begin van de transferperiode afscheid van Bart Verbruggen (Brighton) en Hendrik Van Crombrugge (KRC Genk). Bijgevolg ging men op zoek naar een nieuw sluitstuk. En zo belandde CEO Sports Jesper Fredberg uiteindelijk bij Maxime Dupé. De ervaren doelman viel transfervrij op te pikken nadat hij zijn contract bij Toulouse FC niet had verlengd.

De Fransman liet in de eerste matchen van het seizoen ook een degelijke indruk achter. Toch pakte Paars-Wit vlak voor het einde van de mercato uit met de komst van nog een gerenommeerde doelman: de Deen Kasper Schmeichel. En Fredberg verklaarde vlak na diens transfer dat zijn ervaren landgenoot niet werd aangetrokken om op zomaar de bank plaats te nemen.

LEES OOK: Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Gegarandeerde basisplaats

Dupé zal echter vreemd hebben opgekeken toen hij het nieuws van de transfer van Schmeichel vernam. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat de Fransman bij zijn komst de belofte zou hebben gekregen dat hij de onvoorwaardelijke nummer één zou worden. Dat was ook één van de belangrijkste voorwaarden voor het sluiten van de deal.

Het sluitstuk kon immers ook op de interesse van andere ploegen rekenen. Hij verklaarde zelf echter al dat hij Anderlecht verkoos omdat hij er verzekerd zou zijn van speelgelegenheid. "Ik wilde vooral naar een club waar ik titularis zou zijn, iets waar ik bij Toulouse hard voor heb gewerkt. Ik ben 30, dan wil je niet meer op de bank zitten", klonk het eind augustus.

Ribblessure Schmeichel

Maar blijkbaar hield het bestuur zich niet helemaal aan zijn belofte, want door de komst met Schmeichel staat Dupé plots voor een pittige concurrentiestrijd en is zijn basisplek allerminst gegarandeerd. Vandaar ook zijn lauwe reactie toen hij zondag na de match in Kortrijk werd gepolst naar deze situatie.

Met zijn dure fout tegen de Kerels maakte Dupé overigens geen goede beurt. Al spelen de huidige omstandigheden wel in zijn voordeel. Zo heeft Schmeichel zich geblesseerd aan zijn ribben. Het wordt nu afwachten hoe lang hij buiten strijd zal staan, aanstaande zondag wacht immers al de kraker tegen Club Brugge ...

Wie wordt uiteindelijk nummer één volgens u?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

469
469
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

88
88
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

237
237
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

119
119
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

90
90
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

117
117
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

214
214
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

433
433
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

414
414
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

260
260
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

327
327
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

89
89
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws