Boeckx onthult pittige details over affaire-Kana

door
Boeckx onthult pittige details over affaire-Kana

Marco Kana vertrok op het einde van de transferperiode op huurbasis van RSC Anderlecht naar KV Kortrijk. Dit weekend staan beide clubs tegenover elkaar en de defensieve middenvelder hoopt vurig op speelminuten. Zijn vertrek bij Paars-Wit zal alvast wat olie op het vuur gooien.

Onbegrip bij kamp-Kana

De vader van Kana, Guéry, was eerder niet te spreken over de manier waarop zijn zoon is behandeld bij de Brusselse recordkampioen. De 21-jarige middenvelder maakte in 2019 zijn debuut in het Lotto Park, maar slaagde er niet in potten te breken in de Belgische hoofdstad.

Volgens Guéry ligt het probleem echter niet bij zijn zoon. “Als je ziet dat Anderlecht dertigjarige spelers met ervaring voor het middenveld koopt, stel je je toch echt vragen", aldus Kana senior bij La Dernière Heure. "En vertel me niet dat die transfers niet al lang gepland waren.

"Het project voor Marco was veel te vaag en de signalen waren te negatief." Nochtans werd Kana door de staf van Anderlecht bestempeld als toptalent dat sowieso zou doorbreken. “Dat de coach hem bejubelde? Window dressing. De nieuwe directie moest haar imago redden omdat nogal wat jeugdspelers de club beginnen te verlaten."

Boeckx: "Kana moet leren bij KVK"

Frank Boeckx werkte samen met Kana bij Anderlecht en hij stelt in De Zondag dat de 21-jarige wel degelijk de kwaliteiten heeft om bij Anderlecht op het middenveld te staan, maar hij is vandaag gewoon nog niet klaar voor het grote werk.

“Maar hij is iemand die de lat soms té hoog legt, voor zichzelf én zijn ploegmaats", zegt Boexkx. "Hij gaat ervan uit dat iedereen altijd op hetzelfde niveau is, qua spelintellect en technisch vermogen, maar dat is natuurlijk niet zo en soms kan dat voor wrevel en problemen zorgen."

"Marco moet zijn kwaliteiten leren etaleren binnen realistische vormen. Als hij zich in Kortrijk kan aanpassen aan het feit dat hij minder de bal zal hebben en af en toe zal moeten vechten en smerig zijn, dan wordt dat voor hem de ideale leerschool.”

JOUW MENING TELT:
Zal Kana knallen bij KV Kortrijk?

Meest recent

'Jackpot voor Essevee: transfersom loopt nóg hoger op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

2
2
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

20
20
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

60
60
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

130
130
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

536
536
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

86
86
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

355
355
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

83
83
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1101
1101
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

647
647
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

466
466
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1621
1621
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

695
695
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

621
621
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

501
501
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

214
214
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

144
144
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

130
130
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

188
188
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

97
97
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

564
564
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

195
195
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

414
414
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

98
98

Meer sportnieuws