De Condé op matje, Vertonghen níét: bondsprocureur verklaart

door
De Condé op matje, Vertonghen níét: bondsprocureur verklaart

De topper tussen KRC Genk en RSC Anderlecht (1-1) van vlak voor de interland-break deed heel wat stof opwaaien. Met name dan het incident tussen de Genkse sportieve baas Dimitri De Condé en RSCA-aanvoerder Jan Vertonghen. Voor die eerste dreigt dat voorval nog een duur staartje te krijgen.

Na de competitiematch in de Cegeka Arena, gingen de poppetjes aan het dansen. Vertonghen werd immers opgewacht door de De Condé, waarna een hevig discussie ontstond tussen beide protagonisten. Omstaanders moesten de Kemphanen zelfs uit mekaar halen.

De Condé had zich tijdens de match geërgerd aan het gedrag van Vertonghen. Die lag aan de basis van de vroege uitsluiting van Genk-aanvaller Christoper Bonsu Baah en was ook in het slot van de partij aanstichter van een opstoot na een stukje theater. Dat gedrag ging er bij De Condé niet in.

In de clinch met arbitrage

Het bondsparket kon op zijn beurt echter niet lachen met de houding van het Genkse 'Head of Football'. Zo raakte maandag bekend dat De Condé op het matje wordt geroepen en een flinke straf moet vrezen. Tijdens de match was hij immers ook hevig in discussie gegaan met de wedstrijdleiding.

En met name voor dat laatste wordt hij allicht gesanctioneerd. "We vervolgen De Condé vooral wegens zijn uitlatingen naar de scheidsrechter en vierde official en in mindere mate om het incident met Vertonghen", stelt bondsprocureur Ebe Verhaegen tegenover Het Laatste Nieuws. "Het is ook niet oké, maar je ziet duidelijk dat het De Condé is die Vertonghen heeft opgezocht."

Verklaring Vertonghen

Vertonghen wordt op zijn beurt niet vervolgd en daar heeft het bondsparket enkele duidelijke redenen voor. "We roepen Vertonghen niet op, onder meer omdat uit het scheidsrechtersverslag blijkt dat hij geprovoceerd was. Bij ons weten heeft hij geen dingen geroepen die niet door de beugel kunnen. We hebben Vertonghen wel een verklaring laten afleggen om de juiste omstandigheden te kennen, wat hij ook gedaan heeft. Deze verklaring was in lijn met het verslag van de scheidsrechter", besluit Verhaegen.

POLL: Vertonghen had ook een sanctie moeten krijgen ...

Meest recent

Zomers vertrek bij Genk? Tolu gooit kaarten op tafel

Behoudens een sensationele ommekeer, zal KRC Genk dan toch geen landskampioen worden. Desondanks kan ...

9
9
'Club bibbert: tweede grootmacht klopt aan voor Jashari'

Club Brugge houdt tijdens de zomermercato rekening met het vertrek van verschillende sterkhouders. ...

80
80
'Eerste transferbom in Premier League: EK-winnaar voor 60 miljoen'

De zomerse transferperiode gaat officieel pas begin volgende maand van start en in verschillende ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, toptransfer Bertaccini'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Ulderink al weg bij Antwerp? ‘Dat beslist over toekomst’

Andries Ulderink werd aangesteld als de opvolger van de ontslagen Jonas De Roeck. De Nederlander was ...

94
94
Wouter Vandenhaute slaat snoeihard terug: “Klopt niet!”

Wouter Vandenhaute krijgt vaak de wind van voren bij RSC Anderlecht. De club kwam nu weer met een ...

96
96
'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

125
125
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

31
31
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

429
429
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

60
60
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

52
52
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

439
439
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

350
350
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

213
213
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

197
197
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

686
686
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

198
198
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

357
357
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter ...

619
619
'Exodus Club Brugge: tot zeven (!) sterkhouders naar uitgang'

Club Brugge heeft dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan waarin het zich wil verzekeren van de ...

537
537

Meer sportnieuws