In de komende dagen zijn de nationale ploegen weer aan zet, het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er dus alweer op. De Pro League maakte van die gelegenheid gebruik om de eerste 'Coach van de Maand' bekend te maken. En die eer ging naar Brian Riemer.
De 44-jarige Deen werd eind vorig kalenderjaar aangesteld als hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Een ietwat verrassende keuze gezien hij daarvoor amper ervaring had opgedaan als T1. Riemer kon er al snel charmeren met zijn positieve discours, maar de resultaten waren ondermaats.
RSCA legde onder zijn bewind weliswaar een degelijk parcours af in de Conference League, in eigen land eindigde de recordkampioen echter op een bedroevende elfde plaats. Bovendien liet zijn ploeg het afweten tijdens beslissende duels, zoals op het veld van AZ Alkmaar.
LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom
Tegenvallende seizoensstartDesondanks behield sportieve baas Jesper Fredberg het vertrouwen in zijn landgenoot. Even dreigde dat een verkeerde keuze te worden. Tijdens de openingsspeeldag ging RSCA immers voor de zoveelste keer onderuit tegen stadsgenoot Union SG.
Bovendien liet Anderlecht ondanks een aanzienlijke kwaliteitsinjectie niet bepaald hoogstaand voetbal zien. Maar dat was van onderschikt belang. Na de nederlaag op Union begonnen de resultaten immers wél te volgen voor de Brusselaars.
Knappe zegereeks
Anderlecht won achtereenvolgens van Antwerp FC, STVV, KVC Westerlo en Sporting Charleroi. Telkens werden die wedstrijden slechts met het kleinste verschil gewonnen en het geleverde spel was doorgaans ondermaats, maar RSCA pakte zo wel een perfect rapport in augustus.
De Brusselaars stonden daardoor zelfs even aan de leiding in het klassement. En die resultaten leverden Riemer nu dus ook de trofee voor 'Trainer van de Maand' op. Het is zijn eerste individuele onderscheiding sinds hij in België actief is.
Perfect score in august ✅@rscanderlecht's Brian Riemer is your @Securex_BE 'Manager of the Month' 😎#jupilerproleague pic.twitter.com/emcU6ZMoFa
— Pro League (@ProLeagueBE) September 6, 2023
Kobe K