Club Brugge de waanzin voorbij: nóg een topspeler op komst

door
Club Brugge de waanzin voorbij: nóg een topspeler op komst

Ondanks de overvloed aan kwaliteit en het hoge niveau van de huidige spelerskern van Club Brugge, lijkt de transferhonger van Vincent Mannaert nog niet gestild te zijn. Volgens berichten van Sky Sports blijft Steven Alzate immers een belangrijke en interessante transferoptie voor Club Brugge.

De mogelijke komst van de Colombiaan, die vorig seizoen als een topspeler genoemd werd door Ronny Deila, zou echter een grote overkill kunnen betekenen in de reeds erg kwalitatieve en brede selectie van Club Brugge, net als een waanzinnige concurrentiestrijd binnen de ploeg.

LEES OOK: 'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Zinckernagel en Skov Olsen: untouchable

Ronny Deila heeft een luxeprobleem bij Club Brugge. De Noorse coach heeft zijn ploeg eerder dan verwacht onder stoom gekregen, en de plaatjes in het basiselftal zijn inmiddels zeer duur geworden. Deila is geen voorstander wat betreft het doorvoeren van rotaties in het team, en hij blijft liever trouw aan zijn vaste pionnen.

In de voorste linies van de ploeg heeft Deila reeds enkele zekerheden. Philip Zinckernagel fungeert als het verlengstuk van de coach op het veld, en brengt leiderschap, intelligentie en pure kwaliteit met zich mee. “Philip maakt ons beter”, heeft Deila onlangs zijn lof voor de Deense aanvaller uitgesproken.

Met een hoog gemiddelde van 0,81 doelpunten per wedstrijd tot nog toe, is Zinckernagel momenteel een van de meest beslissende spelers bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws zal Zinckernagel zo goed als altijd in het basiselftal van de West-Vlamingen staan.

De sierlijke en elegante Andreas Skov Olsen wordt beschouwd als intrinsiek de beste en meest bepalende speler van Club Brugge. Het Laatste Nieuws merkt daarom op dat het ondenkbaar is dat hij het pineut zou worden van de overvloed aan keuzes in de selectie van Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad is Skov Olsen zelfs incontournable.

Vanaken: niet versleten

Door de overvloedige kwaliteit binnen de Brugse selectie kwam zelfs de positie van Hans Vanaken kort ter discussie te staan. Althans voor de buitenwereld toch, want intern wordt de ervaren middenvelder als een cruciale factor beschouwd voor Blauw-Zwart. “Hij is en blijft zeer belangrijk”, zei Deila voor de match tegen Osasuna.

“Ik moet Hans niet leren voetballen, ik moet hem gewoon in de goeie omstandigheden brengen. Als ik op een dag de man ben die Hans moet vertellen dat hij niet langer meetelt, dan zal dat betekenen dat ik hier al zeer lang aan het werk ben."

Tijdens de Europese wedstrijd tegen Osasuna vorige donderdag nam aanvoerder Vanaken de ploeg op sleeptouw en fungeerde hij als een belangrijk rustpunt aan de bal. “Deila heeft gelijk wanneer hij zegt dat er aan Vanaken niet dient getwijfeld te worden. De man is niet versleten”, schreef De Standaard.

 Vetlesen en Onyedika: gouden combinatie

Ook op het centrale middenveld lijkt er weinig reden om te roteren. Het Laatste Nieuws spreekt van “een gouden combinatie” tussen Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika voor de defensie, een tandem waar best niet aan geraakt wordt.

Als zelfs Nusa uit de ploeg valt

Bij Club Brugge zijn Philip Zinckernagel, Andreas Skov Olsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika zeker van hun plaats in de basisopstelling, en zij hebben een streepje voor op de rest van het team.

Dit betekent echter dat Antonio Nusa, zonder twijfel het grootste talent in de selectie, mogelijk het kind van de rekening is door de overvloedige kwaliteit binnen de A-kern van Club Brugge. Desondanks begint de Noorse 'golden boy' de laatste tijd ook rendement te koppelen uit zijn overvloedige puur talent.

Als Nusa deze positieve ontwikkeling blijft doortrekken, wordt het minder vanzelfsprekend dat hij degene is die voortdurend uit de basiself zal vallen

Nóg een extra centrale middenvelder erbij met Alzate?

Ondanks de overvloed aan kwaliteit en het hoge niveau van de huidige spelerskern van Club Brugge, lijkt de transferhonger van Vincent Mannaert nog niet gestild te zijn. Eind mei werden de West-Vlamingen al in verband gebracht met de komst van Steven Alzate, de voormalige huurspeler van Standard die afgelopen seizoen succesvol samenwerkte met Ronny Deila.

De Colombiaan is momenteel overbodig bij Brighton & Hove Albion en volgens berichten van Sky Sports blijft hij een belangrijke en interessante transferoptie voor Club Brugge. Het is goed begrijpelijk waarom Ronny Deila de 24-jarige middenvelder naar Club Brugge wil halen.

Sinds hij vorig seizoen is verhuisd van de nummer zes naar het centrale middenveld, onder impuls van Deila, heeft Alzate zich sterk ontwikkeld. Guy Hellers beschouwt hem bijvoorbeeld als een zeldzame parel. Alzate staat bekend om zijn directe speelstijl zonder onnodige tussenstations. Hij is altijd kalm, gemakkelijk en zuiver in zijn passes, waarbij hij constant de vrije man weet te vinden en daarbij zelden achteruit speelt.

Deila: “Hij is een topspeler”

“Hij is een topspeler”, beaamde toenmalige Standard-coach Ronny Deila vorig seizoen. “Met of zonder bal. Technisch is hij erg goed. Hij opent het spel en hij loopt veel. Zijn data zijn indrukwekkend.” Alzate houdt ervan om het spel te controleren en te dicteren, zonder dat de Colombiaan, die niet bekend staat om zijn fysieke kracht, in de duels betrokken hoeft te zijn.

Analist Alexandre Teklak merkte vorig seizoen op dat Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in het verdedigend dribbelen. Alzate is in staat om perfect de situaties te scannen voordat hij de bal ontvangt, waardoor hij de bewegingen van de tegenstander kan gebruiken om ze vervolgens te ontwijken.

Daarnaast excelleert Alzate ook in het combineren in de korte ruimte. Zelfs onder druk durft de Colombiaan om de bal op te eisen, omdat hij door zijn indrukwekkende first touch gemakkelijk onder die druk uit kan spelen. Volgens Teklak in La Dernière Heure behoort zijn eerste balaanname zelfs tot een van de beste in de Jupiler Pro League.

Alzate bij Club? Overkill

Ronny Deila is altijd zeer lovend geweest over Steven Alzate, en het is dan ook niet vreemd dat de Noorse coach hem graag naar Club Brugge wil halen. “Als je hem ziet spelen, ben je meteen onder de indruk en denk je: 'Wow, wat een geweldige speler.' Ik denk dat het beste nog moet komen en dat hij zelf misschien niet weet waartoe hij echt in staat is”, zei Deila vorig seizoen.

Als Club Brugge erin slaagt om Alzate aan te trekken, dan haalt het zonder twijfel een steengoede voetballer met veel kwaliteiten binnen. Dit zou echter ook een grote overkill kunnen betekenen in de reeds erg kwalitatieve en brede selectie van Club Brugge, net als een waanzinnige concurrentiestrijd binnen de ploeg.

Moet Club Brugge Alzate halen?

Meest recent

Overmars aan zet: smaakmaker stuurt signaal naar Antwerp

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

0
0
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

89
89
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

353
353
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

32
32
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

75
75
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

189
189
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

88
88
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

218
218
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

281
281
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

58
58
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

34
34
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

806
806
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

146
146
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

663
663
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

348
348
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

258
258
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

611
611
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

411
411
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

807
807
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

274
274
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

23
23

Meer sportnieuws