Club zorgt voor Spaanse stunt, Union start nieuw sprookje

1183 stemmen
Club zorgt voor Spaanse stunt, Union start nieuw sprookje

In de laatste Europese voorrondes hebben de Belgische clubs donderdagavond gouden zaken gedaan. Union SG is bijvoorbeeld goed op weg naar het hoofdtoernooi van de Europa League na een knappe 2-0-overwinning tegen het Zwitserse Lugano FC. Club Brugge herpakte zich dan weer na een lastige eerste helft en ging met de volle buit aan de haal op het veld van CA Osasuna: 1-2.

LEES OOK: Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

Europa League: Union kan poules ruiken

De Unionisten schreven vorig seizoen al geschiedenis in de Europa League door de kwartfinales te halen en ondanks de vele vertrekkers van deze zomer, zijn de Brusselaars goed op weg om zich opnieuw te plaatsen voor de groepsfase van het tweede belangrijkste Europese toernooi.

De heenmatch tegen Lugano ging dan ook uitstekend van start voor de ploeg van coach Blessin. Na nog geen tien minuten wist Ayensa zijn ploeg al op voorsprong te zetten. Union bleef vervolgens kansen creëren, maar mocht ook van geluk spreken dat de gelijkmaker werd afgekeurd.

Vlak na de pauze zorgden de bezoekers dan weer voor de eerste dreiging. Het was echter de thuisploeg die zijn voorsprong uiteindelijk wist te verdubbelen. Na een goede aanval kwam de bal tot bij Terho en die plaatste de 2-0 netjes in doel.

Door de zeven minuten toegevoegde tijd bleef het weliswaar nog spannend, maar Moris onderstreepte nog eens dat hij een betrouwbaar sluitstuk blijft. En zo kan Union volgende week dus met een dubbele voorsprong naar Zwitserland afreizen.

Conference League: heerlijke goal De Cuyper

De Bruggelingen waren bezig aan een sterke reeks, maar stonden in het bloedhete Pamplona voor hun sterkste tegenstander dit seizoen tot dusver. En dat was er in de eerste helft ook aan te merken. Osasuna was veruit de betere ploeg en had meerdere goede kansen.

Met name Ruben Garcia kwam meermaals dichtbij de Spaanse openingstreffer. In het slot van de eerste periode kwam Zinckernagel weliswaar nog dichtbij de Brugse treffer met een kopbal van dichtbij, maar Blauw-Zwart mocht al lang van geluk spreken dat het aan de rust nog steeds 0-0 stond.

Bij de start van de tweede periode was het evenwel Club dat toch kon toeslaan. Een tot dan onzichtbare Skov Olsen dreigde de bal te verliezen, maar trapte vervolgens toch netjes binnen. Dat doelpunt leek bevrijdend te werken en Blauw-Zwart zag zelfs een strafschop door de neus geboord wegens buitenspel, maar na een drankpauze maakten de Spanjaard toch gelijk. Avila kopte de 1-1 netjes tegen de touwen.

 Het Brugse antwoord mocht echter gezien worden: De Cuyper trapte de 1-2 heerlijk tegen de touwen. Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg bleek dat meteen ook de eindstand. De Bruggelingen staan er dus goed voor, al mag Osasuna zeker nog niet afgeschreven worden voor de terugmatch.

Welke clubs overleven hun laatste voorronde?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

38
38
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

30
30
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

99
99
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

84
84
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

18
18
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

133
133
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

71
71
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

129
129
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

97
97
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

243
243
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

29
29
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

147
147
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

97
97
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

214
214
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1156
1156
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

103
103
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

288
288
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

382
382
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

342
342
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

166
166
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

440
440
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

325
325
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

498
498

Meer sportnieuws