De Mos haalt snoeihard uit naar Anderlecht-sterkhouder

door
De Mos haalt snoeihard uit naar Anderlecht-sterkhouder

Het worden nog drukke weken voor Anderlecht, want er zullen in augustus nog heel wat transfers moeten gedaan worden om een kern samen te stellen die mee kan dingen naar een ticket voor Play-Off I. Dat bleek vorig weekend des te meer tijdens de 2-0-nederlaag op Union. Maar er wacht niet alleen een zoektocht naar versterking, Anderlecht zal ook moeten strijden om zijn smaakmakers aan boord te houden.


Bart Verbruggen vertrok deze zomer al naar Brighton en ook voor Zeno Debast is er alsmaar meer interesse. De 19-jarige verdediger werd al gelinkt aan Eintracht Frankfurt, Villarreal en Ajax en nu zou ook PSV zich gemeld hebben voor de jonge Rode Duivel. Het lijkt de Nederlanders menens te zijn en dus regent het in de Nederlandse pers analyses over de speelstijl en kwaliteiten van Debast.

Maar wie nog steeds niet gewonnen is voor Debast, is Aad de Mos. De ex-trainer van Anderlecht en analist reageert op een uitgebreide analyse van VI met een snoeiharde uithaal. "Debast is 100 procent een alibiverdediger", schrijft hij op Twitter. "Kijk maar naar de beelden van afgelopen vrijdag", verwijst hij nog naar de wedstrijd tegen Union.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

Niet de eerste keer

In het verleden liet De Mos zich al een paar keer zeer kritisch uit over de kwaliteiten van Debast, die hij al 'overhyped' noemde. "Ik denk niet dat Debast een grote carrière tegemoet gaat", verklaarde hij in april nog in Radio Radzinski. "Verdedigend komt hij veel tekort, want eer hij gedraaid is, is er een dag voorbij. Ik heb betere verdedigers gezien dan hem, hoor."


Is de kritiek van De Mos overdreven?

Meest recent

Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

2
2
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

7
7
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

54
54
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

136
136
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

282
282
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

40
40
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

53
53
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

801
801
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

224
224
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

583
583
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

169
169
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

378
378
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

131
131
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

50
50
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

54
54
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

73
73
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

344
344
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

449
449
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

221
221
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

162
162
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

625
625
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1015
1015
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

79
79
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

323
323

Meer sportnieuws