'Scheidsrechters vragen opslag: staking niet uitgesloten'

262 stemmen
'Scheidsrechters vragen opslag: staking niet uitgesloten'

De Jupiler Pro League heeft zich inmiddels weer op gang getrokken en op de eerste speeldag was er meteen één en ander te doen omtrent de arbitrage. Zo vielen opnieuw verschillende discutabele beslissingen te noteren. Desondanks zouden de scheidsrechters mikken op een loonsverhoging.

Naar wekelijkse gewoonte kwam het 'Professional Refereeing Department' op maandag met een evaluatie van het voorbije weekend. Daaruit blijkt dat twee van de drie geloften strafschoppen onterecht waren, meer bepaald die in Charleroi-OHL en Club Brugge-KV Mechelen. Niet bepaald dus een goede start van de competitie voor de arbitrage, die vorig seizoen ook al bijna wekelijks onder vuur lag.

LEES OOK: Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Opslag gevraagd

Die mindere prestaties komen wel ongelegen. Zo weet de krant Het Nieuwsblad dat de scheidsrechters azen op een hogere vergoeding. Momenteel zouden de semi-professionele refs zo'n 2000 euro bruto opstrijken per gefloten match. Geen onaardig bedrag, maar wel aanzienlijk minder dan de andere protagonisten op het veld. Aan een VAR-optreden zou men dan weer 450 euro verdienen. En vooral die vergoeding vindt men aan de lage kant.

Pro League wacht af

Voorlopig zal zo'n loonsverhoging echter niet volgen. De Pro League zou eerst willen evalueren of het plan van aanpak dat het PRD voorstelde in aanloop naar het seizoen, zijn vruchten afwerpt. Ondertussen zou de onvrede bij de scheidsrechters wel toenemen. Volgens HNB werd zelfs al gesproken over een mogelijke staking. Zover kwam het uiteindelijk niet. Maar als in de komende maanden niet snel een oplossing volgt, zou zo'n staking niet langer uitgesloten zijn.

De Pro League moet overwegen buitenlandse refs in te huren ...

Meest recent

'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

2
2
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

53
53
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

166
166
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

132
132
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

330
330
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

267
267
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

333
333
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

297
297
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

125
125
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

120
120
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

49
49
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

136
136
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

343
343
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

539
539
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

91
91
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

325
325
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

455
455
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

431
431
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

376
376
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

318
318
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

277
277
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

546
546
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

332
332
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

327
327
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

334
334

Meer sportnieuws