Afscheid van een icoon: Fabregas zet punt achter carrière

door
Afscheid van een icoon: Fabregas zet punt achter carrière

De zomer en het einde van het voetbalseizoen betekenen ook dat heel wat spelers de knoop doorhakken om een punt achter hun carrière te zetten. Dat doen ook een aantal grote namen. Zaterdag kondigde bijvoorbeeld Cesc Fabregas met een emotionele boodschap op Instagram aan dat hij het voor bekeken houdt als speler.


Op zijn 36ste kan de Spaanse middenvelder terugblikken op een rijkgevulde carrière van 20 jaar. Hij debuteerde al op zijn zestiende bij Arsenal en groeide er snel uit tot draaischijf én aanvoerder. Daarna volgden nog succesvolle passages bij FC Barcelona en Chelsea, waarop hij bij AS Monaco nog een tijdlang onder Philippe Clement werkte. Het afgelopen seizoen sloot hij zijn loopbaan af in de Italiaanse Serie B bij Como, de club waar hij samen met onder meer Thierry Henry aandeelhouder is.

Fabregas kan ook een indrukwekkende prijzenkast voorleggen. Hij won twee keer de Premier League, één keer La Liga, twee maal de FA Cup, één keer de League Cup, één keer de Copa del Rey, één keer het WK voor clubteams en één keer de Europa League. Zijn internationale carrière was ook bijzonder succesvol, want hij kwam 110 keer uit voor de Spaanse nationale ploeg en was een belangrijke pion in de ploeg die achtereenvolgens het EK 2008, het WK 2010 en het EK 2012 won.

Nieuwe uitdaging al gevonden

Zijn afscheid als speler betekent niet dat Fabregas uit de voetbalwereld verdwijnt, want hij heeft al een nieuwe uitdaging gevonden. Hij begint meteen aan een carrière als trainer. Volgend seizoen zal hij immers het B-elftal en de Primavera van Como onder handen gaan nemen. 


Zal hij gemist worden?

Meest recent

Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

73
73
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

126
126
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

31
31
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

131
131
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

47
47
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

127
127
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

78
78
'Igor Thiago versiert absolute toptransfer'

Anderhalf jaar geleden werd Igor Thiago de duurste uitgaande transfer ooit van Club Brugge, dat in ...

149
149
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

181
181
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

51
51
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

112
112
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

83
83
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

183
183
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

157
157
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

303
303
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

60
60
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

139
139
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

50
50
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

30
30
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

16
16
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

231
231
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

168
168
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

74
74
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

346
346
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

48
48

Meer sportnieuws