Bij KRC Genk werken ze rustig aan hun kern voor volgend seizoen. Er werden al twee versterkingen vastgelegd met Joris Kayembe (Charleroi) en Alieu Fadera (Zulte Waregem), maar daar zal het niet bij blijven voor deze zomer. Het lijkt bijvoorbeeld een zekerheid dat we in de spits nog iets mogen gaan verwachten, want het vertrek van Paul Onuachu in januari werd nooit echt opgevangen.
Genk haalde wel meteen Tolu Arokodare binnen, maar de jonge Nigeriaan bleek nog tijd nodig te hebben. Daardoor kwam veel druk op de schouders van Ally Samatta te liggen, maar de publiekslieveling kon ook niet helemaal overtuigen. Bovendien werd hij slechts gehuurd van Fenerbahçe en Wouter Vrancken liet al weten dat Genk zijn aankoopoptie niet zal lichten.
Maar dat betekent niet noodzakelijk dat Genk en Samatta definitief afscheid nemen van elkaar, want volgens Het Belang van Limburg bestaat er nog een kleine kans dat de Tanzaniaan deze zomer nog terugkeert in de Cegeka Arena. Genk zal dan wel een akkoord moeten vinden met Fenerbahçe, maar onmogelijk lijkt dat niet. Samatta begint er aan zijn laatste contractjaar en heeft er geen toekomst.
LEES OOK: 'Karetsas en Simic naar zelfde club: slag van 30 miljoen'
Knoop doorhakkenAnders zal Genk op zoek moeten naar een andere spits, want een alternatief voor Arokodare is er zonder Samatta niet voor handen. Vrancken zou zonder aanwinst al moeten teruggrijpen naar Victory Benianga of Jamie Yayi Mpie van Jong Genk als er iets zou gebeuren, want Genk zag het voorbije jaar met Cyriel Dessers, Andras Nemeth en Dario Cutillas-Carpe ook heel wat andere spitsen vertrekken.