Deila slechts plan-B? 'Opvallende naam bedankt voor Club'

1583 stemmen
Deila slechts plan-B? 'Opvallende naam bedankt voor Club'

Bij Club Brugge is deze week een nieuw sportief hoofdstuk van start gegaan. Zo werden de trainingen hervat onder het bewind van nieuwe coach Ronny Deila. De Noor werd eind vorig seizoen weggeplukt bij Standard, maar blijkbaar was hij lang niet de enige naam op het Brugse trainerslijstje.


Met drie opeenvolgende landstitels waren de Bruggelingen bezig aan een bijzonder dominante periode in het Belgische voetbal. Maar afgelopen seizoen kwam abrupt een einde aan die suprematie. Zo eindigde Blauw-Zwart 'slechts' vierde. Voor het eerst sinds 2011 grepen ze nog eens naast het podium in de Jupiler Pro League. Dus is het aan Deila om Club weer te doen aankopen met de successen van de voorbije jaren.

LEES OOK: 'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Deila geen eerste keuze?

De Noor had in de voorbije jaargang dan ook indruk gemaakt bij Standard, waar hij met beperkte middelen een ploeg kneedde die lange tijd meedeed voor de vierde plaats. En ook bij zijn vorige clubs Celtic Glasgow en New York City FC leverde hij goed werk af. Desondanks was hij zeker niet de enige piste die werd onderzocht door het Brugse bestuur. Volgens Ekstrabladet stond ook Jon Dahl Tomasson hoog op de blauw-zwarte trainerslijst.

Voorkeur voor Engeland

De oud-speler van onder meer Feyenoord en AC Milan kende een ietwat woelige start van zijn trainersloopbaan, maar zijn twee laatste opdrachten waren behoorlijk succesvol. Met Malmö werd hij immers kampioen en vorig seizoen streed hij met Blackburn Rovers lange tijd mee voor promotie naar de Premier League. Bovengenoemd bron stelt dat de Brugse interesse in Tomasson dan ook concreet was. De Deen bedankte evenwel omdat hij in Engeland actief wil blijven. En dus besloot Blauw-Zwart om alles op Deila te zetten.

Heeft u vertrouwen in de keuze voor Deila?

Meest recent

Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

7
7
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

156
156
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

19
19
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

204
204
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

450
450
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

90
90
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

180
180
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

148
148
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

282
282
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

70
70
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

48
48
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

37
37
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

525
525
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

76
76
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

250
250
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

253
253
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

181
181
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

124
124
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

758
758
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

193
193
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

185
185
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1145
1145
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

760
760

Meer sportnieuws