De Jonge Duivels begonnen met de nodige ambitie aan het EK U21, maar het zal nog een heuse klus worden om de groepsfase te overleven. Zaterdag liet de ploeg van coach Jacky Mathijssen immers dure punten liggen. Zo werd tegen gastland Georgië een dubbele voorsprong uit handen gegeven: 2-2.
In de eerste helft leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht. De Belgen waren via goals van Maxim De Cuyper en Largie Ramazani op een dubbele voorsprong gekomen en hadden de wedstrijd goed onder controle. Maar na de pauze volgde al snel de aansluitingstreffer en in de slotfase kwamen de Georgiërs zowaar nog op gelijke hoogte. Een tegentreffer die straks wel eens doorslaggevend kan worden in de eindafrekening van de groepsfase.
LEES OOK: Analisten reageren: grote zondebok bij Club Brugge?
Gebrekkige ingesteldheid Volgens analist Frank Boeckx had het puntenverlies grotendeels te maken met de manier waarop de Jonge Duivels zich profileerden. Zo waren ze in de tweede periode een pak minder doortastender in de duels. "Aan de eerste tegengoal gaan ongeveer 10 duels vooraf. Die worden stuk voor stuk te makkelijk aangegaan. Dat heeft niets met goed voetbal te maken, maar met ingesteldheid", concludeerde de oud-doelman bij Sporza.