Vertonghen lyrisch over collega-Duivel: "Een fenomeen"

543 stemmen
Vertonghen lyrisch over collega-Duivel:

De Rode Duivels zijn goed op weg om zich te plaatsen voor het EK 2024. Door de late zege van Oostenrijk tegen Zweden konden ze leidersplaats in hun poule voorlopig niet pakken, maar dankzij de overwinning in Estland hebben ze plek twee wel stevig in handen. Al speelden de Belgen geen grootse match in Tallinn.


Zoals verwacht kwamen de Esten in een laag blok voor de dag en toonden ze zich stug in de duels. Gezien hun gebrek aan voetballende kwaliteiten mocht dat op zich echter geen problemen opleveren, maar de Duivels konden te weinig tempo voor de dag leggen. Gelukkig konden ze opnieuw rekenen op een dodelijke Romelu Lukaku. De kapitein legde vlak voor rust twee doelpunten in het mandje en wist de match zo in een beslissende plooi te leggen.

LEES OOK: Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Rom staat er altijd

Achteraf toonde record-international Jan Vertonghen zich dan ook erg lovend over zijn ploegmaat. "Of hij als aanvoerder voorop ging? Hij maakt twee doelpunten. Op dat vlak ga ik graag mee in dat statement", zei de verdediger tegenover Sporza. "Romelu staat er altijd, hij is een fenomeen. Twee voorzetten en twee keer staat hij op de juiste plaats. Ik ben heel blij dat Romelu in onze ploeg speelt."

6 goals in 3 duels

En ook Wout Faes onderstreepte achteraf nog eens het belang van Lukaku, die inmiddels al 75 keer wist te scoren in het shirt van de nationale ploeg en in deze EK-kwalificatiecampagne al aan 6 goals in 3 matchen zit. "Ik vond dat Estland goed stond, zeker de eerste 30 minuten. Nadien helpt het om een spits te hebben als Lukaku, die het verschil kan maken", aldus Faes.

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

25
25
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

60
60
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

60
60
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

42
42
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

134
134
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

411
411
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

569
569
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

507
507
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

88
88
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

413
413
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

561
561
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

250
250
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

70
70
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

243
243
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

470
470
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

268
268
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

740
740
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

227
227
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

577
577
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

762
762
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

633
633
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

746
746

Meer sportnieuws