Belgische beloften klaar voor EK: Raskin grote uitblinker

door
Belgische beloften klaar voor EK: Raskin grote uitblinker

Later deze maand strijden de nationale beloften voor de Europese titel U21. En de ploeg van bondscoach Jacky Mathijssen lijkt helemaal klaar voor de start van het toernooi. Zo werd de oefenwedstrijd tegen Israël vrijdagavond afgesloten met een knappe 0-2-zege, Nicolas Raskin nam beide doelpunten voor zijn rekening.


Voor het toernooi dat wordt afgewerkt in Roemenië en Georgië, kan Mathijssen beroep doen op een getalenteerde selectie. Ook vrijdag in de oefenpot tegen Israël bracht hij een fraaie ploeg tussen de lijnen met onder meer Debast, De Winter, Matazo, Ramazani en aanvoerder De Ketelaere in de basis. Die laatste maakte in de eerste helft een goede beurt, maar het lukte hem niet om de jonge Duivels naar een voorsprong te leiden.

Dubbelklapper Raskin

Aan de rust voerde Mathijssen een zestal vervangingen door. En met de verse krachten tussen de lijnen kwamen de Belgen al snel op voorsprong. Met wat meeval viel de bal voor de voeten van Raskin en die trapte van dichtbij binnen. De middenvelder van Glasgow Rangers zou de match uiteindelijk ook beslissen: met een afgeweken schot zette hij de 0-2-eindstand op het bord.

Openingsmatch tegen Oranje

En zo tankten de Belgen dus vertrouwen in hun generale repetitie voor het EK. Komende woensdag gaat hun toernooi van start en er staat meteen een lastige wedstrijd op het programma tegen de leeftijdsgenoten van Nederland. Ook gastland Georgië en Portugal maken deel uit van de zware poule. Op het jeugd-EK worden overigens de gegeerde tickets voor de Olympische Spelen uitgedeeld.

RASKIN ⚽️🔥
🇮🇱 0️⃣-1️⃣ 🇧🇪 #pickxsports #isrbel pic.twitter.com/Klrrv6MyVg

— Pickx Sports (@PickxSports) June 15, 2023

België kan Europees kampioen worden ...

Meest recent

Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

20
20
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

142
142
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

86
86
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

73
73
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

94
94
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

134
134
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

161
161
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

58
58
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

201
201
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

73
73
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

87
87
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

473
473
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

419
419
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

867
867
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

310
310
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

460
460
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

281
281
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1073
1073
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

356
356
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

404
404
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

222
222
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

679
679
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

280
280

Meer sportnieuws