Diep geëmotioneerde Zlatan kleineert tegenstander laatste keer

353 stemmen
Diep geëmotioneerde Zlatan kleineert tegenstander laatste keer

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan zondagavond zijn seizoen afgesloten met een 3-1-overwinning tegen Hellas Verona. Maar voor één keer was de eindstand van ondergeschikt belang. Zo stond de wedstrijd op San Siro volledig in het teken van het afscheid van Zlatan Ibrahimovic.


De Zweedse superster is inmiddels alweer 41 jaar en in het voorbije seizoen eiste de leeftijd een zware tol. Door aanhoudend blessureleed kwam hij amper in actie voor de Rossoneri. En dus besloot Ibrahimovic om de eer aan zichzelf te houden. Zo kondigde hij zondagavond zijn spelerspensioen officieel aan. "Het is tijd om afscheid te nemen van het voetbal, en niet alleen van jullie. Er zijn nu te veel emoties", zei de spits terwijl hij moest vechten tegen zijn tranen.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Fenomenale loopbaan

En zo komt een einde aan een waanzinnige carrière. Ibrahimovic zette eind jaren '90 zijn eerste stappen in profvoetbal bij het Zweedse Malmö. Daar werd hij weggeplukt door Ajax en in Amsterdam legde hij de basis voor een ongeziene prijzenjacht aan de top van het Europese voetbal (Inter, FC Barcelona, PSG, Milan, Manchester United, Juventus, ...) en zelfs in Amerika (LA Galaxy). De Champions League winnen lukte uiteindelijk nooit, maar met 32 grote prijzen en ruim 500 goals mag hij wel degelijk bij de absolute legendes van het moderne voetbal gerekend worden.

Tegenstander op plaats gezet

Naast het veld was Zlatan dan weer publiek figuur, iemand die nooit vies was van de nodige dosis controverse. Zo lag hij ook regelmatig met zijn tegenstanders in de clinch. Iets waar Romelu Lukaku bijvoorbeeld over kan meegetuigen. En ook tijdens zijn afscheidsmoment kon hij niet laten om de opponent te kleineren. Zo kwam hij met een gevatte reactie op het boe-geroep van de Hellas-fans. "Blijf maar jouwen. Mij hier zien is het grootste moment van jullie jaar", aldus de Zweed terwijl hij een vingertje op zijn mond legde.

Zlatan hoort bij de 50 beste voetballers ooit ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

81
81
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

57
57
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

87
87
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

361
361
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

199
199
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

379
379
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

349
349
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1007
1007
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws