TRANSFERUURTJE: 'Club strikt nieuwe spits, Nainggolan terug naar JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt nieuwe spits, Nainggolan terug naar JPL'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Jupiler Pro League

Club Brugge speurt naar veelbelovende jongeren. In die zoektocht zou men zijn uitgekomen bij Milos Lukovic. Deze 17-jarige Serviër speelt momenteel in eigen land bij IMT Belgrado en kan daar veelbelovende cijfers voorleggen. Volgens Servische bronnen is Club dan ook gecharmeerd door de jongeling, al heerst er wel concurrentie. Ook AS Monaco zou Lukovic in het vizier hebben, net als AZ Alkmaar, FC Twente en Hamburg SV.

In Brugge moet men op termijn ook op zoek naar een opvolger voor Hans Vanaken. Armin Gigovic werd de voorbije weken al naar voor geschoven als een mogelijke piste en Expressen meldt nu dat Club nog steeds geïnteresseerd is in de 21-jarige Zweed. Ook Legia Warschau en enkele clubs uit de Bundesliga zouden nog op de loer liggen. Ook de namen van Abdelkahar Kadri (KV Kortrijk) en Hugo Vetlesen (Bodo Glimt) circuleren.

Volgens lokale bronnen heeft Vincent Mannaert een oogje laten vallen op de Costa Ricaan Kenneth Vargas. De 21-jarige was in zijn thuisland het voorbije seizoen goed voor 12 doelpunten en zeven assists in 52 optredens voor Herediano. Er worden al gesprekken gevoerd. Een opvallend detail: Vargas wordt vertegenwoordigd door dezelfde zaakwaarnemer als Ronny Deila, aan wie inspraak in het transferbeleid werd beloofd. Mogelijk laat de kersverse Club-coach zijn hand dus al meteen gelden.

Een tijdje geleden geraakte reeds bekend dat de Internazionale zijn zinnen heeft gezet op Tajon Buchanan, voor wie het een slordige 15 miljoen veil zou hebben. Andersom toont Blauw-Zwart volgens Inter Live nu dan weer interesse in Mattia Zanotti, een 20-jarige rechtsachter die tot dusver drie keer in actie kwam voor de hoofdmacht van de Nerazzurri.

Gift Orban is grof wild op de transfermarkt. Volgens Sacha Tavolieri zou nu ook Burnley bij AA Gent geïnformeerd hebben naar de spits. De 20-jarige Nigeriaan groeide sinds zijn komst in januari uit tot een sensatie en zit al aan 20 doelpunten in 21 wedstrijden. Daardoor lijkt hij nu al onhoudbaar te zijn en in de zomer zal Gent hem voor heel veel geld kunnen verkopen. Eén van de opties die het meest concreet zou zijn, is het Franse Lille.

Het Nieuwsblad meldt dat Pieter Gerkens op een zucht staat van een akkoord met de Buffalo's. Eens de laatste details zijn uitgeklaard zet de 28-jarige middenvelder wellicht zijn kribbel onder een meerjarige verbintenis in de Ghelamco Arena. AA Gent troeft op die manier Standard af, dat eveneens wou profiteren van zijn aflopend contract bij Antwerp.

Zien we Radja Nainggolan terug in de Jupiler Pro League? De middenvelder verkaste tijdens de wintermercato van Antwerp richting het Italiaanse SPAL, waar zijn contract afloopt. Nainggolan liet bij Extra Time echter verstaan dat hij er zeker over zou nadenken indien pakweg zijn ex-ploegmaat Steven Defour hem zou bellen om naar KV Mechelen te komen. Afwachten dus of er effectief aanbiedingen uit de JPL zullen volgen.

Buitenland

Zowel PSV als Fabio Silva zouden ook volgend seizoen graag met elkaar verder willen. Maar er liggen kapers op de kust, want volgens Eindhovens Dagblad zou de 20-jarige aanvaller de overstap kunnen maken naar niemand minder dan Ajax. De rivaal zou al geïnformeerd hebben bij de entourage van Silva. Daar kregen ze van Wolverhampton te horen dat er enkel over een uitleenbeurt gesproken kan worden.

Britse media melden dat Rangers aan de komst van Cyriel Dessers denkt. De Schotse topclub ziet in de zomer met Antonio Colak, Alfredo Morelos en Ryan Kent heel wat offensieve vuurkracht vertrekken en zal hen moeten vervangen. Trainer Michael Beale mikt daarvoor op spelers die ervaring hebben bij topclubs en op het Europese toneel en Dessers past perfect in dat profiel.

Georges Mikautadze ontplofte dit seizoen helemaal bij FC Metz. Hij werd topschutter van de Ligue 2 en werd zondag ook nog uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de reeks. Dat zal hem in de zomer een mooie transfer opleveren. Burnley zou namelijk volgens Ekrem Konur al een eerste bod uitgebracht hebben op de spits en lijkt de strijd om zijn handtekening ook te gaan winnen. AC Milan toonde ook interesse, maar Mikautadze zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar de Premier League.

Fabrizio Romano meldt dat João Cancelo in beeld is bij Arsenal. De Portugese flankverdediger werd eind januari plots doorgestuurd bij City, dat hem voor de rest van het seizoen verhuurde aan Bayern München. De Duitse kampioen besliste echter om zijn aankoopoptie van 70 miljoen euro niet te lichten. Cancelo keert dus in principe terug naar City, maar daar zal hij geen nieuwe kans krijgen. Daar wil Arsenal van profiteren, maar ze zullen wel concurrentie krijgen van FC Barcelona.

Volgens El Nacional zal Manchester United weldra contact opnemen met de entourage van Lionel Messi. De Argentijn is einde contract bij Paris Saint-Germain, en wordt al enkele maanden aan een vertrek uit de Franse hoofdstad gelinkt. Naast de potentiële overgang van Lionel Messi wordt ook de piste van Neymar nauwlettend in de gaten gehouden in en rond Old Trafford.
Bayern München heeft interesse in Declan Rice en dat dossier wordt steeds concreter. Volgens Sky Sports zou Thomas Tuchel intern doordrukken voor de komst van de Engels international. Ook de Premier League-top trekt aan de mouw van Rice, maar Bayern zou bereid zijn om ver te gaan voor zijn komst.

Volgens Relevo zal Real Madrid eerstdaags de komst van Joselu afronden. De 33-jarige Spanjaard is al enkele jaren een sensatie in de Spaanse eerste klasse, en speelt momenteel voor degradant Espanyol. Via een clausule in zijn contract kan Joselu de degradant uit Catalonië verlaten op huurbasis, zolang Real Madrid zijn volledige salaris op zich neemt.

Zien we Nainggolan ooit nog terug in de JPL?

Meest recent

'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

50
50
Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

30
30
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

43
43
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

31
31
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

46
46
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

61
61
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

79
79
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

162
162
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

329
329
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

85
85
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

372
372
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

84
84
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

57
57
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

129
129
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

114
114
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

127
127
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

121
121
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

128
128
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

298
298
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

515
515
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

150
150
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

78
78
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

108
108
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

364
364
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

132
132

Meer sportnieuws