Beresterke Casemiro leidt United naar Champions League

door
Beresterke Casemiro leidt United naar Champions League

In de Engelse Premier League is ook het laatste ticket voor de Champions League uitgedeeld. Manchester United verzekerde zich donderdagavond immers ook mathematisch van een eindnotering in de top 4. Zo werd met 4-1 gewonnen van het zieltogende Chelsea FC na opnieuw een beresterke prestatie van Casemiro.


De Braziliaanse middenvelder, die vorige zomer voor de nodige miljoenen werd overgenomen van Real Madrid, zit momenteel in bloedvorm. Afgelopen weekend leidde hij United naar de zege tegen Bournemouth met een knap doelpunt. En tegen Chelsea stond Casemiro al na enkele minuten opnieuw op het scorebord met een rake kopbal. Vlak voor rust zette hij Jadon Sancho dan weer vrij voor doel met een heerlijke pass, waarna de Engelsman Anthony Martial de 2-0 aanbood (zie video onderaan).

LEES OOK: Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Antony in tranen

Opnieuw dus een knappe prestatie van Casemiro, voor zijn landgenoot Antony zat de partij er toen echter al op. Na een pijnlijke tackle moest de aanvaller in tranen van het veld gedragen worden op een brancard. Het zal een race tegen de klok worden om hem fit te krijgen voor de FA Cup-finale van volgende week. Maar ook zonder Antony tussen de lijnen kwam de zege van United op geen enkel moment nog in gevaar. Met een goed gemikte strafschop deed Bruno Fernandes halfweg de tweede periode match helemaal op slot.

Blamage Chelsea, United in CL

Uiteindelijk zou Marcus Rashford de schade voor Chelsea nog groter maken. Joao Félix wist in de slotfase weliswaar nog voor de 4-1 te zorgen, maar een 'eerredder' kon dat nauwelijks genoemd worden. De Blues zullen het seizoen immers afsluiten in de rechterkolom en dat is toch een blamage gezien de vele investeringen op de mercato. United springt dan weer naar de derde plaats en is ongeacht de resultaten tijdens de slotspeeldag verzekerd van een Champions League-ticket.

Chelsea is dit seizoen de grootste teleurstelling in de PL ...

Meest recent

Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

12
12
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

53
53
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

358
358
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

332
332
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

133
133
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

482
482
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

70
70
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

11
11
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

446
446
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

401
401
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

97
97
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

56
56
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

94
94
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

274
274
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

126
126
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

125
125
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

314
314
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

160
160
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

607
607
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

619
619
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

534
534
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

276
276
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

473
473
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

390
390

Meer sportnieuws