Hongerige Debast: "Ik zie het allebei zitten"

door
Hongerige Debast:

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, maar daarna breekt nog een interessante periode in het interland-voetbal aan. Zo willen de Rode Duivels tegen Oostenrijk en Estland een nieuwe stap richting het EK 2024 zetten. Daarnaast staan de nationale beloften voor hun deelname aan het EK U21.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen willen tijdens dat toernooi in Georgië een goede beurt maken en indien mogelijk beslag leggen op een ticket voor de Olympische Spelen van een jaar later. Gemakkelijk zal dat evenwel niet worden. Zo zitten de mini-Duivels in een lastige poule met naast het gastland ook Jong Oranje en Portugal. Maar Mathijssen kan rekenen op een interessante spelersgroep. Inmiddels raakte zijn voorselectie al grotendeels bekend.

LEES OOK: Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

Combinatie met eerste ploeg

En daaruit blijkt dat Mathijssen ook beroep wil doen op enkele jongens uit de A-kern. Op Zeno Debast bijvoorbeeld. En de jonge verdediger van RSC Anderlecht ziet een combinatie tussen de beloften en de grote Duivels alvast helemaal zitten. "Is het bij de eerste ploeg of bij de U21, ik zie het allebei zitten. Ik zal klaar zijn voor beiden", klinkt het bij Eleven Sports. Momenteel bouwt Debast dan ook weer aan zijn conditie nadat zijn seizoen met Paars-Wit vroegtijdig tot een einde kwam.

Goede mix

Naast Debast zou ook onder meer Charles De Ketelaere in de voorselectie zitten. Mathijssen en co lijken dus met een sterke selectie naar Georgië af te reizen. Aan ambities dan ook geen gebrek. "Het zijn allemaal spelers die ik ken. Mensen van mijn leeftijd, misschien iets ouder of iets jonger. Het is een goede mix van een aantal goede spelers. Ik heb er zin in", aldus een gretige Debast.

Zou u Debast momenteel oproepen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

38
38
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

35
35
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

131
131
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

106
106
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

257
257
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

99
99
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

24
24
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

199
199
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

312
312
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

34
34
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

134
134
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

113
113
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

340
340
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

242
242
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

469
469
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

328
328
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

234
234
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

151
151
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

64
64
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

235
235
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

104
104
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

69
69
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

411
411
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

169
169
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

136
136

Meer sportnieuws