Grote favoriet in titelstrijd? "Ze zijn een heel volwassen ploeg"

door
Grote favoriet in titelstrijd?

Nog twee speeldagen te gaan en de Jupiler Pro League zit er helemaal op. En in de Champions' Play-Offs blijft de titelstrijd voorlopig razend spannend. Al kan komende zondag de beslissing al vallen, dan nemen de twee overgebleven favorieten Antwerp FC en Union SG het tegen mekaar op.


Leider Antwerp liet zondagmiddag zijn eerste steken vallen in de nacompetitie. De Great Old verloor immers met 2-0 op het veld van Club Brugge. Desondanks blijft RAFC het klassement aanvoeren. Later op de dag hielden KRC Genk en Union SG het namelijk op een 1-1-gelijkspel. Antwerp en Union tellen nu elk 45 punten, maar het stamnummer één is in het voordeel wegens de afronding bij de puntenhalvering na de reguliere competitie. Indien RAFC thuis wint, is de titel een feit.

LEES OOK: Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Antwerps blok

En volgens Guido Brepoels, momenteel hoofdtrainer bij de damesploeg van KRC Genk, ziet het er ook goed uit voor de Great Old. Al ligt de druk wel in het kamp van de Antwerpenaren. "Als je Antwerp zondag zag, dat was niet top. Maar ik heb ze toevallig zien spelen op Union en het is wel een team dat echt als een blok speelt", klonk het bij TVL Sportcafé. "Ze kunnen goed vooruit verdedigen, nemen de juiste beslissingen in de omschakeling en weten waar de ruimte ligt. Ze zijn een heel volwassen ploeg. Maar nu komt er wel een bepaalde druk. En op Antwerp spelen ... je mag er vanuit gaan dat daar iets te gebeuren staat zondag."

Details beslissend

Bovendien zal de ploeg van coach Mark van Bommel moeten afrekenen met een erg lastige tegenstander. Union toonde dit seizoen al meermaals dat het perfect kan terug knokken vanuit een lastige positie en is een ploeg met erg veel métier. "Het zal een wedstrijd worden op leven en dood. Union is een ploeg die echt goed kan verdedigen en er snel kan uitkomen. Antwerp wil dan weer hoog druk zetten, dus kan er ruimte in de rug komen. Het zal aan de details liggen", aldus Brepoels.

Wie is jouw persoonlijke titelfavoriet?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

116
116
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

115
115
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

137
137
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

239
239
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

339
339
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

211
211
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

525
525
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

181
181
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

493
493
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1263
1263
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

421
421
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

399
399
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

381
381
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

290
290
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

506
506
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

204
204
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

360
360
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

397
397
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3094
3094
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

778
778
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

476
476
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

356
356

Meer sportnieuws