AC Milan-Belgen beleven pijnlijke avond tegen staartploeg

door
AC Milan-Belgen beleven pijnlijke avond tegen staartploeg

Het seizoen van AC Milan lijkt als een nachtkaars te zullen uitdoven. Het ligt al zo goed als uit de Champions League na een 0-2-nederlaag tegen Inter op woensdag en deed nu ook in de Serie A weer een zeer slechte zaak in de strijd om een ticket voor het kampioenenbal. Met drie Belgen op het veld leden de Rossoneri een zeer pijnlijke nederlaag op het veld van laagvlieger Spezia.


Met het oog op de terugmatch tegen Inter sleutelde Stefano Pioli stevig aan zijn elftal, waardoor er twee Belgen aan de aftrap kwamen. Alexis Saelemaekers kreeg het gezelschap van Divock Origi, die nog eens zijn kans kreeg in de spits. Maar Spezia, dat als achttiende in het klassement op een degradatieplaats stond, bleek een taaiere klant dan verwacht.

Aanvankelijk kreeg Milan wel nog kansjes, maar de goal viel niet. Na 64 minuten gooide Pioli ook nog Charles De Ketelaere in de strijd in de plaats van Saelemaekers, maar de fel bekritiseerde topaankoop kon het tij niet keren. Integendeel zelfs, want Milan ging in het slotkwartier nog kopje onder. Wisniewski zorgde op een hoekschop voor de verrassende 1-0 en vijf minuten voor tijd besliste Esposito de match helemaal met een heerlijke vrijschop.

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Champions League ver weg

Door de nederlaag lijkt Milan stilaan een kruis te mogen maken over deelname aan de Champions League volgend seizoen. Het blijft immers op de vijfde plaats hangen en als Inter zijn wedstrijd wint, wordt hun achterstand op de top vier al vier punten met nog drie matchen te spelen. Spezia reikt dan weer de hand naar het behoud, want door de onverwachte zege komen zij weer naast Hellas Verona, dat op de eerste veilige plaats staat.

Zal Milan nog de top vier halen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

161
161
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

120
120
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

65
65
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

83
83
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

89
89
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

188
188
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

667
667
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

436
436
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

226
226
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

171
171
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

247
247
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

894
894
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

141
141
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

141
141
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

562
562
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

473
473

Meer sportnieuws