AC Milan-Belgen beleven pijnlijke avond tegen staartploeg

door
AC Milan-Belgen beleven pijnlijke avond tegen staartploeg

Het seizoen van AC Milan lijkt als een nachtkaars te zullen uitdoven. Het ligt al zo goed als uit de Champions League na een 0-2-nederlaag tegen Inter op woensdag en deed nu ook in de Serie A weer een zeer slechte zaak in de strijd om een ticket voor het kampioenenbal. Met drie Belgen op het veld leden de Rossoneri een zeer pijnlijke nederlaag op het veld van laagvlieger Spezia.


Met het oog op de terugmatch tegen Inter sleutelde Stefano Pioli stevig aan zijn elftal, waardoor er twee Belgen aan de aftrap kwamen. Alexis Saelemaekers kreeg het gezelschap van Divock Origi, die nog eens zijn kans kreeg in de spits. Maar Spezia, dat als achttiende in het klassement op een degradatieplaats stond, bleek een taaiere klant dan verwacht.

Aanvankelijk kreeg Milan wel nog kansjes, maar de goal viel niet. Na 64 minuten gooide Pioli ook nog Charles De Ketelaere in de strijd in de plaats van Saelemaekers, maar de fel bekritiseerde topaankoop kon het tij niet keren. Integendeel zelfs, want Milan ging in het slotkwartier nog kopje onder. Wisniewski zorgde op een hoekschop voor de verrassende 1-0 en vijf minuten voor tijd besliste Esposito de match helemaal met een heerlijke vrijschop.

LEES OOK: AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

Champions League ver weg

Door de nederlaag lijkt Milan stilaan een kruis te mogen maken over deelname aan de Champions League volgend seizoen. Het blijft immers op de vijfde plaats hangen en als Inter zijn wedstrijd wint, wordt hun achterstand op de top vier al vier punten met nog drie matchen te spelen. Spezia reikt dan weer de hand naar het behoud, want door de onverwachte zege komen zij weer naast Hellas Verona, dat op de eerste veilige plaats staat.

Zal Milan nog de top vier halen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

19
19
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

85
85
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

90
90
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

111
111
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

55
55
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

532
532
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

276
276
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

119
119
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

287
287
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

203
203
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

359
359
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

343
343
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

470
470
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

207
207
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

100
100
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

409
409
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

377
377
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

285
285
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

221
221
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

166
166

Meer sportnieuws