AC Milan-Belgen beleven pijnlijke avond tegen staartploeg

door
AC Milan-Belgen beleven pijnlijke avond tegen staartploeg

Het seizoen van AC Milan lijkt als een nachtkaars te zullen uitdoven. Het ligt al zo goed als uit de Champions League na een 0-2-nederlaag tegen Inter op woensdag en deed nu ook in de Serie A weer een zeer slechte zaak in de strijd om een ticket voor het kampioenenbal. Met drie Belgen op het veld leden de Rossoneri een zeer pijnlijke nederlaag op het veld van laagvlieger Spezia.


Met het oog op de terugmatch tegen Inter sleutelde Stefano Pioli stevig aan zijn elftal, waardoor er twee Belgen aan de aftrap kwamen. Alexis Saelemaekers kreeg het gezelschap van Divock Origi, die nog eens zijn kans kreeg in de spits. Maar Spezia, dat als achttiende in het klassement op een degradatieplaats stond, bleek een taaiere klant dan verwacht.

Aanvankelijk kreeg Milan wel nog kansjes, maar de goal viel niet. Na 64 minuten gooide Pioli ook nog Charles De Ketelaere in de strijd in de plaats van Saelemaekers, maar de fel bekritiseerde topaankoop kon het tij niet keren. Integendeel zelfs, want Milan ging in het slotkwartier nog kopje onder. Wisniewski zorgde op een hoekschop voor de verrassende 1-0 en vijf minuten voor tijd besliste Esposito de match helemaal met een heerlijke vrijschop.

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Champions League ver weg

Door de nederlaag lijkt Milan stilaan een kruis te mogen maken over deelname aan de Champions League volgend seizoen. Het blijft immers op de vijfde plaats hangen en als Inter zijn wedstrijd wint, wordt hun achterstand op de top vier al vier punten met nog drie matchen te spelen. Spezia reikt dan weer de hand naar het behoud, want door de onverwachte zege komen zij weer naast Hellas Verona, dat op de eerste veilige plaats staat.

Zal Milan nog de top vier halen?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

88
88
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

20
20
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

95
95
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

59
59
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

219
219
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

504
504
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

390
390
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

439
439
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

327
327
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

233
233
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

208
208
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

89
89
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws