Ex-TD Club Brugge moet Parma weer naar top loodsen

door
Ex-TD Club Brugge moet Parma weer naar top loodsen

Het Belgische voetbal zendt alsmaar meer zijn zonen uit. Naast spelers krijgen nu ook alsmaar meer trainers en bestuurders uit ons land hun kans in de grote voetballanden. Bij AS Monaco zit bijvoorbeeld een stevige Belgische delegatie en Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Burnley. Nu legt ook Parma zijn sportieve lot in Belgische handen.


De huidige nummer zes kiest immers verrassend voor een Belgische sportief directeur. Eerder was al doorgesijpeld dat Parma mogelijk in zee zou gaan met Roel Vaeyens en de club heeft zijn aanstelling nu ook bevestigd. De 44-jarige wordt officieel Managing Director Sport. "Hij zal zijn vaardigheden en professionaliteit aanwenden om onze club te verbeteren en competitiever te maken, waardoor onze waarde in elke vorm zou moeten toenemen op het Italiaanse en internationale podium", klink het.

Vaeyens is misschien geen al te bekende naam voor de modale Belgische voetballiefhebber, maar hij was achter de schermen wel tien jaar lang een belangrijke kracht bij Club Brugge. Hij was er aan de slag als hoofdscout, sportcoördinator en technisch directeur, maar stond in die functies altijd in de schaduw van Vincent Mannaert. Vorige zomer vertrok Vaeyens bij Blauw-Zwart.

GEVALLEN GROOTMACHT

Bij Parma wacht hem een grote uitdaging, want hij moet de gevallen grootmacht, die met Elias Cobbaut en Daan Dierckx twee Belgische spelers onder contract heeft, terug naar de top helpen loodsen. De club beleefde haar hoogdagen in de jaren '90, toen ze drie keer de Coppa Italia, twee keer de UEFA Cup en één keer de Beker der Bekerwinnaars wonnen. In 2021 degradeerden ze weer uit de Serie A en Vaeyens moet de club nu helpen daar terug te keren.


Mooie uitdaging voor hem?

Meest recent

'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

15
15
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

190
190
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

78
78
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

112
112
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

47
47
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

147
147
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

42
42
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

110
110
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

63
63
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

83
83
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

206
206
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

133
133
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

39
39
OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Oud-Heverlee Leuven neemt het op tegen KAA Gent namens de 13e speeldag van de Jupiler Pro League. ...

70
70
Uppercut Anderlecht: KV Mechelen duidt grote oorzaak aan

RSC Anderlecht heeft KV Mechelen een regelrechte uppercut verkocht. Beide clubs staan op een zucht ...

204
204
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

61
61
Hasi reageert erg verrassend op uitbarsting Bertaccini

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Voor een Besnik Hasi onder druk ...

143
143
Van Dijk haalt ferm uit bij Liverpool: “Ronduit belachelijk”

Liverpool werd afgelopen seizoen landskampioen onder Arne Slot, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

38
38
Ontslag Wils bij Antwerp? ‘De Roeck beslist mee over lot’

Stef Wils staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old staat in de Jupiler Pro League ...

349
349
“Kippenvel” – stadion ontploft laatste keer voor Mertens

Dries Mertens nam vorig seizoen afscheid van Galatasaray, maar de 38-jarige voormalige Rode Duivel ...

179
179
Kana trekt aan alarmbel: Anderlecht-spelers grijpen in

RSC Anderlecht kon in de competitie nog eens overtuigend winnen. KV Mechelen werd met 3-1 opzijgezet ...

318
318
Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Westerlo ging in de Croky Cup als enige eersteklasser onderuit. De Kemphanen verloren van ...

23
23
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

205
205
Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

KV Mechelen ging onderuit tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. In het Lotto Park werd het ...

216
216
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt, Club Brugge pakt weer cash’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

353
353

Meer sportnieuws