Cercle klopt Westerlo na intens schouwspel met acht goals

door
Cercle klopt Westerlo na intens schouwspel met acht goals

Op papier was het misschien de minst aantrekkelijke affiches van de Play-Offs, maar KVC Westerlo en Cercle Brugge hebben zondagmiddag voor een absoluut spektakelstuk gezorgd. Uiteindelijk trokken de West-Vlamingen aan het langste einde na een doelpuntenfestijn. Zo haalde Groen-Zwart het met 3-5 in 't Kuipje.


Terwijl Cercle tijdens de openingsspeeldag een puntje had gepakt tegen Standard, bleef Westerlo met lege handen achter tegen Gent. En dus lag de druk vooral bij de thuisploeg. Maar het waren de bezoekers die match al snel openbraken. Na amper 5 minuten wist Somers de score te openen en nog geen kwartiertje later maakte Ueda er van op de stip 0-2 van. Dorgelese zorgde vervolgens voor de aansluitingstreffer, toch incasseerde Westerlo vlak voor rust nog twee opdoffers.

Met een geweldig doelpunt maakte Da Silva Lopes er immers 1-3 van. En in de extra tijd van de eerste helft tekende Ueda voor zijn tweede strafschopdoelpunt van de wedstrijd. Desondanks liet men bij Westerlo de kopjes niet hangen. Zo begonnen de Kemphanen sterk aan de tweede periode. Daarvoor werden ze beloond met een nieuw doelpunt van Dorgeles. En Westerlo bleef vervolgens aandringen in een erg intense partij. Toch volgde niet veel later de doodsteek voor de mannen van De Roeck.

HATTRICK DORGELES
Het was namelijk Somers die de match met zijn tweede van de middag helemaal op slot deed. Dorgeles kon weliswaar zijn hattrick nog compleet maken, maar dat was slechts een troostprijs voor de Kemphanen: 3-5-eindstand. Door deze overwinning springt Cercle naar de tweede plaats in de Europe Play-Offs. Groen-Zwart maakt nog kans op een Europees ticket, maar zal in zijn twee volgende duels dan wel met AA Gent moeten afrekenen. Voor Westerlo lijkt de Europese droom definitief gaan vliegen.

LEES OOK: KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Welke ploeg maakte dit seizoen de meeste indruk op u?

Meest recent

Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

2
2
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

38
38
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

12
12
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

36
36
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

182
182
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

152
152
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

101
101
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

67
67
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

81
81
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

253
253
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

214
214
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

78
78
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

336
336
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

113
113
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

272
272
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

401
401
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

267
267
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

648
648
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

245
245
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

175
175
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

123
123
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

177
177
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

97
97
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

290
290
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33

Meer sportnieuws