Cercle klopt Westerlo na intens schouwspel met acht goals

door
Cercle klopt Westerlo na intens schouwspel met acht goals

Op papier was het misschien de minst aantrekkelijke affiches van de Play-Offs, maar KVC Westerlo en Cercle Brugge hebben zondagmiddag voor een absoluut spektakelstuk gezorgd. Uiteindelijk trokken de West-Vlamingen aan het langste einde na een doelpuntenfestijn. Zo haalde Groen-Zwart het met 3-5 in 't Kuipje.


Terwijl Cercle tijdens de openingsspeeldag een puntje had gepakt tegen Standard, bleef Westerlo met lege handen achter tegen Gent. En dus lag de druk vooral bij de thuisploeg. Maar het waren de bezoekers die match al snel openbraken. Na amper 5 minuten wist Somers de score te openen en nog geen kwartiertje later maakte Ueda er van op de stip 0-2 van. Dorgelese zorgde vervolgens voor de aansluitingstreffer, toch incasseerde Westerlo vlak voor rust nog twee opdoffers.

Met een geweldig doelpunt maakte Da Silva Lopes er immers 1-3 van. En in de extra tijd van de eerste helft tekende Ueda voor zijn tweede strafschopdoelpunt van de wedstrijd. Desondanks liet men bij Westerlo de kopjes niet hangen. Zo begonnen de Kemphanen sterk aan de tweede periode. Daarvoor werden ze beloond met een nieuw doelpunt van Dorgeles. En Westerlo bleef vervolgens aandringen in een erg intense partij. Toch volgde niet veel later de doodsteek voor de mannen van De Roeck.

HATTRICK DORGELES
Het was namelijk Somers die de match met zijn tweede van de middag helemaal op slot deed. Dorgeles kon weliswaar zijn hattrick nog compleet maken, maar dat was slechts een troostprijs voor de Kemphanen: 3-5-eindstand. Door deze overwinning springt Cercle naar de tweede plaats in de Europe Play-Offs. Groen-Zwart maakt nog kans op een Europees ticket, maar zal in zijn twee volgende duels dan wel met AA Gent moeten afrekenen. Voor Westerlo lijkt de Europese droom definitief gaan vliegen.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Welke ploeg maakte dit seizoen de meeste indruk op u?

Meest recent

Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

27
27
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

147
147
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

23
23
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

71
71
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

70
70
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

50
50
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

182
182
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

190
190
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

345
345
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

48
48
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

161
161
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

82
82
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

78
78
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

254
254
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

131
131
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

469
469
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

186
186
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

90
90
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

433
433
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

180
180
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

719
719
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

69
69
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

96
96
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

325
325

Meer sportnieuws