Cercle klopt Westerlo na intens schouwspel met acht goals

135 stemmen
Cercle klopt Westerlo na intens schouwspel met acht goals

Op papier was het misschien de minst aantrekkelijke affiches van de Play-Offs, maar KVC Westerlo en Cercle Brugge hebben zondagmiddag voor een absoluut spektakelstuk gezorgd. Uiteindelijk trokken de West-Vlamingen aan het langste einde na een doelpuntenfestijn. Zo haalde Groen-Zwart het met 3-5 in 't Kuipje.


Terwijl Cercle tijdens de openingsspeeldag een puntje had gepakt tegen Standard, bleef Westerlo met lege handen achter tegen Gent. En dus lag de druk vooral bij de thuisploeg. Maar het waren de bezoekers die match al snel openbraken. Na amper 5 minuten wist Somers de score te openen en nog geen kwartiertje later maakte Ueda er van op de stip 0-2 van. Dorgelese zorgde vervolgens voor de aansluitingstreffer, toch incasseerde Westerlo vlak voor rust nog twee opdoffers.

Met een geweldig doelpunt maakte Da Silva Lopes er immers 1-3 van. En in de extra tijd van de eerste helft tekende Ueda voor zijn tweede strafschopdoelpunt van de wedstrijd. Desondanks liet men bij Westerlo de kopjes niet hangen. Zo begonnen de Kemphanen sterk aan de tweede periode. Daarvoor werden ze beloond met een nieuw doelpunt van Dorgeles. En Westerlo bleef vervolgens aandringen in een erg intense partij. Toch volgde niet veel later de doodsteek voor de mannen van De Roeck.

HATTRICK DORGELES
Het was namelijk Somers die de match met zijn tweede van de middag helemaal op slot deed. Dorgeles kon weliswaar zijn hattrick nog compleet maken, maar dat was slechts een troostprijs voor de Kemphanen: 3-5-eindstand. Door deze overwinning springt Cercle naar de tweede plaats in de Europe Play-Offs. Groen-Zwart maakt nog kans op een Europees ticket, maar zal in zijn twee volgende duels dan wel met AA Gent moeten afrekenen. Voor Westerlo lijkt de Europese droom definitief gaan vliegen.

LEES OOK: 'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Welke ploeg maakte dit seizoen de meeste indruk op u?

Meest recent

'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

1
1
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

7
7
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

53
53
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

111
111
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

33
33
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

112
112
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

24
24
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

127
127
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

241
241
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

87
87
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

352
352
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

484
484
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

134
134
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

204
204
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

276
276
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

160
160
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

277
277
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

533
533
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

154
154
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

161
161
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

160
160
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

150
150
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

310
310
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

380
380

Meer sportnieuws