Antwerp laat smaakmaker gaan: "Daar speelt hij volgend seizoen"

door
Antwerp laat smaakmaker gaan:

Antwerp FC maakte afgelopen zondag zijn favorietenrol in de bekerfinale waar en pakte zo zijn eerste prijs van het seizoen. De honger is daarmee echter niet gestild, de Great Old wil in de Champions' Play-Offs nog volop voor de titel gaan meestrijden. Desondanks wordt ook al naar volgend seizoen gekeken.


Afgelopen zomer pakte RAFC groots uit op de transfermarkt, maar de club dreigt een jaar later alweer enkele smaakmakers te verliezen. Defensieve steunpilaar Willian Pacho trekt bijvoorbeeld al naar Eintracht Frankfurt. Over Calvin Stengs, met aankoopoptie gehuurd van OGC Nice, heerst dan weer de nodige onduidelijkheid. Over Mandela Keita blijkt dan weer wel een beslissing genomen. De middenvelder werd afgelopen winter op huurbasis overgenomen van OH Leuven en groeide uit tot één van de grote revelaties op de Bosuil. Desondanks lijkt de samenwerking van korte duur.

Antwerp beschikt nochtans over een aankoopoptie op het 20-jarige talent. Maar die zou maar liefst 10 miljoen euro bedragen en zo'n som is simpelweg te hoog voor de Antwerpenaren. Dat bevestigde CEO Sven Jaecques maandagavond bij Extra Time. "De optie is gewoon veel te hoog. Dat is onhaalbaar", aldus de sterke man van de Great Old. "Dat doen we niet. Mandela speelt volgend jaar weer in Leuven."

VERRASSENDE ZET VAN OHL
Dat OHL überhaupt al meewerkte aan een uitleenbeurt van Keita, kwam voor Antwerp als een grote verrassing. Maar wel een erg welgekomen verrassing. "Het was op zich al raar dat OH Leuven met ons is meegegaan om Keita te verhuren. We hadden nooit gedacht dat dat zou lukken. Keita was heel ontgoocheld bij OHL. Ik begreep de redenering van hun CEO dat andere lucht hem deugd zou doen en dat bij Antwerp wat waarde zou kunnen creëren", aldus Jaecques.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

Antwerp moet een inspanning doen voor Keita ...

Meest recent

Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

5
5
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

241
241
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

103
103
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

219
219
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

26
26
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

198
198
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

179
179
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

146
146
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

274
274
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

167
167
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

410
410
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

127
127
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

38
38
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

233
233
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

419
419
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

48
48
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

130
130
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

474
474
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

281
281
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

517
517
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

362
362
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

257
257
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

198
198
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

71
71

Meer sportnieuws