Een week geleden was de euforie bij Club Brugge nog bijzonder groot na de onverwachte kwalificatie voor de Champions' Play-Offs. In de dagen die daarop volgden werd zelfs alweer gedroomd stiekem gedroomd van een vierde opeenvolgende titel. Maar één wedstrijd later mag die hoop alweer opgeborgen worden.
De Bruggelingen zijn immers met een uitschuiver aan de nacompetitie begonnen. Hans Vanaken trapte Blauw-Zwart zondag nochtans op voorsprong op het veld van KRC Genk, maar de thuisploeg kwam snel langszij nadat het daarvoor alle ruimte kreeg van de Brugse defensie. En in de tweede periode kon Club helemaal geen vuist meer maken. De Limburgers wonnen de opener van de Champions' Play-Offs dan ook verdiend met 3-1.
Door deze zege telt Genk alweer 11 punten voorsprong op Club, dat er nog maximum 15 stuks kan rapen. Daags nadien is de conclusie dan ook duidelijk. "Wat we nu al weten, is dat Club Brugge géén kampioen wordt. Rik De Mil vond weliswaar enkele doekjes voor het bloeden na de passages van Hoefkens en Parker, maar hij kan dit Brugge ook niet meer tot de perfectie afstellen", schrijft men bij Het Laatste Nieuws. "Mathematisch kan het nog altijd maar we moeten ernstig blijven: Club Brugge wordt dit jaar geen kampioen", aldus Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.
TOP DRIE HALEN
Ook La Dernière Heure schrijft Club Brugge meteen af als titelkandidaat. Al schuift het Waalse medium wel al een nieuw doel naar voren. "Voor Brugge is de droom om de Play-Offs om te keren al teniet gedaan. Blauw-Zwart staat op 11 punten van Genk, terwijl er nog maar 15 stuks te verdelen zijn. Dat is voldoende om te stellen dat er geen vierde opeenvolgende titel zal zijn voor Club. Het enige overgebleven doel is om nog een plekje te winnen en het seizoen te beëindigen op het podium."
LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena
Kobe K