Philippe Albert voorspelt titelstrijd: "Pas op met hun!"

2406 stemmen
Philippe Albert voorspelt titelstrijd:

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop, vanaf komend weekend kunnen de Play-Offs helemaal losbarsten. En het belooft alvast een spannende titelstrijd te worden tussen KRC Genk, Union SG en Antwerp FC. Met daarbij een herboren Club Brugge in de rol van scherprechter.


De slotspeeldag maakte de titelstrijd alvast nog wat extra spannend. KRC Genk liet immers twee punten liggen op Charleroi, terwijl Union en Antwerp wel de volle buit pakten. Bovendien zijn de punten inmiddels door twee gedeeld. De Limburgers en de Brusselaars tellen nu elk 38 stuks, de Antwerpenaren volgen op amper 2 puntjes minder. Na de eerste speeldag in de PO's, kan de de huidige top 3 dus al volledig op zijn kop staan.

Bij SudPresse liet analist Philippe Albert zijn licht al eens schijnen op de nakende titelstrijd. "Het wordt een race met drie tussen Genk, Antwerp en Union. De Limburgers hebben weer punten laten liggen. Union is dan weer 'verlost' van Europees voetbal en heeft geleerd uit de PO's vorig seizoen. Maar in ieder geval: pas op met Antwerp! Ze zijn heel sterk teruggekeerd, zonder veel lawaai. Ze slikken weinig doelpunten en hebben een goed offensief arsenaal."

SCHERPRECHTER CLUB
Club Brugge plaatste zich dus als vierde ploeg voor de belangrijkste nacompetitie. Om voor de titel te spelen moeten ze op zes matchen tijd wel acht punten zien goed te maken. Een echte titelkandidaat is Blauw-Zwart volgens Albert dan ook niet. "Maar ze zullen bevrijd spelen nadat ze deze Champions' Play-Offs zijn binnen geraakt. Ze waren in staat om de lat weer hoger te leggen na hun afdaling naar de hel dit seizoen. Club Brugge zal in deze top 4 de rol van scheidsrechter én pretbederver hebben."

LEES OOK: Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

7
7
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

29
29
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

177
177
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

201
201
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

63
63
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

451
451
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

60
60
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

215
215
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

48
48
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

78
78
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

371
371
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

128
128
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

192
192
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

607
607
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

840
840
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

684
684
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

495
495
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

685
685
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

279
279
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

508
508

Meer sportnieuws