Spektakel op slotspeeldag: Club en Cercle virtuele winnaars

131 stemmen
Spektakel op slotspeeldag: Club en Cercle virtuele winnaars

Zondagavond werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt waarbij in heel wat wedstrijden nog veel op het spel stond. En de eerste helft leverde op de meeste velden ook het nodige spektakel op. Een overzicht van de stand van zaken na de eerste 45 minuten:


STRIJD OM VIERDE PLAATS
AA Gent had zijn lot in eigen handen: een overwinning tegen het al gedegradeerde KV Oostende, was voldoende om de vierde plek te pakken. Maar de Buffalo's hadden het opvallend lastig met KVO. Doelman Nardi moest zelfs meermaals uitpakken om een verrassende achterstand te voorkomen. Daar profiteert Club Brugge momenteel optimaal van. Blauw-Zwart kwam al snel op een 4-0-voorsprong tegen Eupen en staat virtueel dus op de vierde plaats. Standard, dat op achtervolgen staat in Leuven, mag zich gezien deze uitslagen sowieso opmaken voor de Europe Play-Offs.

STRIJD OM ACHTSTE PLAATS
Charleroi stond er voor aanvang het beste voor, maar kreeg tegen leider Genk al na één minuut een doelpunt tegen. De Carolo's maakten weliswaar meteen gelijk, al werd snel duidelijk dat een gelijkspel niet voldoende zou zijn. Zo is het zowaar Cercle Brugge dat virtueel in de Europe Play-Offs staat. Groen-Zwart ging als een wervelwind van start op het veld van Zulte Waregem: na nog geen 10 minuten stond de Vereniging al op een dubbele voorsprong aan de Gaverbeek. Bovendien kwam Genk na een halfuur spelen weer op voorsprong op Mambourg, waardoor het er bijzonder goed uitziet voor Cercle. Ook het seizoen van Anderlecht zit er zo goed als op: Paars-Wit kwam tegen KV Mechelen snel op voorsprong, maar slikte nog voor rust twee tegengoals en moest dus op achterstand gaan rusten.

DEGRADATIESTRIJD
De Brugse ploegen lijken te gaan beslissen welke club RFC Seraing en KV Oostende volgt naar de Challenger Pro League. Club Brugge kende in de eerste helft geen problemen met een weerloos Eupen. Maar voorlopig zijn het de Panda's die zich verzekeren van het behoud. Tenzij Zulte Waregem tegen Cercle alsnog voor een miraculeuze ommekeer zorgt.

LEES OOK: Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Wie pakt de vierde plaats?

Meest recent

'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

42
42
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

165
165
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

225
225
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

167
167
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

156
156
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

39
39
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

60
60
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

228
228
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

52
52
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

225
225
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

90
90
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

394
394
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

376
376
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

167
167
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

213
213
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

405
405
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

51
51
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

203
203
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

119
119
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

431
431
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

432
432
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

674
674
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

812
812
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

304
304
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

479
479

Meer sportnieuws