Bakayoko speelt hoofdrol in nieuwe afgang Ajax

door
Bakayoko speelt hoofdrol in nieuwe afgang Ajax

In de Nederlandse Eredivisie heeft titelverdediger Ajax een zoveelste mokerslag geïncasseerd. De Amsterdammers verloren zondagnamiddag immers op het veld van PSV (3-0) en dreigen zo naast de tweede plaats te gaan grijpen. Rode Duivel Johan Bakayoko toonde zich van belang bij de Eindhovenaren met de assist op het openingsdoelpunt.


Terwijl Feyenoord op de landstitel lijkt af te stevenen, zijn PSV en Ajax in een spannende strijd om plek twee verwikkeld. Tijdens de onderlinge clash van zondag stond dus heel wat op het spel. Het was echter de thuisploeg die het beste aan de wedstrijd begon. Na een goede actie van Bakayoko op de flank, legde de Rode Duivel de bal netjes op het hoofd van aanvoerder Luuk de Jong. Die knikte het leer onhoudbaar tegen de touwen (zie video onderaan).

Ajax, dat bezig is aan een bijzonder tegenvallend seizoen, had niet meteen een antwoord klaar. En vlak na de pauze sloeg PSV opnieuw toe. Supertalent Xavi Simons zette zijn kandidatuur als topschutter extra in de verf met een doelpunt van op de stip. Niet veel later moest de partij jammer genoeg even stil gelegd worden. Vanuit de tribunes werd immers met bekers gegooid richting Steven Berghuis en volgens het nieuwe protocol van de Nederlandse bond moet een partij in dat geval meteen stopgezet worden.

DE JONG MET GENADEKLAP
Na een pauze van enkele minuten kon de topper toch weer hervat worden. En de break leek vooral Ajax deugd te doen. Kenneth Taylor waagde zijn kans, maar zijn schot deed enkel het doelhout trillen. Bij PSV mocht Thorgan Hazard vervolgens invallen en met hem tussen de lijnen deed De Jong de boeken helemaal dicht: 3-0. Door deze zege nemen de Eindhovenaren meteen drie punten voorsprong op Ajax, dat voor het eerst sinds 2009 dus naast de top 2 dreigt te grijpen.

LEES OOK: 'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Bakayoko verdient een vaste basisplaats bij de Duivels ...

Meest recent

Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

5
5
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

240
240
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

103
103
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

219
219
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

26
26
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

198
198
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

179
179
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

146
146
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

274
274
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

167
167
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

410
410
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

127
127
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

38
38
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

233
233
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

419
419
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

48
48
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

130
130
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

474
474
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

281
281
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

517
517
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

362
362
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

257
257
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

198
198
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

71
71

Meer sportnieuws