Ongezien: AC Milan start met vier Belgen in basiself

312 stemmen
Ongezien: AC Milan start met vier Belgen in basiself

In de strijd om derde plaats in de Italiaanse Serie A, staat AC Milan zaterdagnamiddag voor een belangrijke wedstrijd op het veld van Bologna FC. En coach Stefano Pioli rekent op al zijn Belgen om die verplaatsing tot een goed einde te brengen. Met Aster Vranckx, Alexis Saelemaekers, Divock Origi én Charles De Ketelaere staan maar liefst vier landgenoten in de basis.


Dat er rotaties zouden volgen in de Milanese basiself, zat er aan te komen. De Rossoneri strijden immers nog volop voor een plekje in de halve finales van de Champions League. En na de 1-0-overwinning van afgelopen woensdag tegen SSC Napoli, zien de kansen er ook gunstig uit. Al wacht komende dinsdag nog een lastige terugmatch in het Estadio Diego Armando Maradona.

En hoewel er ook in de competitie nog heel wat op het spel staat, besloot Pioli dus om te roteren met zijn basispionnen. En daarin gaat de Italiaanse trainer wel erg ver. Op doelman Mike Maignan na, brengt hij liefst tien nieuwe namen tussen de lijnen. Daarbij kiest Pioli ook voor vier Belgen, een primeur.

DRUK OP CDK
De druk ligt nu vooral op de schouders van De Ketelaere. Het jeugdproduct van Club Brugge was veruit de duurste aanwinst van afgelopen zomer bij de Italiaanse titelverdediger, maar kon de verwachtingen voorlopig niet waarmaken. Zo wacht CDK nog steeds op zijn eerste doelpunt in Milanese loondienst. Met de steun van Vranckx, Origi en Saelemaekers hoopt hij daar zaterdag verandering in te brengen.

LEES OOK: 'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

4
4
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

23
23
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

174
174
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

201
201
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

63
63
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

448
448
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

60
60
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

214
214
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

46
46
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

78
78
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

369
369
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

128
128
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

192
192
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

607
607
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

838
838
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

684
684
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

493
493
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

685
685
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

279
279
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

508
508

Meer sportnieuws