Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

door
Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

Puur sportief gezien, en zeker qua rendement, moet RSC Anderlecht het aflopende contract van Islam Slimani altijd verlengen. Maar de financiële situatie bij Sporting, evenals de grote onzekerheid over Europees voetbal volgend seizoen, doet de clubleiding van Anderlecht toch twijfelen. Daarom speuren Jesper Fredberg en zijn team de spelersmarkt af naar een gelijkaardig type-spits. Met Oumar Diakité (19) heeft de CEO Sports er alvast zo eentje ontdekt.


ONZEKERE TOEKOMST SLIMANI
Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waaraan de andere spelers zich stevig kunnen optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dat zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Na Gift Orban (AA Gent) is Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League, en na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven), is hij de efficiëntste spits van de Belgische competitie.



Desondanks is het allerminst een zekerheid dat Islam Slimani volgend seizoen nog rondloopt in het Lotto Park. De Algerijn heeft een aflopend contract bij Sporting, een zwaar salaris naar de normen van de club, en in juni wordt hij alweer 35 jaar. Daarnaast heerst er vandaag een grote financiële onzekerheid bij Anderlecht. Het missen van een Europees ticket heeft namelijk grote gevolgen op het budget voor volgend seizoen. En daarom kijkt Jesper Fredberg alvast uit naar enkele interessante profielen die het eventuele vertrek van Slimani zouden kunnen opvangen. Volgens Sacha Tavolieri toont de Deen interesse in Oumar Diakité (19).

RB LEIPZIG-TALENTENFABRIEK
De 19-jarige Ivoriaan staat onder contract bij RB Salzburg, maar hij wordt dit seizoen verhuurd aan FC Liefering, de satellietclub die momenteel in de Oostenrijkse tweede klasse uitkomt. RB Salzburg is een broeihaard van jong talent, want de kapitaalkrachtige topclub produceerde in de voorbije jaren enorm veel kwaliteitsvolle spelers zoals Sadio Mané, Dominik Szoboszlai, Erling Haaland, Joshua Kimmich, Dayot Upamecano, Karim Adeyemi en Patson Daka. Oumar Diakité doet het alvast uitstekend bij FC Liefering, waar hij dit seizoen al goed is voor 8 goals en 4 assists.

MOOIERE STIJL DAN SLIMANI
Daarmee is het Ivoriaanse toptalent de vierde meest beslissende speler van de Oostenrijkse tweede klasse. Oumar Diakité is een pure centrumspits, net zoals Islam Slimani dus, maar qua gestalte is hij wat kleiner dan de Algerijn. De 19-jarige bewijst wel vlot de weg naar het doel te vinden en voor zijn jonge leeftijd acteert hij opvallend matuur. Diakité heeft ook een mooie stijl, iets wat altijd goed in de smaak valt bij het Anderlecht-publiek. Hij is direct, hij heeft een mooie techniek en hij beweegt ook uitstekend zonder de bal.

ALL-ROUND SPITS
Oumar Diakité is een all-round spits, die naast doelpunten scoren ook goed kan combineren, kaatsen en dribbelen, en hij straalt tevens veel speelplezier uit. Hij heeft het potentieel om een heel goede speler te worden, en op basis van zijn pure intrinsieke kwaliteiten zou hij zelfs een upgrade kunnen betekenen tegenover de huidige versie van Islam Slimani. Daarnaast bezit hij ook een ruime progressiemarge, wat Anderlecht op termijn miljoenen kan opleveren, en dat is uiteraard ook een erg interessant vooruitzicht voor de club. Diakite wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde makelaarskantoor als zijn landgenoot Abakar Sylla (Club Brugge).

LEES OOK: 'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

Moet Anderlecht Diakité halen?

Meest recent

Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

13
13
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

29
29
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

199
199
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

169
169
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

92
92
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

25
25
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

231
231
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

83
83
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

283
283
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

155
155
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

219
219
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

247
247
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

332
332
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

60
60
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

171
171
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

114
114
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

230
230
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

196
196
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

212
212
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

233
233
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

306
306
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

317
317
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

161
161

Meer sportnieuws