Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

door
Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

Puur sportief gezien, en zeker qua rendement, moet RSC Anderlecht het aflopende contract van Islam Slimani altijd verlengen. Maar de financiële situatie bij Sporting, evenals de grote onzekerheid over Europees voetbal volgend seizoen, doet de clubleiding van Anderlecht toch twijfelen. Daarom speuren Jesper Fredberg en zijn team de spelersmarkt af naar een gelijkaardig type-spits. Met Oumar Diakité (19) heeft de CEO Sports er alvast zo eentje ontdekt.


ONZEKERE TOEKOMST SLIMANI
Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waaraan de andere spelers zich stevig kunnen optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dat zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Na Gift Orban (AA Gent) is Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League, en na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven), is hij de efficiëntste spits van de Belgische competitie.



Desondanks is het allerminst een zekerheid dat Islam Slimani volgend seizoen nog rondloopt in het Lotto Park. De Algerijn heeft een aflopend contract bij Sporting, een zwaar salaris naar de normen van de club, en in juni wordt hij alweer 35 jaar. Daarnaast heerst er vandaag een grote financiële onzekerheid bij Anderlecht. Het missen van een Europees ticket heeft namelijk grote gevolgen op het budget voor volgend seizoen. En daarom kijkt Jesper Fredberg alvast uit naar enkele interessante profielen die het eventuele vertrek van Slimani zouden kunnen opvangen. Volgens Sacha Tavolieri toont de Deen interesse in Oumar Diakité (19).

RB LEIPZIG-TALENTENFABRIEK
De 19-jarige Ivoriaan staat onder contract bij RB Salzburg, maar hij wordt dit seizoen verhuurd aan FC Liefering, de satellietclub die momenteel in de Oostenrijkse tweede klasse uitkomt. RB Salzburg is een broeihaard van jong talent, want de kapitaalkrachtige topclub produceerde in de voorbije jaren enorm veel kwaliteitsvolle spelers zoals Sadio Mané, Dominik Szoboszlai, Erling Haaland, Joshua Kimmich, Dayot Upamecano, Karim Adeyemi en Patson Daka. Oumar Diakité doet het alvast uitstekend bij FC Liefering, waar hij dit seizoen al goed is voor 8 goals en 4 assists.

MOOIERE STIJL DAN SLIMANI
Daarmee is het Ivoriaanse toptalent de vierde meest beslissende speler van de Oostenrijkse tweede klasse. Oumar Diakité is een pure centrumspits, net zoals Islam Slimani dus, maar qua gestalte is hij wat kleiner dan de Algerijn. De 19-jarige bewijst wel vlot de weg naar het doel te vinden en voor zijn jonge leeftijd acteert hij opvallend matuur. Diakité heeft ook een mooie stijl, iets wat altijd goed in de smaak valt bij het Anderlecht-publiek. Hij is direct, hij heeft een mooie techniek en hij beweegt ook uitstekend zonder de bal.

ALL-ROUND SPITS
Oumar Diakité is een all-round spits, die naast doelpunten scoren ook goed kan combineren, kaatsen en dribbelen, en hij straalt tevens veel speelplezier uit. Hij heeft het potentieel om een heel goede speler te worden, en op basis van zijn pure intrinsieke kwaliteiten zou hij zelfs een upgrade kunnen betekenen tegenover de huidige versie van Islam Slimani. Daarnaast bezit hij ook een ruime progressiemarge, wat Anderlecht op termijn miljoenen kan opleveren, en dat is uiteraard ook een erg interessant vooruitzicht voor de club. Diakite wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde makelaarskantoor als zijn landgenoot Abakar Sylla (Club Brugge).

LEES OOK: Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

Moet Anderlecht Diakité halen?

Meest recent

Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

99
99
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

86
86
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

14
14
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

72
72
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

176
176
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

37
37
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

22
22
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

14
14
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

134
134
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

146
146
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

112
112
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

738
738
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

147
147
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

111
111
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

333
333
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

236
236
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

35
35
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

577
577
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

556
556
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

175
175
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

369
369
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

769
769
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

99
99
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

165
165

Meer sportnieuws