Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

door
Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

Puur sportief gezien, en zeker qua rendement, moet RSC Anderlecht het aflopende contract van Islam Slimani altijd verlengen. Maar de financiële situatie bij Sporting, evenals de grote onzekerheid over Europees voetbal volgend seizoen, doet de clubleiding van Anderlecht toch twijfelen. Daarom speuren Jesper Fredberg en zijn team de spelersmarkt af naar een gelijkaardig type-spits. Met Oumar Diakité (19) heeft de CEO Sports er alvast zo eentje ontdekt.


ONZEKERE TOEKOMST SLIMANI
Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waaraan de andere spelers zich stevig kunnen optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dat zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Na Gift Orban (AA Gent) is Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League, en na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven), is hij de efficiëntste spits van de Belgische competitie.



Desondanks is het allerminst een zekerheid dat Islam Slimani volgend seizoen nog rondloopt in het Lotto Park. De Algerijn heeft een aflopend contract bij Sporting, een zwaar salaris naar de normen van de club, en in juni wordt hij alweer 35 jaar. Daarnaast heerst er vandaag een grote financiële onzekerheid bij Anderlecht. Het missen van een Europees ticket heeft namelijk grote gevolgen op het budget voor volgend seizoen. En daarom kijkt Jesper Fredberg alvast uit naar enkele interessante profielen die het eventuele vertrek van Slimani zouden kunnen opvangen. Volgens Sacha Tavolieri toont de Deen interesse in Oumar Diakité (19).

RB LEIPZIG-TALENTENFABRIEK
De 19-jarige Ivoriaan staat onder contract bij RB Salzburg, maar hij wordt dit seizoen verhuurd aan FC Liefering, de satellietclub die momenteel in de Oostenrijkse tweede klasse uitkomt. RB Salzburg is een broeihaard van jong talent, want de kapitaalkrachtige topclub produceerde in de voorbije jaren enorm veel kwaliteitsvolle spelers zoals Sadio Mané, Dominik Szoboszlai, Erling Haaland, Joshua Kimmich, Dayot Upamecano, Karim Adeyemi en Patson Daka. Oumar Diakité doet het alvast uitstekend bij FC Liefering, waar hij dit seizoen al goed is voor 8 goals en 4 assists.

MOOIERE STIJL DAN SLIMANI
Daarmee is het Ivoriaanse toptalent de vierde meest beslissende speler van de Oostenrijkse tweede klasse. Oumar Diakité is een pure centrumspits, net zoals Islam Slimani dus, maar qua gestalte is hij wat kleiner dan de Algerijn. De 19-jarige bewijst wel vlot de weg naar het doel te vinden en voor zijn jonge leeftijd acteert hij opvallend matuur. Diakité heeft ook een mooie stijl, iets wat altijd goed in de smaak valt bij het Anderlecht-publiek. Hij is direct, hij heeft een mooie techniek en hij beweegt ook uitstekend zonder de bal.

ALL-ROUND SPITS
Oumar Diakité is een all-round spits, die naast doelpunten scoren ook goed kan combineren, kaatsen en dribbelen, en hij straalt tevens veel speelplezier uit. Hij heeft het potentieel om een heel goede speler te worden, en op basis van zijn pure intrinsieke kwaliteiten zou hij zelfs een upgrade kunnen betekenen tegenover de huidige versie van Islam Slimani. Daarnaast bezit hij ook een ruime progressiemarge, wat Anderlecht op termijn miljoenen kan opleveren, en dat is uiteraard ook een erg interessant vooruitzicht voor de club. Diakite wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde makelaarskantoor als zijn landgenoot Abakar Sylla (Club Brugge).

LEES OOK: Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

Moet Anderlecht Diakité halen?

Meest recent

Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

20
20
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

32
32
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

62
62
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

25
25
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

16
16
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

105
105
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

145
145
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

83
83
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

321
321
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

301
301
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

98
98
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

442
442
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

272
272
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

86
86
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

140
140
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

82
82
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

229
229
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

446
446
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

395
395
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

164
164
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

221
221
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

572
572
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

960
960

Meer sportnieuws