Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

door
Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

Puur sportief gezien, en zeker qua rendement, moet RSC Anderlecht het aflopende contract van Islam Slimani altijd verlengen. Maar de financiële situatie bij Sporting, evenals de grote onzekerheid over Europees voetbal volgend seizoen, doet de clubleiding van Anderlecht toch twijfelen. Daarom speuren Jesper Fredberg en zijn team de spelersmarkt af naar een gelijkaardig type-spits. Met Oumar Diakité (19) heeft de CEO Sports er alvast zo eentje ontdekt.


ONZEKERE TOEKOMST SLIMANI
Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waaraan de andere spelers zich stevig kunnen optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dat zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Na Gift Orban (AA Gent) is Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League, en na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven), is hij de efficiëntste spits van de Belgische competitie.



Desondanks is het allerminst een zekerheid dat Islam Slimani volgend seizoen nog rondloopt in het Lotto Park. De Algerijn heeft een aflopend contract bij Sporting, een zwaar salaris naar de normen van de club, en in juni wordt hij alweer 35 jaar. Daarnaast heerst er vandaag een grote financiële onzekerheid bij Anderlecht. Het missen van een Europees ticket heeft namelijk grote gevolgen op het budget voor volgend seizoen. En daarom kijkt Jesper Fredberg alvast uit naar enkele interessante profielen die het eventuele vertrek van Slimani zouden kunnen opvangen. Volgens Sacha Tavolieri toont de Deen interesse in Oumar Diakité (19).

RB LEIPZIG-TALENTENFABRIEK
De 19-jarige Ivoriaan staat onder contract bij RB Salzburg, maar hij wordt dit seizoen verhuurd aan FC Liefering, de satellietclub die momenteel in de Oostenrijkse tweede klasse uitkomt. RB Salzburg is een broeihaard van jong talent, want de kapitaalkrachtige topclub produceerde in de voorbije jaren enorm veel kwaliteitsvolle spelers zoals Sadio Mané, Dominik Szoboszlai, Erling Haaland, Joshua Kimmich, Dayot Upamecano, Karim Adeyemi en Patson Daka. Oumar Diakité doet het alvast uitstekend bij FC Liefering, waar hij dit seizoen al goed is voor 8 goals en 4 assists.

MOOIERE STIJL DAN SLIMANI
Daarmee is het Ivoriaanse toptalent de vierde meest beslissende speler van de Oostenrijkse tweede klasse. Oumar Diakité is een pure centrumspits, net zoals Islam Slimani dus, maar qua gestalte is hij wat kleiner dan de Algerijn. De 19-jarige bewijst wel vlot de weg naar het doel te vinden en voor zijn jonge leeftijd acteert hij opvallend matuur. Diakité heeft ook een mooie stijl, iets wat altijd goed in de smaak valt bij het Anderlecht-publiek. Hij is direct, hij heeft een mooie techniek en hij beweegt ook uitstekend zonder de bal.

ALL-ROUND SPITS
Oumar Diakité is een all-round spits, die naast doelpunten scoren ook goed kan combineren, kaatsen en dribbelen, en hij straalt tevens veel speelplezier uit. Hij heeft het potentieel om een heel goede speler te worden, en op basis van zijn pure intrinsieke kwaliteiten zou hij zelfs een upgrade kunnen betekenen tegenover de huidige versie van Islam Slimani. Daarnaast bezit hij ook een ruime progressiemarge, wat Anderlecht op termijn miljoenen kan opleveren, en dat is uiteraard ook een erg interessant vooruitzicht voor de club. Diakite wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde makelaarskantoor als zijn landgenoot Abakar Sylla (Club Brugge).

LEES OOK: ‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Moet Anderlecht Diakité halen?

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

31
31
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

18
18
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

47
47
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

91
91
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

120
120
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

129
129
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

44
44
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

36
36
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

164
164
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

76
76
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

355
355
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

289
289
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

81
81
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

578
578
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

591
591
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

420
420
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

125
125
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

104
104
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

256
256
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

100
100
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

120
120

Meer sportnieuws