Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

door
Anderlecht gaat voor ‘Slimani-upgrade’

Puur sportief gezien, en zeker qua rendement, moet RSC Anderlecht het aflopende contract van Islam Slimani altijd verlengen. Maar de financiële situatie bij Sporting, evenals de grote onzekerheid over Europees voetbal volgend seizoen, doet de clubleiding van Anderlecht toch twijfelen. Daarom speuren Jesper Fredberg en zijn team de spelersmarkt af naar een gelijkaardig type-spits. Met Oumar Diakité (19) heeft de CEO Sports er alvast zo eentje ontdekt.


ONZEKERE TOEKOMST SLIMANI
Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waaraan de andere spelers zich stevig kunnen optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dat zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Na Gift Orban (AA Gent) is Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League, en na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven), is hij de efficiëntste spits van de Belgische competitie.



Desondanks is het allerminst een zekerheid dat Islam Slimani volgend seizoen nog rondloopt in het Lotto Park. De Algerijn heeft een aflopend contract bij Sporting, een zwaar salaris naar de normen van de club, en in juni wordt hij alweer 35 jaar. Daarnaast heerst er vandaag een grote financiële onzekerheid bij Anderlecht. Het missen van een Europees ticket heeft namelijk grote gevolgen op het budget voor volgend seizoen. En daarom kijkt Jesper Fredberg alvast uit naar enkele interessante profielen die het eventuele vertrek van Slimani zouden kunnen opvangen. Volgens Sacha Tavolieri toont de Deen interesse in Oumar Diakité (19).

RB LEIPZIG-TALENTENFABRIEK
De 19-jarige Ivoriaan staat onder contract bij RB Salzburg, maar hij wordt dit seizoen verhuurd aan FC Liefering, de satellietclub die momenteel in de Oostenrijkse tweede klasse uitkomt. RB Salzburg is een broeihaard van jong talent, want de kapitaalkrachtige topclub produceerde in de voorbije jaren enorm veel kwaliteitsvolle spelers zoals Sadio Mané, Dominik Szoboszlai, Erling Haaland, Joshua Kimmich, Dayot Upamecano, Karim Adeyemi en Patson Daka. Oumar Diakité doet het alvast uitstekend bij FC Liefering, waar hij dit seizoen al goed is voor 8 goals en 4 assists.

MOOIERE STIJL DAN SLIMANI
Daarmee is het Ivoriaanse toptalent de vierde meest beslissende speler van de Oostenrijkse tweede klasse. Oumar Diakité is een pure centrumspits, net zoals Islam Slimani dus, maar qua gestalte is hij wat kleiner dan de Algerijn. De 19-jarige bewijst wel vlot de weg naar het doel te vinden en voor zijn jonge leeftijd acteert hij opvallend matuur. Diakité heeft ook een mooie stijl, iets wat altijd goed in de smaak valt bij het Anderlecht-publiek. Hij is direct, hij heeft een mooie techniek en hij beweegt ook uitstekend zonder de bal.

ALL-ROUND SPITS
Oumar Diakité is een all-round spits, die naast doelpunten scoren ook goed kan combineren, kaatsen en dribbelen, en hij straalt tevens veel speelplezier uit. Hij heeft het potentieel om een heel goede speler te worden, en op basis van zijn pure intrinsieke kwaliteiten zou hij zelfs een upgrade kunnen betekenen tegenover de huidige versie van Islam Slimani. Daarnaast bezit hij ook een ruime progressiemarge, wat Anderlecht op termijn miljoenen kan opleveren, en dat is uiteraard ook een erg interessant vooruitzicht voor de club. Diakite wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde makelaarskantoor als zijn landgenoot Abakar Sylla (Club Brugge).

LEES OOK: 'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Moet Anderlecht Diakité halen?

Meest recent

Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

0
0
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

56
56
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

41
41
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

61
61
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

54
54
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

75
75
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

60
60
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

253
253
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

74
74
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

32
32
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

235
235
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

363
363
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

677
677
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

81
81
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

133
133
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

843
843
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

423
423
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

400
400
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

186
186
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

465
465
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

298
298
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1327
1327
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

139
139

Meer sportnieuws