Westerlo spreekt straffe ambitie uit: "Waarom niet?"

door
Westerlo spreekt straffe ambitie uit:

Westerlo is zonder twijfel dé aangename verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kemphanen begonnen aan het seizoen met als ambitie het behoud te verzekeren, maar deden de voorbije maanden ruim beter. Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie staan ze op een knappe zesde plaats, waardoor deelname aan de play-offs lonkt.


Westerlo is al zo goed als zeker van minstens Play-Off II, want het heeft al zeven punten voorsprong op nummer negen Charleroi. Maar het mag ook nog dromen van de top vier, want de achterstand daarop bedraagt amper drie punten. Er wacht hen de komende weken wel nog een zeer pittig programma met wedstrijden tegen Charleroi, Anderlecht en Club Brugge.

Desondanks is het geloof in 't Kuipje groot. "Ik denk dat we dit seizoen al getoond hebben dat we ons mannetje kunnen staan tegen grote ploegen. Waarom zou dat de komende wedstrijden niet gebeuren?", vraagt Sinan Bolat zich af bij RTV. De doelman droomt zelfs al van meer. "Natuurlijk willen we allemaal een Europees ticket pakken. Dat zou fantastisch zijn voor iedereen. We moeten het gewoon wedstrijd per wedstrijd aanpakken en proberen zo hoog mogelijk te eindigen."

ONTGOOCHELING
Bolat geeft aan dat hij liever een Europees ticket pakt in Play-Off II dan Play-Off I te spelen en met lege handen achter te blijven. Trainer Jonas De Roeck loopt nog niet zover vooruit. "Het zou natuurlijk een teleurstelling zijn als we de play-offs niet halen, want we verdienen om bij de eerste acht te eindigen", stelt hij. "Lukt het niet, dan is het maar zo. De hoofddoelstelling was het behoud, maar we staan nu in deze situatie."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Westerlo eindigt straks...

Meest recent

Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

8
8
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

160
160
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

23
23
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

47
47
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

173
173
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

105
105
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

40
40
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

136
136
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

140
140
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

183
183
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1123
1123
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

74
74
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

252
252
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

295
295
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

69
69
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

210
210
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

348
348
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

194
194
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

104
104
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

631
631
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

401
401
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

304
304
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

332
332
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

645
645

Meer sportnieuws