Oranje afgemaakt na blamage: "Compleet scheel gespeeld"

door
Oranje afgemaakt na blamage:

In tegenstelling tot de Rode Duivels is Oranje bijzonder tegenvallend aan de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 begonnen. De kwartfinalist van het voorbije WK kreeg vrijdagavond een pandoering op het veld van de vice-wereldkampioen. Zo werd Ronald Koeman bij zijn wederoptreden als bondscoach getrakteerd op een 4-0-pandoering door Frankrijk.


En de schade had zelfs nog groter kunnen zijn indien de Fransen de voet niet van het gaspedaal hadden gedaan na de snelle 3-0-voorsprong. Bovendien lieten Les Bleus nog enkele goede kansen onbenut. Het werd dus een ontnuchterende avond voor Oranje. De reacties in Nederland weerklinken dan ook vlijmscherp. "Frankrijk bezorgt armoedig Oranje vernederende avond", kopt men bijvoorbeeld bij Voetbal International. Het medium wijst er op dat het al van 1919 geleden was dat Oranje zo snel op een 3-0-achterstand stond.

Uiteraard speelde het wegvallen van verschillende spelers door een bacteriële infectie een rol in deze nederlaag, toch kwam het bijzonder hard aan. "De vooruitzichten waren vooraf al somber, maar de rentree van Ronald Koeman als bondscoach werd niets minder dan een afgang. Een gehavend, maar bovenal naïef en zwak Nederlands elftal werd al voor rust compleet scheel gespeeld tegen Frankrijk", schrijft men bij AD. "Het bij voorbaat al aangeslagen Oranje begon nog wel met frisse moed aan het duel met de verliezend WK-finalist, maar daar was bijzonder snel niets meer van over", aldus NOS.

DIEP SCHAMEN
Nederland krijgt maandagavond meteen een herkansing om zich te herpakken. Dan wacht een thuismatch tegen voetbaldwerg Gibraltar. Een doelpuntrijke zege zal nodig zijn om de wonden te helen. "Deze valse start van de wedstrijd en de EK-cyclus was er één voor Oranje om zich diep voor te schamen. Eentje die schreeuwt om revanche tegen Gibraltar, al zal zelfs een monsterscore maandag in De Kuip de Franse vernedering niet kunnen wegpoetsen", besluit Valentijn Driessen van De Telegraaf.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

8
8
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

32
32
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

115
115
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

60
60
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

100
100
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

28
28
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

245
245
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

87
87
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

198
198
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

532
532
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

95
95
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

85
85
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

73
73
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

59
59
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

506
506
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

126
126
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

44
44
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

117
117
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

52
52
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

323
323
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

57
57
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

63
63
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

119
119
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

40
40
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

298
298

Meer sportnieuws