'Tedesco ziet sterkhouder afhaken voor Duitsland'

door
'Tedesco ziet sterkhouder afhaken voor Duitsland'

Domenico Tedesco heeft zijn debuut als bondscoach van België allerminst gemist. Zo trapten zijn Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne op gang met een klinkende 0-3-overwinning op het veld van Zweden. Aanstaande dinsdag moet die goede prestatie wel bevestigd worden tijdens de oefenwedstrijd tegen Duitsland.


Het was reikhalzend uitkijken naar welke veranderingen Tedesco zou doorvoeren ten opzichte van zijn voorganger Roberto Martinez en de nieuwe bondscoach stelde wat dat betreft niet teleur. Zo bracht hij verschillende nieuwe namen aan de aftrap en koos hij voor een andere veldbezetting. Die keuzes pakten goed uit. Zeker gezien het feit dat Tedesco nog maar een beperkt aantal dagen met zijn selectie had kunnen werken.

Desondanks was de bondscoach niet helemaal tevreden. Zo liet hij achteraf verstaan dat er nog heel wat ruimte voor verbetering blijft. "We zakten iets te veel terug naar mijn goesting. We moeten analyseren hoe dat kwam", klonk het bij Sporza. "Misschien moeten we ons systeem veranderen of gewoon meer moed tonen door vooruit te verdedigen. Momenteel zijn we nog ver weg van het voetbal dat ik wil spelen. Al is dat ook een beetje normaal na amper twee sessies."

GEEN COURTOIS
Wat dat betreft komt de oefenwedstrijd tegen EK-organisator Duitsland goed van pas. Dan kan Tedesco zijn plannen verder doordrukken en zien hoe de spelers het er vanaf brengen tegen een sterkere tegenstander. Al zal de bondscoach wel één sterkhouder moeten missen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Thibaut Courtois de oefenpot tegen Duitsland aan zich voorbij laat gaan. Gezien het gigantisch drukke schema van zijn club, kreeg hij toestemming om vroegtijdig terug naar Real Madrid af te zakken. Afwachten of dat voorbeeld door nog meer spelers gevolgd wordt.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Wie moet Courtois vervangen?

Meest recent

Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

15
15
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

4
4
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

8
8
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

37
37
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

140
140
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

106
106
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

123
123
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

294
294
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

31
31
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

155
155
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

146
146
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

143
143
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

197
197
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

329
329
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

264
264
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

113
113
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

89
89
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

45
45
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

96
96
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

806
806
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

102
102
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

425
425
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

152
152
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

283
283

Meer sportnieuws