Juventus geeft Belgisch toptalent unieke kans

door
Juventus geeft Belgisch toptalent unieke kans

Het is een steevast fenomeen dat Belgische toptalenten al op vroege leeftijd de beslissing maken om ons land te gaan verlaten voor een avontuur bij een Europese topclub. In heel wat gevallen loopt die keuze verkeerd af (Musonda, Bossaerts, Bakkali), maar toch blijft het voor heel wat talentvolle spelers ook een goede beslissing. Romeo Lavia is het meest recente voorbeeld van dergelijke keuze.


In Italië loopt er met Joseph Boende alvast iemand rond met heel wat talent. De 17-jarige Belg speelt op dit moment bij Juventus, en mag volgens La Dernière Heure volgend seizoen proeven van de A-kern van de Oude Dame. De centrale middenvelder begon het seizoen nochtans bij de U19 van Juventus, maar mocht al snel opdraven bij de U23. Zijn sterke prestaties daar zorgen er nu al voor dat Boende vanaf de zomer wordt opgenomen in de A-kern van de Italiaanse topclub.

Joseph Boende voldeed het grootste deel van zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht. Twee jaar geleden besliste de jongeling om te kiezen voor een avontuur bij Juventus. De Italiaanse topclub geloofde van toen al in de kwaliteiten van Boende, want het telde ongeveer 200.000 euro neer voor de jongeling.

Weelde in centrale middenveld

Met Boende lijkt ons land dus een nieuw goudhaantje te hebben op het centrale middenveld. Dit seizoen kwamen op die plaats met Romeo Lavia en Arthur Vermeeren ook twee andere jonge Belgen compleet bovendrijven bij hun clubs. De opvolging voor spelers als Axel Witsel bij onze Rode Duivels lijkt op die manier weliswaar gegarandeerd.

LEES OOK: 3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Welke keuze maakt Boende volgend seizoen best?

Meest recent

'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

5
5
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

11
11
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

15
15
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

303
303
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

198
198
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

96
96
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

315
315
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

112
112
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

161
161
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

111
111
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

85
85
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

100
100
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

116
116
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

66
66
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

277
277
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

147
147
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

144
144
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

488
488
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

369
369
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

512
512
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

454
454
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

380
380
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

414
414

Meer sportnieuws