Juventus geeft Belgisch toptalent unieke kans

door
Juventus geeft Belgisch toptalent unieke kans

Het is een steevast fenomeen dat Belgische toptalenten al op vroege leeftijd de beslissing maken om ons land te gaan verlaten voor een avontuur bij een Europese topclub. In heel wat gevallen loopt die keuze verkeerd af (Musonda, Bossaerts, Bakkali), maar toch blijft het voor heel wat talentvolle spelers ook een goede beslissing. Romeo Lavia is het meest recente voorbeeld van dergelijke keuze.


In Italië loopt er met Joseph Boende alvast iemand rond met heel wat talent. De 17-jarige Belg speelt op dit moment bij Juventus, en mag volgens La Dernière Heure volgend seizoen proeven van de A-kern van de Oude Dame. De centrale middenvelder begon het seizoen nochtans bij de U19 van Juventus, maar mocht al snel opdraven bij de U23. Zijn sterke prestaties daar zorgen er nu al voor dat Boende vanaf de zomer wordt opgenomen in de A-kern van de Italiaanse topclub.

Joseph Boende voldeed het grootste deel van zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht. Twee jaar geleden besliste de jongeling om te kiezen voor een avontuur bij Juventus. De Italiaanse topclub geloofde van toen al in de kwaliteiten van Boende, want het telde ongeveer 200.000 euro neer voor de jongeling.

Weelde in centrale middenveld

Met Boende lijkt ons land dus een nieuw goudhaantje te hebben op het centrale middenveld. Dit seizoen kwamen op die plaats met Romeo Lavia en Arthur Vermeeren ook twee andere jonge Belgen compleet bovendrijven bij hun clubs. De opvolging voor spelers als Axel Witsel bij onze Rode Duivels lijkt op die manier weliswaar gegarandeerd.

LEES OOK: Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Welke keuze maakt Boende volgend seizoen best?

Meest recent

'Barslechte Depay per direct met pensioen'

In de zomer van 2024 verbaasde Memphis Depay vriend en vijand door na zijn vertrek bij Atletico ...

25
25
Saelemaekers maakt club voor volgend seizoen bekend

Alexis Saelemaekers heeft er enkele woelige jaren opzitten. De Rode Duivel werd de voorbije twee ...

43
43
AA Gent rondt megatransfer helemaal af

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

79
79
'Standard wijst bod af: miljoeneneis bekend'

Standard heeft zich deze zomer tot dusver al stevig geroerd op de transfermarkt. Dat deed het vooral ...

84
84
'Charleroi vervangt Zorgane met beproefd recept'

Charleroi bereidt zich voor op een Europees avontuur, nadat het vorig seizoen de Europe Play-Off won ...

27
27
'Knaltransfer Lammens naar Europese grootmacht'

Het is alweer een woelige transferzomer voor Antwerp, dat Tjaronn Chery met tegenzin moest laten ...

589
589
'Malick Fofana verbaast met zeer pikante transfer'

Malick Fofana blikt terug op een zeer sterk seizoen. De nog altijd maar 20-jarige winger werd Rode ...

158
158
Cercle ziet kassa weer rinkelen: vertrekker is een feit

Cercle Brugge mag dan wel terugblikken op een sportief moeilijk jaar, maar op financieel vlak deed ...

75
75
‘Renard haalt uit: weer shoppen in Frankrijk’

Olivier Renard investeerde al bijzonder veel geld sinds hij bij RSC Anderlecht aan de slag is. De ...

409
409
'Standard ruikt geld: topclub klopt plots aan'

Bij Standard waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Rouches hopen ook nog een aantal ...

214
214
Anderlecht rondt stage af: vijf thema’s doorgelicht

Anderlecht speelde vandaag oefenmatchen tegen Rakow (2-2) en FC Dordrecht. Welke conclusies mogen we ...

421
421
Anderlecht vernedert team van Kuyt: grote uitblinkers

RSC Anderlecht speelde om 17u zijn tweede match van de dag, nadat ze eerder al 2-2 speelden tegen ...

663
663
Lokeren heeft prijs: zevende aanwinst is een feit

Sporting Lokeren heeft vandaag zijn zevende aanwinst voorgesteld. De Waaslanders gingen in het ...

83
83
De spits die kanker versloeg en België wil veroveren

Lommel verraste onlangs met de transfer van Ralf Seuntjens. De Nederlander kende een mooie ...

30
30
'Cercle Brugge kraait victorie: Celtic doet topvoorstel'

Cercle Brugge moet ongeveer 15 miljoen euro vinden om de financiële tekorten weg te werken. Ze ...

219
219
'Ashimeru bezorgt Anderlecht grote transferzorgen'

RSC Anderlecht wil nog een resem spelers van de hand doen. Eén van hen is Majeed Ashimeru, ...

294
294
Brown verklaart keuze na onwaarschijnlijke transfersoap

AA Gent gaat één van de komende uren of dagen de transfer van Archie Brown afronden. ...

205
205
Vanessa D'Hooghe bezorgt Van Crombrugge krop in dé keel

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

354
354
Patro haalt creatieve speler uit de Jupiler Pro League

Patro Eisden kent een pittige voorbereiding. Stijn Stijnen legt er flink de pees op en de resultaten ...

64
64
Union SG legt Feyenoord net niet het zwijgen op in de Kuip

Union SG stond namiddag voor een grote test. De Belgische landskampioen speelde in de Kuip tegen ...

94
94
'Messi deelt ludieke sneer uit richting Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft tegen het einde van de mercato wellicht een zéér jonge ploeg. Een ...

527
527
AA Gent bijt tanden stuk, verlies voor Cercle Brugge

Binnen twee weken start de Jupiler Pro League opnieuw. De Belgische eersteklassers gaan de laatste ...

228
228
Na sporthalcrash: Kiyine had wéér te veel gedronken

Twee jaar geleden kwam Sofiane Kiyine goed weg toen hij zijn bolide in het dak van een sporthal ...

314
314
PSV rondt derde duurste transfer uit clubgeschiedenis af

PSV werd de afgelopen twee seizoenen landskampioen in Nederland. Door de Champions League en ...

76
76
Antwerp-fan Souidi breekt taboe: zijn versie van het ongeluk

Antwerp-fan Omar Souidi is uitgegroeid tot één van de bekendste advocaten van ...

161
161

Meer sportnieuws