Degryse waagt zich aan titelconclusie

door
Degryse waagt zich aan titelconclusie

Nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en vervolgens kunnen de play-offs in alle hevigheid losbarsten. De titelstrijd begint in ieder geval steeds spannender te worden. Zo moest leider KRC Genk afgelopen weekend opnieuw wat van zijn voorsprong op de eerste achtervolgers afstaan.


Na een geweldige reeks lijken de Limburgers momenteel in een dipje te zitten. De kwaliteit van het geleverde spel is nog steeds groot, maar 5 op 15 zijn niet bepaald de cijfers om kampioen te worden. Bovendien verloor Racing zondagavond op eigen veld van eerste achtervolger Union SG. En daags voordien had Antwerp FC, de nummer drie in het klassement, ook al de volle buit gepakt op het veld van RFC Seraing.

Genk blijft weliswaar het klassement aanvoeren, maar de voorsprong is zienderogen geslonken na de wisselvallige resultaten van de laatste weken. Racing behoudt momenteel een bonus van vijf punten op Union. Antwerp is dan weer genaderd tot op zeven stuks. In een normale competitie blijft dat een aanzienlijke kloof. Maar zoals geweten worden die punten nog eens door twee gedeeld bij de start van de PO's.

GEVECHT MET DRIE
In zijn wekelijkse analyse voor de krant Het Laatste Nieuws waagt Marc Degryse zich dan ook aan een conclusie. Zo is de analist er stilaan van overtuigd dat het tot een driestrijd voor de titel zal komen. "Union gooide de titelstrijd helemaal open. Ze naderen tot op vijf punten van Genk, terwijl Antwerp ook de kloof tot zeven punten herleidde - dan is de conclusie dat het een gevecht met z'n drieën wordt", klinkt het. Bij SudPresse onderstreept collega-analist Philippe Albert die mening. "In plaats van een tweestrijd, wordt het een driemansgevecht", aldus de oud-Rode Duivel.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

6
6
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

24
24
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

52
52
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

133
133
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

124
124
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

56
56
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

44
44
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

54
54
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

36
36
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

432
432
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

374
374
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

43
43
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

391
391
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

205
205
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

182
182
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

321
321
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

200
200
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

501
501
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

259
259
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

476
476
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws