Degryse waagt zich aan titelconclusie

1125 stemmen
Degryse waagt zich aan titelconclusie

Nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en vervolgens kunnen de play-offs in alle hevigheid losbarsten. De titelstrijd begint in ieder geval steeds spannender te worden. Zo moest leider KRC Genk afgelopen weekend opnieuw wat van zijn voorsprong op de eerste achtervolgers afstaan.


Na een geweldige reeks lijken de Limburgers momenteel in een dipje te zitten. De kwaliteit van het geleverde spel is nog steeds groot, maar 5 op 15 zijn niet bepaald de cijfers om kampioen te worden. Bovendien verloor Racing zondagavond op eigen veld van eerste achtervolger Union SG. En daags voordien had Antwerp FC, de nummer drie in het klassement, ook al de volle buit gepakt op het veld van RFC Seraing.

Genk blijft weliswaar het klassement aanvoeren, maar de voorsprong is zienderogen geslonken na de wisselvallige resultaten van de laatste weken. Racing behoudt momenteel een bonus van vijf punten op Union. Antwerp is dan weer genaderd tot op zeven stuks. In een normale competitie blijft dat een aanzienlijke kloof. Maar zoals geweten worden die punten nog eens door twee gedeeld bij de start van de PO's.

GEVECHT MET DRIE
In zijn wekelijkse analyse voor de krant Het Laatste Nieuws waagt Marc Degryse zich dan ook aan een conclusie. Zo is de analist er stilaan van overtuigd dat het tot een driestrijd voor de titel zal komen. "Union gooide de titelstrijd helemaal open. Ze naderen tot op vijf punten van Genk, terwijl Antwerp ook de kloof tot zeven punten herleidde - dan is de conclusie dat het een gevecht met z'n drieën wordt", klinkt het. Bij SudPresse onderstreept collega-analist Philippe Albert die mening. "In plaats van een tweestrijd, wordt het een driemansgevecht", aldus de oud-Rode Duivel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Wie wordt kampioen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

61
61
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

62
62
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

79
79
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

63
63
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

141
141
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

193
193
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

422
422
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

368
368
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

334
334
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

88
88
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

680
680
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

76
76
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

291
291
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

58
58
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

120
120
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

431
431
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

142
142
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

117
117
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

216
216
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

661
661
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

917
917
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

727
727
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

117
117
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

524
524

Meer sportnieuws